Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

JazZamek Czersk

27 czerwca 2023; 09:02

Informacja prasowa

0 komentarzy

W lipcu dziedziniec Zamku w Czersku stanie się jazzowym sercem południowego Mazowsza. W ramach IV edycji JazZamek Czersk na zamkowej scenie gościć będziemy, w każdą niedzielę lipca, legendy polskiej sceny jazzowej. W tym roku dominować będzie styl fusion.

W y s t ą p i ą :
- 2.07 WALK AWAY
- 9.07 Krzysztof HERDZIN Quartet
- 16.07 Krzysztof ŚCIERAŃSKI New Quartet
- 23.07 Wojciech PILICHOWSKI Quartet
- 30.07 DRIFTER LIVE


Wydarzeniem otwierającym tegoroczną edycję JazZamek będzie koncert WALK  AWAY – grupa, która dorobiła się statusu legendy. Zespół wielokrotnie wybierany „najlepszym jazzowym zespołem roku” przez czytelników pisma Jazz Forum, współpracował z najlepszymi – od Urszuli Dudziak po Mike’a Sterna i Billa Evansa. Po niemal czterech dekadach Walk Away wciąż nie spuszcza z tonu i gra z taką samą pasją a ich muzyka porusza kolejne pokolenia słuchaczy.

Druga niedziela lipca należeć będzie do grupy KRZYSZTOF HERDZIN QUARTET.

W Polsce niewielu jest artystów muzyków, mogących poszczycić się tak imponującym dorobkiem, jak Krzysztof Herdzin. Autor orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”. Dziewięciokrotnie nominowany do Fryderyka, a w 2012 r.  laureat Fryderyka w kategorii najlepszy kompozytor/aranżer jazzowy. Współpracował z większością polskich artystów ze świata jazzu i muzyki rozrywkowej, oraz z wieloma światowymi gwiazdami, m.in. z Branfordem Marsalisem, Gregoirem Maretem, Mino Cinelu, Richardem Boną, Vinniem Colaiutą.

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET zawładnie czerską sceną w kolejną, trzecią niedzielę lipca.

Ten znakomity basista i gitarzysta, współpracował nie tylko z całą jazzową śmietanką, ale towarzyszył m.in. Markowi Grechucie, Wilkom, Edycie Bartosiewicz, Obywatelowi GC czy Krzakowi. Tym razem artysta zaprezentuje materiał stworzony wraz z jego New Quartet. To muzyka bliska fusion, w której odnajdziemy nawiązania do jazzu, etno - world music, a nawet hip-hopu.

Legenda gitary basowej, jeden z najbardziej uznanych i cenionych basistów na świecie WOJCIECH PILICHOWSKI QUARTET dla czerskiej publiczności zagra przedostatni koncert w cyklu JazZamek Czersk.

W świecie gitary basowej Pilichowski to człowiek-instytucja: solista i muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer i producent, ceniony organizator warsztatów muzycznych i pedagog. Jego grę można podziwiać na przeszło 120 albumach. Współpracował z tuzami polskiej i światowej muzyki rozrywkowej. Jest także wybitnym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe spotkania edukacyjne w Polsce i za granicą. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu „Gitara i Bas” siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box – przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe.

Tegoroczną edycję JazZamku  zakończy występ grupy DRIFTER LIVE.
 Koncert będzie wersją sceniczną płyty Drifter, która ukazała się w 2021 roku w ekskluzywnej serii Polish Jazz Masters. Pomysłem na jej powstanie była chęć zrealizowania „idée fixe” lidera - Bernarda Maseli, czyli wykorzystania unikalnych instrumentów, takich jak wibrafon, marimba, kalimba, balafon. Możemy się spodziewać muzyki kolorowej i różnorodnej, a przy tym realizowanej przez absolutną czołówkę polskiej sceny muzyki jazzowej
 
GDZIE: Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku
  
KIEDY: Każda niedziela lipca (od 2 do 30 lipca), godz. 16.00
BILETY: 18/13 zł dostępne online na biletyna.pl/czersk oraz w kasie zamku

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/235911078971073/

Organizator: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii
Patroni medialni:  Radio dla Ciebie | Jazz TV | Przegląd Piaseczyński | piasecznonews.pl | gorakalwaria.net |  naszepiaseczno.pl

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.