Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jechał MZ-ką pijany i bez kasku, bo ten służył mu do czego innego...

30 maja 2024; 10:37

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Piasecznie Fot. KPP w Piasecznie

Policjanci piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego spotykają się z różnymi przewinieniami kierujących. To z którym mieli do czynienia ostatnio, wprawiło w osłupienie samych mundurowych. Kierujący motocyklem nie tylko wybrał się w podróż pijany, ale również bez kasku, bo ten służył mu do czego innego...

News will be here

Policjanci piaseczyńskiej drogówki niejednokrotnie mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą obowiązujące przepisy. Przewinienia z którymi spotykają sie mundurowi, są tak samo różne, jak "usprawiedliwienia", które podają kontrolowane osoby. To z czym policjanci mieli do czynienia w ostatnich dniach, wprowadziło w osłupienie ich samych.
Funkcjonariusze piaseczyńskiego wydziału ruchu drogowego w  miejscowości Rembertów, dostrzegli kierującego motocyklem, który jechał bez kasku ochronnego, a którego używanie jest jasno określone przepisami. Zatrzymali więc kierującego do kontroli by przypomnieć mu jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo. Ku ich zdziwieniu, kierujący kask posiadał, ale służył mu zupełnie do czego innego. Mianowicie 57-latek przewoził nim... puste butelki po piwie. Można by rzec, że szklane butelki miały dla niego większą wartość, niż zdrowie i życie samego kierującego.

Jakby tego było mało okazało się, że stan trzeźwości kierującego, również pozostawia wiele do życzenia. Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu! W dalszą drogę mężczyzna musiał udać się już pieszo, natomiast motocykl został przekazany za pokwitowaniem osobie wskazanej przez mężczyznę.

57-letniego kierującego czeka jeszcze wizyta w siedzibie Komisariatu Policji w Tarczynie, gdzie usłyszy zarzut karny prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, jak również odpowie za popełnione wykroczenie jakim jest używanie kasku ochronnego w trakcie jazdy motocyklem.

Czynności w sprawie objęte są nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

st. asp. Magdalena Gąsowska

TAGI:

Komentarze (1):

Wojciech; 31 maja 2024, 07:44

PRL -Bis

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.