Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jechał transporterem. Miał pół promila

15 października 2015; 14:22

Grojec24.net

1 komentarz

Funkcjonariusze zatrzymali volkswagena transportera. Kierujący miał w organizmie ponad pół promila alkoholu w organizmie.

News will be here

Mazowiecka drogówka przeprowadziła w ostatnich dniach działania „Bus- przewóz osób i stan techniczny". Akcja ukierunkowana była na pojazdy autobusy i busy, a więc pojazdy przystosowane do przewozu osób. Kontrolowane były też pojazdy, innego rodzaju, gdyż policjanci wciąż ujawniają przypadki przewozu ludzi w pojazdach zupełnie do tego niedostosowanych, z reguły w warunkach zagrażających bezpieczeństwu pasażerów.

Przez cztery października funkcjonariusze pracowali w wyznaczonych punktach kontrolnych sprawdzając stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie, trzeźwość kierujących oraz czy przewóz osób odbywa się zgodnie z przepisami.

W czasie trwania akcji policjanci drogówki skontrolowali 1579 autobusów i busów. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 750 różnego rodzaju wykroczeń popełnionych przez kierujących tego typu pojazdami. Stwierdzono 144 nieprawidłowości stanu technicznego. Policjanci zatrzymali 152 dowody rejestracyjne, 10 kierujących straciło prawa jazdy, nałożono 717 mandatów karnych. W dziewięciu przypadkach przewożono w nieprawidłowy sposób osoby.

Efektem pracy policjantów było też ujawnienie 9 kierowców pod wpływem alkoholu. 2 października na drodze krajowej policjanci WRD KPP Ostrów Mazowiecka zatrzymali do kontroli forda transita.  Alkomat wykazał u kierującego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

W powiecie grójeckim funkcjonariusze zatrzymali volkswagena transportera. Kierujący miał w organizmie ponad pół promila alkoholu w organizmie. W Mławie funkcjonariusze zatrzymali kontrolowali iveco. Kierowca miał blisko promil alkoholu. Stracił też dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

Działania, gdzie policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole tego typu będą organizowane często, niezależnie od codziennej służby. Punkty kontrolne będą organizowane zarówno na drogach krajowych jak wojewódzkich czy powiatowych.

Pamiętajmy jednak, że nawet często prowadzone działania i akcje policji nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa. Najważniejszym jest rozsądek i odpowiedzialność. Dotyczy to każdego kierowcy, ale wyjątkowa odpowiedzialność spoczywa na tych, przewożących ludzi.

 
Zespół PrasowyKWP/a.l.

TAGI:

Komentarze (1):

Grojecka prokuratura to bzdura; 15 października 2015, 19:15

"nawet często prowadzone działania i akcje policji nie są w stanie zagwarantować bezpieczeństwa" no to jest fakt. A po co w ogóle takie akcje jak prokuratura grójecka uniewinni tych pijanych bo przecież nie chcieli nikomu zrobić krzywdy,a nawet pomagali innym przemieszczać się. Dajmy im nagrody !!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.