Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jechała porsche 136 km/h w obszarze zabudowanym. Straciła prawo jazdy na 3 miesiące

17 czerwca 2022; 10:20

Informacja prasowa

9 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, mandat 2500 złotych i 10 punktów karnych dopisanych do indywidualnego konta, to efekt jazdy 34-letniej kobiety jedną z wareckich ulic. Kierująca na ograniczeniu prędkości do 50 km/h jechała 136, a tę dynamiczną jazdę zakończyli policjanci z grójeckiej drogówki.

News will be here

Do wykroczeń dotyczących zbyt szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Grójeccy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia podczas pełnionej służby reagują na wszelkie przejawy agresywnej jazdy, stosując prawem przewidziane środki.

W środę policjanci prowadząc kontrole prędkości na jednej z ulic Warki, zauważyli dynamicznie przemieszczającego się porsche. Policjanci dokonali pomiaru prędkości pojazdu niemieckiego producenta i okazało się, że 34-latka, jedzie o 86 km/h szybciej niż dozwolone w tym miejscu 50 km/h.

Kierująca została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych, a do jej konta zostało dopisane 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (9):

qba; 17 czerwca 2022, 11:13

Pomiar z ponad 200m?I jeszcze z ręki?Wyśmiał bym go.I kazał przeczytać instrukcję.I okazać ważną homologację urzadzenia oraz uprawnienia do dokonywania pomiaru.

Z; 17 czerwca 2022, 14:13

Qba, doucz się zanim komuś zaczniesz doradzać

och qba; 17 czerwca 2022, 18:06

taaaaaaaaaaaaa qba, z pewnością BYŚ...

Rob; 17 czerwca 2022, 21:51

Takim po porsche 140 to tak jak kia policyjna 70 a starym Punto 50

Emeryt Wrd; 18 czerwca 2022, 22:16

Większość policjantów z Wydziałów Ruchu Drogowego na mazowszu nie ma uprawnień do obsługi urządzeń pomiarowych prędkości. Nałogu pełnią służbę z tymi co mają te uprawnienia ale różnie to bywa. Se wpisują w te swoje dokumenty co chcą. Ale radzę od razu przy kontroli spytać czy taki policjant młodziak ma uprawnienia do obsługi urządzenia i to powinien mieć przy sobie. Bo jeśli nie to to można parsknać smiechem. A w Grójcu to większość nie ma. I radzę zapamiętać kto strzelał z urządzenia. Albo zdjęć narobić. Piszą mandaty ludzią nieświadomym ... Żenujące to jest. Będzie jest Wydział Wewnętrzny.

Jacek; 19 czerwca 2022, 21:05

Zapraszam na Lewiczyńską w Grójcu. Rzadko ale zap***ją tutaj.

Do emeryt WRD; 20 czerwca 2022, 21:27

Dobrze, że jesteś emerytem, bo chyba za dużo to ty nie osiągnąłeś w służbie. Nic ci tak nie wyszło, jak, włosy ;))))

Wrd .; 21 czerwca 2022, 09:54

Oczywiście że nie popieram szybkiej jazdy i łamania przepisów. Ale policja powinna działac na podstawie prawa, a nie tłuc mandaty dla statystyki i uciesze swoich zwierzchników, poprostu łupią to społeczeństwo. Skoro policjant nie ma pojęcia o urzyciu urzadzeń pomiarowych bo nie został przeszkolony, to nie powinien tego obsługiwać. Równie dobrze to każdy obywatel mogłby zmierzyć prędkość na innego kierowcy na podstawie swojego prędkościomierza. Co oczywiście jest paranoją. Więc policja też robi źle, urządzenie obsługuje osoba bez uprawnień a potem wpisują se że to obsługiwał ten drugi co ma kursy stosowne. No trochę lipa.

Do Wrd; 21 czerwca 2022, 17:41

Jeśli masz dowody, że opisywany przez Ciebie proceder ma miejsce to nic nie stoi na przeszkodzie byś stał się sygnalistą.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.