Trzech nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego ujęli funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Dwóch prowadziło ciężarówki, a jeden busa towarowego. Wszyscy trzej zostali przekazani do dalszych czynności Policji.
W poniedziałek (19 czerwca), na drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich w różnych częściach województwa mazowieckiego, przeprowadzono działania kontrolno-prewencyjne pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego przebadali alkomatami przesiewowymi 612 kierowców autobusów, ciężarówek oraz busów osobowych i towarowych.
Na ekspresowej „ósemce” w pobliżu Radzymina, zatrzymano nietrzeźwego kierowcę rumuńskiej ciężarówki. Jechał na pusto z Rumunii do Polski. Obywatel Rumunii „wydmuchał” 0,54 promila alkoholu. Z kolei na ekspresowej „siódemce” koło Grójca, kierowca ciężarówki miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W tym samym miejscu, inspektorzy zatrzymali też nietrzeźwego kierowcę samochodu dostawczego. Badanie alkomatem wykazało niemal 1 promil.
Wszyscy trzej kierowcy zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom miejscowych jednostek Policji. Zgodnie z obowiązującym prawem jazda w takim stanie stanowi przestępstwo.













13 godzin temu
Będzie Lidl w Grójcu? Mamy odpowiedź sieci
wczoraj, 14:53
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 20:49
PILNE! Poważny wypadek na DW728 w Woli Łęczeszyckiej
przedwczoraj, 17:42
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
3 dni temu
Ogłoszenia