Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Jerzy Engel jr: Czeka nas bardzo trudny początek rozgrywek

17 marca 2023; 07:47

Grojec24.net

2 komentarze

Trener Jerzy Engel jr (fot. M. Adamski) Trener Jerzy Engel jr (fot. M. Adamski)

Przed startującą w sobotę rundą rewanżową rozmawiamy z trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec, Jerzym Engelem jr.

News will be here

W ostatnią sobotę pierwsza drużyna Mazowsza zakończyła cykl gier kontrolnych w ramach przygotowań do rundy rewanżowej. Ich bilans to cztery zwycięstwa i trzy porażki. Przykłada Pan do tych rezultatów większą wagę?

Jerzy Engel jr: Wyniki zawsze mają znaczenie, bo pokazują, na jakim etapie sportowym w danym momencie jest zespół. Oczywiście, w przypadku sparingów nie były najważniejsze. Zależało nam głównie na sprawdzeniu wszystkich zawodników, przyjrzeniu się jak radzą sobie na poszczególnych pozycjach oraz przetestowaniu różnych wariantów taktycznych.

Chciałbym podkreślić, że Grójecki Ośrodek Sportu Mazowsze na czele z dyrektorem Ireneuszem Wojciechowskim bardzo dobrze o nas zadbał. Dzięki odpowiednio przygotowanemu boisku nie mieliśmy praktycznie żadnych problemów w czasie przygotowań i mogliśmy solidnie przepracować cały ten okres.

Przed rozpoczęciem przygotowań liczył Pan, że uda się uniknąć kontuzji. Niestety, w trakcie gier kontrolnych urazów doznali Kamil Wierzbicki, Tomasz Kierszniewski oraz nowy obrońca, Piotr Grygiel. Dodatkowo do gry po kontuzji nie wrócił nadal Rafał Sobczak.

Zawsze bardzo obawiam się okresu zimowego, kiedy gra się mecze na sztucznych nawierzchniach. Moim zdaniem są one po prostu niebezpieczne dla zdrowia zawodników. Oprócz wspomnianych przez pana piłkarzy pojawiły się też mikro-urazy, będące właśnie efektem gry na sztucznej nawierzchni. Oczywiście, takie urazy są wliczone w ryzyko, ale mimo wszystko los mógł się okazać dla nas pod tym względem łaskawszy. W sporcie jednak jest tak, że pech jednego zawodnika to szansa dla innego. Jak  wspominałem w jednym z wywiadów, podczas nadchodzącej rundy będziemy chcieli dać szansę gry  młodym zdolnym zawodnikom.

Jedynym zimowym transferem z zewnątrz jest wspomniany wcześniej Piotr Grygiel - wychowanek Radomiaka, który ostatnio występował w Łomiankach. Poza tym klub opuściło dwóch zawodników pomocnik Jarosław Tarwacki oraz napastnik Sebastian Ząbkowski.

Nasza drużyna na pewno będzie inna, niż jesienią – mniej doświadczona. Do gry nie wrócił Rafał Sobczak, w pierwszych meczach zabraknie Kamila Wierzbickiego, dodatkowo odeszli Jarosław Tarwacki i Sebastian Ząbkowski. Tracimy więc czterech doświadczonych graczy. W ich miejsce wejdą młodzi zawodnicy. Dostaną więcej minut na boisku, a tym samym możliwość rozwoju. Liczymy, że to zaprocentuje w przyszłości i dzięki temu będziemy mieć kilku solidnych zawodników. Piotr Grygiel to zawodnik, który nas wzmocnił, jednak on też dopiero wraca do zdrowia.

W wywiadzie dla "Życia Grójca" powiedział Pan, że dopiero po meczach towarzyskich i zamknięciu kadry będzie Pan mądrzejszy, i będzie mógł Pan odpowiedzialnie określić cele na rundę wiosenną. Jakie one są?

Uważam, że mimo odmłodzenia składu, naszą drużynę będzie stać na zdobycie większej ilości punktów, niż jesienią. Taki cel zamierzam postawić przed zespołem.

Na start Pana drużynę czekają dwa ciężkie wyjazdy. W najbliższą sobotę do Pionek na mecz z szóstym w tabeli Prochem, a tydzień później do lidera Radomiaka II Radom.

Czeka nas bardzo trudny początek rozgrywek. Mamy taki terminarz, że dwa pierwsze mecze to najtrudniejsze spotkania. Kolejni, równie wymagający rywale czekać na nas będą dopiero pod koniec rundy. Zdajemy sobie sprawę, że faworytami w tych spotkaniach będą zespoły z Pionek i Radomia. Proch cały czas może myśleć o drugim miejscu, które jak słyszymy może być premiowane grą w barażach o V ligę. Z kolei z Radomiakiem zmierzymy się w trakcie przerwy na mecze kadry, i przeciwnicy mogą być wzmocnieni piłkarzami z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Nie mamy, więc nic do stracenia. Jedziemy się z nimi sprawdzić.

Rozmawiał Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (2):

Kibic; 17 marca 2023, 10:43

Panie trenerze nie musi Pan się podlizywać do dyrektora bo za wynajęcia boiska płaci się spore pieniądze wiec musi być przygotowane Taka praca
Będzie Pan dawał szanse młodym oby nie tak jak z Promna Zapewniam Pana ze będę z trybun obserwował czy dotrzyma Pan słowa
Powodzenia w lidze Proszę pamiętać, ze ostatni raz kiedy pył Pan w klubie Mazowsze zdobyło bodajże 10 pkt i spadło z 4 ligi

Kibic; 19 marca 2023, 10:06

Bez podlizywania trenerze c.d.
My się zimy nie boimy! 🔥😎
Mimo nieodśnieżonego boiska przez GOS, wyszliśmy na trening się trochę poruszać przed niedzielną próbą generalną. Już w niedziele, o godzinie 10:00 rozegramy ostatni mecz sparingowy przed zbliżającym się meczem ligowym. 10 marca 2023

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.