Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Jerzy Engel jr: Nie idziemy "na skróty"

8 lutego 2024; 09:36

Materiał promocyjny

Trener Jerzy Engel jr Trener Jerzy Engel jr

Projekt budowy nowoczesnego klubu piłkarskiego do którego zostałem zaproszony rok temu przez prezesa klubu Pawła Sucheckiego, jest wyjątkowy i ekscytujący. Mimo, iż dziś Mazowsze jeszcze nie wzbudza dużych emocji w świecie piłkarskim to wieloletni plan rozwoju klubu, oparty na zdrowych zasadach i powrocie do korzeni z nowatorskim spojrzeniem na klub jako społeczność i reprezentację miasta a z czasem regionu, jest czymś bliskim mojemu sercu i moim wartościom.

News will be here

W ostatnich latach bardzo popularne stało się budowanie drużyn piłkarskich w oparciu o najemnych zawodników, którzy reprezentują dany klub i miasto, nie mając nic wspólnego ze środowiskiem, które reprezentują. Jest to efekt rozwoju szkolenia piłkarskiego na masową skalę i moda zaczerpnięta od najbogatszych klubów, które „na skróty” próbują osiągać sukcesy, kupując teoretycznie lepszych i bardziej doświadczonych zawodników do swoich zespołów zamiast szkolić i ogrywać, związanych z klubem wychowanków.

Chcemy to zmienić i odwrócić proporcje w naszym zespole, stawiając na miejscowych zawodników i wychowanków klubu, których tylko uzupełniamy, tam gdzie jest potrzeba. Taka strategia już przynosi pierwsze efekty ale wymaga cierpliwej konsekwentnej pracy rozłożonej na lata.

Dziś ponad połowa naszego zespołu to wychowankowie Mazowsza, zawodnicy pochodzący z Grójca i jego okolic. Piłkarze, którzy ten zespół uzupełniają to wartościowi zawodnicy, którzy są wsparciem i wzmocnieniem dla zespołu.

To pozwala nam z dużym wyprzedzeniem planować przyszłość, dlatego już dziś inwestujemy w naszą młodzież w akademii i zakładamy zespół rezerw, który będzie potrzebny aby co raz większa liczba młodzieży nabywała doświadczenie w rywalizacji na poziomie seniorów.

Chcemy aby nasz klub stał się głównym centrum piłkarskim między silnymi piłkarskimi ośrodkami jakimi są Warszawa i Radom, dlatego inwestujemy w kadry trenerskie oraz środki treningowe, a władze Gminy Grójec i lokalne firmy wspierają ten kierunek, między innymi rozwijając infrastrukturę sportową oraz wspierając działalność klubu.

Zapraszam na stadion w 2024 roku, warto wspierać tworzący się zespół, który z każdym miesiącem ma większe grono kibiców.

Dyrektor Sportowy i Trener Grójeckiego Klubu Sportowego „Mazowsze”

Jerzy Engel

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.