Jerzy Engel: w Grójcu są wspaniali ludzie

30 maja 2021; 16:35

1 komentarz

Trener Jerzy Engel na stadionie w Grójcu (fot. Mateusz Adamski) Trener Jerzy Engel na stadionie w Grójcu (fot. Mateusz Adamski)

Na sobotnim spotkaniu Mazowsza z Wilgą Garwolin rozgrywanym na stadionie przy ulicy Laskowej gościł Jerzy Engel – były selekcjoner reprezentacji Polski, a prywatnie ojciec obecnego szkoleniowca grójeckiej drużyny. Trener udzielił krótkiego wywiadu reporterowi portalu Grojec24.net.

To nie pierwsza Pana wizyta na stadionie w Grójcu. To tutaj w sierpniu 2000 roku prowadzona przez Pana reprezentacja Polski rozegrała mecz towarzyski z drużyną Mazowsza. Były to przygotowania do eliminacji do Mistrzostw Świata, który zakończyły się wielkim sukcesem, i powrotem biało-czerwonych na tę imprezę po 16 latach przerwy.

Jerzy Engel: Zawsze lubiłem przyjeżdżać do Grójca, czy to na mecz z drużyną klubową czy obejrzeć spotkanie Mazowsza. Z przyjemnością się tutaj przyjeżdża, ponieważ tutaj są wspaniali ludzie, którzy lubią futbol i się na nim znają. W takiej atmosferze dobrze ogląda się mecze.

A pamiętając mecz Mazowsza z reprezentacją, to już koniecznie musiałem tutaj przyjechać. Właśnie dla tej społeczności, która tak kocha futbol. Wystarczy sobie przypomnieć, ile osób było wtedy na meczu, ile trybun trzeba było dostawić. Z przyjemnością się do tego wraca.

Jako eksperta kibice znają Pana z meczów na najwyższym poziomie, m.in. Ligi Mistrzów. A jak ocenia Pan mazowiecką IV ligę, w której obecnie występuje grójecki klub?

Oglądam wszystkie mecze: od trampkarzy przez juniorów aż po seniorów. Ostatnio byłem na naborze chłopców do szkoły sportowej w Ustce, a przy okazji obejrzałem mecz IV ligi.

Patrząc na dzisiejszy mecz, muszę powiedzieć, że poziom jest niezły. Widzieliśmy akcje obu drużyn, które mogły skończyć się bramkami. Z przyjemnością się na to patrzyło.

Grójecki klub jest w trudnej sytuacji, jeśli chodzi o tabelę. Dzisiaj drużyna odniosła ważne zwycięstwo. Zespołowi prowadzonemu przez Pana syna uda się utrzymać?

Jak mawiał Kazimierz Górski, dopóki piłka w grze, to wszystko jest możliwe. Wierzę, że dla tej publiczności dla której warto grać, piłkarze wspólnie z ekipą szkoleniową staną na wysokości zadania, i utrzymają IV ligę dla Grójca.

Rozmawiał Mateusz Adamski

Jerzy Engel - w 2000 jako trener zdobył mistrzostwo Polski z Polonią Warszawa. W latach 2000–2002 selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, którą poprowadził na Mistrzostwach Świata 2002. Trener roku 2000 i 2001 w plebiscycie tygodnika Piłka Nożna.

TAGI:

Komentarze (1):

Barabasz; 2 czerwca 2021, 07:05

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje 2022 Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało...
Policjanci złożyli ślubowanie. Czterech rozpocznie służbę w Grójcu Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu...
Sprzątanie pobudowlane i poremontowe Sprzątanie po budowie - to skomplikowana procedura, której...
Kino GOK zagra ostatni raz przed wakacyjną przerwą Publikujemy repertuar grójeckiego kina na ostatni weekend...
Terytorialsi z powiatu grójeckiego mają nową jednostkę! 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61...

Najnowsze ogłoszenia

Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...
... Pracuj jako Mechanik samochodowy w Niemczech ‼️🇩🇪
uczciwej osoby do pisania szukam uczciwej osoby do pisania prostych tekstów. W razie zainteresowania...
Kierownik Elektromarketu - Grójec Jesteśmy Expertem. Media Expertem.
Rządzimy na rynku elektro...

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.