Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Jest przetarg na modernizację stadionu przy ul. Laskowej w Grójcu

25 września 2023; 09:43

Grojec24.net

6 komentarzy

Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudowę stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej 17.

Zainteresowane firmy mogą składać oferty do czwartku, 12 października. Magistrat przewiduje, że prace potrwają 12 miesięcy od podpisania umowy.

"Inwestycję podzieliliśmy na etapy, teraz zaplanowaliśmy budowę bieżni, nawodnienie automatyczne, oświetlenie treningowe, trybunę dla gości, dostosowanie obiektu wg wskazań PZLA i PZPN, bramki wejściowe na boisko i ogrodzenie wewnętrzne, aby można było korzystać z drugiego boiska bez względu na mecz na boisku główny itd." - poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda. - W kolejnych etapach, w ramach kolejnej dotacji czy z Sejmiku i czy z KPO (przypomnę - na 1 etap otrzymaliśmy 3 mln dotacji od Sejmiku Wojewódzkiego) będziemy chcieli wykonać teren pod lodowisko i część gospodarczą, później budynek klubowy, zadaszenie i samo lodowisko - dodał.

Przebudowa areny sportowej

- Budowa areny lekkoatletycznej. Bieżnia i zakola pokryte będą nawierzchnią poliuretanową. Arena będzie wyposażona w: zeskocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, rów z wodą, bieżnię okrężną 5-cio torową do biegów na 400 m i bieżnię prostą 6-cio torową do biegów na 100/110 m.

- Montaż piłkochwytów. Zaprojektowano dwa piłkochwyty za bramkami do piłki nożnej.

- Montaż barier bezpieczeństwa.

- Wyposażenie w stały sprzęt sportowy i inne elementy małej architektury, w tym: wiaty zawodnicze, stanowisko dla noszowych, tablice informacyjne z regulaminem, szafki depozytowe, kosze na śmieci, krawężniki lekkoatletyczne, tablicę wyników itp.

- Montaż trybuny dla gości. Trybuna systemowa o konstrukcji stalowej, czterorzędowa, niezadaszona z 80 miejscami siedzącymi.

- Budowa schodów betonowych przy istniejącej trybunie. Istniejąca trybuna, od strony areny sportowej zostanie wyposażona w stałe schody o konstrukcji betonowej. Obecnie zejście w tym kierunku z najniższego poziomu trybuny realizowane jest prowizorycznymi schodami stalowymi.

- Budowa ogrodzenia wewnętrznego. Celem budowy ogrodzenia jest kontrola dostępu na trybuny, w tym wydzielenie sektora kibiców gości.

- Montaż kasy biletowej. Przy wejściu głównym na stadion, w linii ogrodzenia zaprojektowano pawilon kasy.

- Budowa parkingu dla autokarów. Zaprojektowano 3 miejsca postojowe dla autokarów. Parking zlokalizowany w południowo- wschodnim narożniku stadionu.

- Montaż systemu nawadniania murawy piłkarskiej stadionu

- Montaż oświetlenia stadionu. Zaprojektowano oświetlenie stadionowe w postaci 8 słupów o wysokości 12 m każdy. Na słupach będą zainstalowane naświetlacze wykonane w technice LED.

- Montaż systemu monitoringu dla całego terenu.

- Montaż systemu nagłośnienia.

Zagospodarowanie terenu

- Budowa ogrodzenia zewnętrznego. Zaplanowano budowę ogrodzenia zewnętrznego od strony południowej, w miejscu starego ogrodzenia oraz budowę ogrodzenia wokół placu technicznego.

- Budowa placu technicznego, parkingów i dróg wewnętrznych.

- Budowa chodników. Z uwagi na przebudowę parkingu oraz istniejących dróg wewnętrznych zaprojektowane zostały nowe chodniki.

- Oświetlenie terenu. Dla oświetlenia parkingów drogi dojazdowej, chodników i placu technicznego zaprojektowano latarnie typu parkowego. Latarnie ze źródłem światła led.

Przypomnijmy, iż w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” gmina Grójec pozyskała 3 mln zł na pierwszy etap modernizacji stadionu miejskiego przy ulicy Laskowej.

TAGI:

Komentarze (6):

Kkkkk; 25 września 2023, 10:03

A ja mam jedno pytanie odnosnie remontow,może ktoś wie.. co się dzieje na boisku przy P Skargi ,czemu nic się nie dzieje..

dokkkk; 25 września 2023, 14:10

Przyjdź pod jedynkę tu od roku nie mogą skończyć układać kostki

Kibic; 25 września 2023, 15:40

A po co te kasy biletowe ? Nie róbcie sobie z ludzi jaj, 10 zł na okręgówkę to trochę żarty ,po modernizacji będzie 30 zł? Kasy biletowe ? Na co?!

Do kkkkk; 25 września 2023, 17:18

Przecież sam sobie odpowiedziałeś na pytanie NIC SIE NIE DZIEJE

do kibica; 26 września 2023, 09:10

A po co tobie portfel ?

Mieszkaniec ; 26 września 2023, 14:35

A co taka cisza o wypadku z dnia 25 września,czyli poniedziałek na skrzyżowaniu ulic lewiczynska ze sportową? O pierdolach piszecie że ktoś jedzie w zabudowanym 55 i grupa speed go łapie np.a tu cisza,co kawałek jest tam wypadek,dzieci do szkoly tamtędy chodzą i nic z tym się nie robi.Jeżą tam adwokaci , sędziowie prokuratorzy ,policjanci i dopiero jak jakiemuś sędziemu czy prokuratorowi ,albo komuś z jego rodziny coś się stanie to dopiero skrzyżowanie zostanie przebudowane .Zastanawia mnie tylko co taka cisza? Czyżby policjant ,albo sędzia lub prokurator brał w tym udział???

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.