Jest śledztwo prokuratury ws. koronawirusa w Grójcu

25 marca 2020; 17:18

Grojec24.net

45 komentarzy

Prokuratura Rejonowa w Grójcu wszczęła śledztwo dotyczące narażenia bezpieczeństwa życia lub zdrowia pacjentów przez lekarza oraz zdrowia lub życia pracownika przez dyrekcję miejscowego szpitala, w sytuacji epidemii koronawirusa - poinformowała w środę Polska Agencja Prasowa.Śledczy zbadają dwa wątki sprawy. - W pierwszym przypadku chodzi o lekarza internistę ze szpitala w Grójcu, który 18 marca - jak wynika ze złożonego doniesienia - kontynuował wizyty prywatne, mimo że miał w tym dniu pobrane próbki w kierunku koronawirusa; istniało więc prawdopodobieństwo, że lekarz może być zarażony - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu, Beata Galas. Zawiadomienie złożyła córka pacjentki, która 18 marca była przyjęta przez lekarza w ramach wizyty prywatnej.

Drugi wątek, który badają śledczy, dotyczy narażenia zdrowia lub życia pracownika przez dyrekcję szpitala. Zawiadomienie złożył jednego z pracowników szpitala, który 20 marca – a więc prawdopodobnie w dniu, w którym było już wiadomo, że lekarz ma koronawirusa, pracował razem z nim.

TAGI:

Komentarze (45):

Xxx; 25 marca 2020, 17:29

Brawo

Inna; 25 marca 2020, 17:30

Bardzo dobrze... lekarz powinien stracic prawo wykonywania zawodu...

Eliza; 25 marca 2020, 17:30

też mam ochotę złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie zamkniętego a czynnego oddziału wewnętrznego

Grójec ; 25 marca 2020, 17:32

No nareszcie. Ale to dopiero początek bo pacjenci też będą składać doniesienie o przestępstwie i pracownicy również.

WGR; 25 marca 2020, 17:40

Ciekawe czy śledztwo prokuratury również zostanie zdenerwowane przez szanowną prezes PCM ...

Czytelnik ; 25 marca 2020, 17:43

Zamknąć na parę lat pozbawić prawa wykonywania zawodu. Czy on ma sumienie NIE tylko kasa się liczy nich ta pani nie odpuszcza temu zbirowi

Zzz; 25 marca 2020, 18:12

No i powinni zabrac sie za jednostke prowadzącą co Robi starosta i zarząd. Chyba tez maja wplyw

Pan R; 25 marca 2020, 18:32

W takim przypadku należało by zamknąć szpital i przeprowadzić prawdziwą dezynfekcje

Yes; 25 marca 2020, 18:38

Brawo niech inni myślą bo może być smród koło tyłka

Cuda; 25 marca 2020, 18:43

Szpital w G. to inny świat. Nie do ruszenia. Tyle skandali debilizmów a i tak spada jego zarząd na cztery łapy. Chodzący przekręt od afery z oknami po oszczędności w sprzęcie prowadzące do zagrożenia życia. Zawsze coś było ale się rozmyło. Najwyżej pracownika/kolege przekierowują do jakiejś gminy na ciepłą posadkę aby go "ukarać" . Aż szkoda tych normalnie pracujących tam ludzi kierowanych przez ....

Lara; 25 marca 2020, 18:43

Za sytuację epidemiologiczną w zakładzie opieki zdrowotnej powinna ponieść konsekwencję głównie pielęgniarką epidemiologiczna i naczelna. A na końcu prezes, bo ona ma od nich informację i na tej podstawie podejmuje decyzję, bo nie jest osobą medyczną

Guziec19; 25 marca 2020, 18:46

Ciekawie macie w tym Grójcu.

Cuda; 25 marca 2020, 18:47

Szpital w G. to inny świat. Nie do ruszenia. Tyle skandali debilizmów a i tak spada jego zarząd na cztery łapy. Chodzący przekręt od afery z oknami po oszczędności w sprzęcie prowadzące do zagrożenia życia. Zawsze coś było ale się rozmyło. Najwyżej pracownika/kolege przekierowują do jakiejś gminy na ciepłą posadkę aby go "ukarać" . Aż szkoda tych normalnie pracujących tam ludzi kierowanych przez ....

Edi; 25 marca 2020, 18:51

Nie potrzebny virus ludzie sami się zagryza. Postawa rodzin i pacjentów odstrasza Medyków. Sami będziecie się leczyć. Psychiatry w Grojcu nie ma

Star; 25 marca 2020, 19:04

Tu nie ma żartów, śledztwo powinno, krok po kroku, wyjaśnić wszystkie złamane procedury i procesy decyzyjne, które o zgrozo, polegały głównie na braku decyzji. Obawiam się, , że w tych patologicznych procesach decyzyjnych znajdą się ludzie z powiatu, nie tylko kierownictwo PCM. Oczywistym jednak jest to, że zgodnie z prawem, za wszystko odpowiada Zarząd PCM, formalną odpowidzialność Starosty będzie trudno udowodnić, faktyczną - zależeć będzie od dociekliwości prowadzących śledztwo.
Nie wydaje się, by Zarząd PCM był na tyle głupi, żeby pozwolił zróbić z siebie kozła ofiarnego.
Na temat odpowiedzialności lekarza B. proponuję by się nie wypowiadać, bo nie znamy do końca okoliczności. Czyżby mógł być tak nieodpowiedzialny? Przecież nawet mało rozgarnięty, zwykły człowiek nie popełniłby takich głupstw. A tu jest lekarz z wieloletnią praktyką, znany od lat, żyjący pośród nas. Ale, jak to mówią, wszystko jest możliwe, niech się dzieje sorawiedliwość, oby do końca i aż do bólu.

Ann; 25 marca 2020, 19:11

Kasa to kasa. Nieważne kogo się zarazi grunt że pieniążki za prywatna wizytę zgarnięte. Panie pielęgniarki z innego szpitala też dobrze się bawiły we Włoszech a później zaraża przyszła od pacjentki x. Przyszły do pracy zadowolone po wczasach tylko o kwarantannie zapomialy.. Ale to już nieważne tak działa polska służba zdrowia. Wieczny foch... Pozdrawiam lekarzy z powołania bo tacy też istnieją szkoda ze w tak okrojone ilości...

Wiki; 25 marca 2020, 19:13

Prokuratura to słaby temat, za czasów Zbyszka wszystkie tematy z koronawirusem zamiotą pod dywan. Jedyne co zadziała to odszkodowanie, czyli zbieramy osoby zakażone i narażone na zakażenie, wynajmujemy kancelarie prawną z doświadczeniem w temacie i występujemy z roszczeniem ale przynajmniej tak o 1000000. Tylko trzeba robić grupowo, niższe opłaty i trzeba cisnąć prokuraturę żeby zabezpieczyła dowody wszystkich złamanych procedur zadając trudne pytania. Pamiętać, tylko odszkodowanie w banknotach z Władysławem w tym kraju działa, wyroki są w zawiasach. A u mecenasa zarządać zabezpieczenia kwoty roszczenia i wynagrodzenie w % od wyegzekwowanej kwoty.

Ja; 25 marca 2020, 19:24

Do Lary cóż ci dadzą konsekwencje i szczucie na Medyków. Módl się o zdrowie, bo nienawiść też zabija

U2; 25 marca 2020, 19:36

A kto odważy się zrobić porządek w Nowym Mieście nad Pilicą?
Co najciekawsze - co z pielęgniarką odpowiedzialną za zarażenia?
Ona jechała do pracy chora, prawdopodobnie z gorączką - do pacjentów!!!
Nie liczy się człowiek tylko jej dniówka!

Pracownicy byli nakłanian i do pracy w tym miejscu pomimo że tam powstała wylęgarnia tego syfa. W powietrzu utrzymuje się aż 3 godziny a na metalowych poręczach do 72 godzin.

Anonim; 25 marca 2020, 20:02

A pracownicy kuchni i panie wydając posiłki chorym oni też są narażeni a nikt nie chce zrobić im testów.

Starosto Ambroziak....; 25 marca 2020, 20:30

... pokaż w końcu jak dbasz o nasze zdrowie i życie. Podejmij w końcu jakąkolwiek decyzję dotyczącą szpitali w Grójcu i Nowym Mieście, za które odpowiadasz.

Roman; 25 marca 2020, 20:31

ostudźcie zapędy, sądy sądami, a sprawiedliwość ...

Radni Powiatu...; 25 marca 2020, 20:33

... pokażcie jak dbacie o nasze zdrowie i życie i podejmijcie w końcu jakąkolwiek decyzję dotyczącą szpitali w Grójcu i Nowym Mieście. To już czas aby porzucić interesy partyjne i swoje i zrobić w tych miejscach porządek.

Bobby; 25 marca 2020, 20:39

Pazerność ludzka nie zna granic. Jeszcze kolejna prywatna wizyta, kolejne pieniądze do kieszeni. A gdzie pacjent? W d.....

Monika; 25 marca 2020, 20:48

Za ten oddział to od lat powinien się ktoś zainteresować moznaby było książkę napisać i to dwa tomy.

WZ; 25 marca 2020, 21:05

Pani pielęgniarka z Nowego Miasta, nie powinna czekać na decyzję, czy ma przychodzić do pracy, tylko sama zadecydować. Jest dorosłą i jak widać nieodpowiedzialną osobą, mam nadzieję, że zostanie zwolniona z wykonywania zawodu!

WZ; 25 marca 2020, 21:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Roman; 25 marca 2020, 21:19

Cytuję komentarz z innego portalu bo się z nim w pełni zgadzam:
Kaktus mi wyrośnie na dłoni jak grójecka prokuratura cokolwiek odkryje lub kolesi lekarzy ze szpitala oskarży. Tam rządzi kolesiowska klika i nikt nikomu krzywdy nie zrobi.

Nij; 25 marca 2020, 21:23

Niech ktoś się weżnie wreszcie za P. Prezes pielęgniarką epidemiologiczną i za pielęgniarką naczelna. Wedlug mojej wiedzy kierownictwo zrobiło sobie testy na koronowirusa i wybranym osobom a resztę pielęgniarek, sanitariuszy i inne osoby pracujące w PCM olali. Pytam. Czy zwykły personel medycznyl to jest śmieć?

Kasia; 25 marca 2020, 22:51

Ja to prowadzić Grójecka Prokuratura ta nic z tego nie będzie. I tyle w temacie a lekarz Z to nie przyszedł do pracy bo on w szpitalu mieszka. Bo tylko tam można się najbardziej wzbogacić jeszcze nie tak dawno ludzi w poczekalni tłum a on idzie z pieskiem na spacer a to co ze człowiek miał udar i czeka na pomoc czy zostanie przyjęty na oddział. Nigdy nie miała dobrego zdania o tej umieralni to nie szpital tylko syf

DR RENAULT ; 25 marca 2020, 23:03

BRAWO!!!!!!!!!!!Wyciągać konsekwencje prawne !!!!!!!Zakaz wykonywania zawodu.

poszkodowany z Grójca; 25 marca 2020, 23:03

A ja skladalem zawiadomienie na jednego chirurga z tego szpitala poniewaz wypisywal opinie sadowe w ktorych stwierdzał że ktos doznawal obrażeń ,bez żadnych obdukcji czy innych dokumentów,jeżeli jest ktoś z państwa tez poszkodowany przez Pana doktora R to niech sie odezwie ,razem go przyciśniemy bo do tej pory miejscowi ukrecaja leb sprawie .

Lila; 26 marca 2020, 01:05

To skrajna nieodpowiedzialność!!!!Tylu jest egoistów,ludzie wstydu nie mają,jak wiedzą,że podwjrzenia u nich koronowirusa to po co ida do pracy,kontaktuja sie z innymi,myślą tylko o sobie o pieniadzach,teraz pieniadze szczescia nie dają tylko zdrowie jest najwazniesze i nie ma nic pilniejszego teraz jak tylko zdrowie,ludzie przestancie patrzec tylko na siebie ale też na drugą osobę bo skrzywdzicie niewinnych którzy maja małe dzieci !!!!

Świętokrzyskie dziękujemy; 26 marca 2020, 06:42

Do Cuda: A co to za afera z oknami?
Do Anonim: Dokładnie. Pracownicy niższych szczebli nie mają znaczenia dla zarządu. Fajnie będzie, jak wszystkie sprzątaczki i pracownicy kuchni odejdą - wtedy niech sami pracują za nich!

Mieszkaniec 2; 26 marca 2020, 08:04

Smutny zaniedbany szpital i Grójec w kampanii komitetu NAM ZALEŻY miało być inaczej,18 miesięcy za nami czy jest lepiej jak było oto jest pytanie ?

Onx; 26 marca 2020, 08:51

Jest lepiej, bo już nami nie rządzi zdegenerowany kłamca, któremu wydawało się że jest wysłannikiem Pana Boga na gminę Grójec i który będzie rządził do śmierci

Ja; 26 marca 2020, 09:31

Krótko i na temat, szpital w Grójcu to nie jest miejsce gdzie się leczy ludzi. To miejsce gdzie się ludzi wykańcza.Przede wszystkim na wewnętrznym.

Do miszkaniec2; 26 marca 2020, 09:52

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do mieszkaniec 2; 26 marca 2020, 10:57

Nic dziwnego, że J. S. uchodził pośród was za bóstwo, skoro reprezentujecie taki poziom.
Czasy się zmieniły, a wy nie.

Annjoanna; 26 marca 2020, 12:43

Proszę zwrócić uwagę jak w tej sytuacji działał sanepid w Grójcu. Nie pomógł rozwiązać problemu w szpitalu, brak konkretnej informacji, nadzoru nad pobieraniem badań w kierunku wirusa.
Kto tam rządzi i po co jest sanepid w Grójcu?

Jurek; 26 marca 2020, 15:20

u nas sołtysowa jest na kwarantannie a w sobotę(przed aferą) przyjmowała podatek rolny, cała wieś u niej była. A teraz:
zadzwoniłem do sanepidu w Grójcu, zapytałem o panią Z. i co , obserwować czekać na śmierć takie podejście jak w Czarnobylu, sanepid kazał się obserwować, zero testów działania ZERO tylko w tv pispo testy mają za darmo!

Grójec; 26 marca 2020, 16:54

Wychodzą teraz oszczędności Pani księgowej , Pani Dyrektor Do Spraw Finansowych, ,nieodpowiedzialność Pani Naczelnej i Pań Kierowniczek do spraw Pielęgniarstwa które nie wiedzą kiedy miały ich podwładne dyżury a po wykryciu koronawirusa każą pielęgniarką które miały kontakt z zarażonymi przychodzić do pracy. Kontakt z Paniami jest niemożliwy ,żadnych wiadomości nawet personel który miał testy nie ma informacji. Dlaczego Pani Epidemiologiczna milczy i nie powiadamia personelu o wynikach. Z mediów dowiadujemy się że są zarażenia w innych szpitalach przeniesione przez personel pracujący w Grójcu . My mieszkańcy Grójca i całego Powiatu przestrzegamy zaleceń Pana Ministra co widać w całej okolicy jest pusto na ulicach.
Mam nadzieję że tą sprawą zajmie się Prokurator Generalny .

Krystyna ; 28 marca 2020, 22:00

Lekarz B. Jak przyjmował moja teściową na oddział to powiedział "no stara jest, kiedyś musi umrzeć" chwała Bogu nie umarła, bo nie była na jego sali. Więc Panie B.... Stary Pan jest.........

Martyna; 30 marca 2020, 20:34

Ludzie opanujcie się! Dlaczego oskarzana jest pielęgniarka? Czy ona wychodowala tego wirusa? Pracowala dodatkowo w drugim szpitalu chyba z koniecznosci, a nie z przyjemności. Czy ktoś spyta jak ona się czuje??? Dlaczego nic się nie mowi o lekarzu w N. M, który w tym czasie wrócił z Indii? Pielęgniarka nie może nigdzie pojechać?? Przykre. Nie raz spotkałam na dyzurach chore pielęgniarki w szpitalu czy przychodni i nikomu to nie przeszkadzało tylko.teraz??. Obserwujac ta sytuacje nigdy nie pozwolila bym mojej corce byc pielęgniarką . Zawód niewdzieczny i mało płatny. W nagrodę wszystkie choroby świata. Żal....

Obserwator; 3 kwietnia 2020, 15:33

Psychiatra w Grójcu jest. Na Kościelnej? To jest naczelny psychiatra Grójca i okolic...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rallycross: mimo kolizji Piotr Czekański blisko podium Kolizja Piotra Czekańskiego w finale Supercars Light...
Alpakoterapia - nowa terapia w Zespole Szkół Specjalnych W tym roku szkolnym po powrocie z wakacji na naszych ucznió...
Anna Balcerowicz z LO w Grójcu najlepszą maturzystką w powiecie W ostatnim czasie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gró...
Światowy Dzień Jabłka – Warka 2020 (VIDEO) Chociaż Światowy Dzień Jabłka, który odbył się na terenie...
Naczepa bez czterech kół i hamulców Dwa koła zamiast sześciu, niedziałające hamulce i...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca mycie kontenerów biurowych Poszukujemy dwie osoby (również Panie) do sprzątania oraz mycia kontenerow...
Poszukujemy zleceń outsourcing pracowników... Firma outsourcingowa CONQURO sp. z o.o. zajmuje się dostarczaniem pracowników...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... "Opiekunka osoby starszej w Niemczech, 76307 Karlsbad
Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...

Firmy z Grójca i okolic

... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Alerta - kursy i szkolenia BHP Prowadzisz firmę i potrzebujesz kompleksowej obsługi BHP i przeciwpożarowej?...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.