Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Już prawie 100 osób zakażonych koronawirusem w powiecie grójeckim

2 kwietnia 2020; 16:51

Grojec24.net

7 komentarzy

Tylko ostatniej doby potwierdzono 12 nowych przypadków wystąpienia koronawirusa w powiecie grójeckim. Łącznie to już 95 przypadków. Kwarantanną domową objęto aż 130 osób (razem 1079).

News will be here

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 02 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 02 kwietnia 2020

    Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową – 1079 (ostatnia doba - 130)
    Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 21 (ostatnia doba-4)
    Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19- 17 (ostatnia doba - 3)
    Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 95 (ostatnia doba - 12)
    Liczba ozdrowieńców - 0 (ostatnia doba - 0)
    Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 4 (ostatnia doba - 0)

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to dorosłe osoby obu płci.

Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. Stan zdrowia średni i ciężki.  Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. / Stan zdrowia pacjenta pozwala na izolację domową / decyzja o kwarantannie została zmieniona na decyzje o izolacji i pacjent przebywa w domu w izolacji od rodziny.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych, szpitalnych lub zawodowych.

W powiązaniu z COVID-19 nastąpiły 4 zgony mieszkańców powiatu, kobiety (59 lat i 87 lat), mężczyźni (61 lat i 71 lat), wszyscy hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

TAGI:

Komentarze (7):

Nowy; 2 kwietnia 2020, 19:02

Ponownie apeluję aby pilnować osób na kwarantannach. Szanowana pracownica miejscowego zusu pomimo kwarantanny robi sobie obchód po sklepikach. Przecież to jakieś żarty. Czy baba rozum postradała?

Nic się nie stało ; 2 kwietnia 2020, 19:52

Jest tyle wzrostów zakażeń ile było wykonane testów... i tyle😷 Z każdej gminy po jednym haha. Gdyby każdy powiat, każda gmina miała wykonać testy na potwierdzenie covid~19 to wyniki pozytywne miałby co drugi żyjący. I może w tedy nie byłoby kolejek i. t. d. Póki co nic nam nie grozi😁 Lecz niestety przydział jest skromny i tylko po jednym lub dwa testy na gminę lub powiat (w zależności od liczby ludności no i budżetu)Ale nic się nie martwcie prawo do głosowania będzie miał każdy obywatel nie ważne czy będzie zarażony czy na kwarantannie byle miał ukończone 18lat (może nawet być głupi i niepoczytalny) będzie można oddać głos w domu bez wychodzenia... Alleluja i do przodu
😁😷😄
P. S
A może by tak jednym testem przebadać wszystkich....

Adam; 2 kwietnia 2020, 21:20

Ludzie co tu sie dziwić że u nas w powiecie tyle zarażonych jak ludzie mają wywalone na to co się dzieje. Społeczeństwo nasze jest przekonane ze ich do nie dotyczy wysyarczy wejść do INTERMARCHE w Grójcu i widac dokładnie jak sa przetrzegane nowe przepisy, cala obsluga sklepu bez maseczek tylko panie na mięsnym w foliowych rekawiczkach a pozostali włącznie z panem na kasie bez rekawoczek i bez maseczek.

Wgr; 3 kwietnia 2020, 01:19

Dlaczego nie zrobisz zdjęcia i nie zgłosisz policji?
Dostanie 30000 to przestanie chodzić po sklepach

Żorż; 3 kwietnia 2020, 03:20

Grójec

ostr; 3 kwietnia 2020, 08:26

w grojcu warce i nm smigają nadal po ulicach

Pawel; 3 kwietnia 2020, 13:38

Ciekawe statystyki... W samym DPS Tomczyce jest ponad 40 osób zarażonych z potwierdzonym dodatnim wynikiem (bo tylko tyle zrobiono testów, a co z drugą 40 osób?! ),w Nowym Mieście n/p około 40(?) to już daje około 80 osób. To tylko 2 miejscowości, a sanepid pisze o 96 w całym powiecie.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.