„Kaskadowy pomiar prędkości”: 17 kierowców ukaranych

9 stycznia 2019; 13:00

Informacja prasowa

6 komentarzy

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Grójca prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie prowadzonej akcji funkcjonariusze w 18 punktach kontrolnych ujawnili 17 kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości charakteryzuje się tym, że na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, lecz w różnych miejscach na danym odcinku (często krótkim odcinku drogi) ustawione kolejno po sobie patrole policji egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących zasad w tym przypadku stosowania się do ograniczeń dozwolonej prędkości na całej długości obszaru zabudowanego jak i odcinków drogi poza obszarem zabudowanym.

Na terenie działania grójeckiej policji akcja prowadzona była w godzinach 6:00-22:00. Efektywność pięciu funkcjonariuszy skutkowała skontrolowaniem 104 kierujących pojazdami, z czego 17 kierujących musiało liczyć się z konsekwencjami za zaistniałe wykroczenie z art. 92a kodeksu wykroczeń.

Działania mają m.in. charakter prewencyjny, a głównym celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości obowiązujących w obszarach zabudowanych jak i poza tymi miejscami.

Nie zapominajmy, aby za każdym razem dostosować prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych, prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną.

/AW

TAGI:

Komentarze (6):

Marti; 10 stycznia 2019, 07:52

"celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości". Zabierali im samochody? Czy po prostu ich zabijał?

B; 10 stycznia 2019, 09:02

Do Marti. Za punkty się zabiera prawo jazdy, a nóż te otrzymane podczas tej kontroli okażą się kluczowe i kierowcy zabiorą prawo jazdy. Super działania, w pełni popieram. Warunki nie sprzyjają w żaden sposób a ludzie i tak jeżdżą bez wyobraźni.

Pantuniestał; 10 stycznia 2019, 10:32

Może to dobre działania policji. Zapomina się jednak o urzędniczym obłędzie stawiania lasów ze znaków drogowych. Po przebudowie drogi wprowadza się ograniczenia których wcześniej tam nie było zamiast dostosować drogę do bezpiecznego ruchu pieszych i szybszego ruchu pojazdów. Przykładem jest Jasieniec gdzie 50 obowiązuje chyba na 4km a mogłaby tylko na 1 km. Chodniki są za pasem zieleni a przejścia dla pieszych nie tylko oznakowane ale istnieją tam wysepki. Te wszystkie przepisy zwalniają ludzi z myślenia a do ich wprowadzania potrzebne są coraz większe hordy urzędników.

Mieszkaniec; 10 stycznia 2019, 10:45

To może niech sprawdza jak się jeździ ulica Główną z miejscowości Szczęsna to jest dopiero wyczyn ograniczenie do 40 a kierowcy 80km i tak jest a policja nic nie robi z tym kierunku najlepiej schować się za tirami na warszawskiej

Barx; 10 stycznia 2019, 16:08

Widzę że kolega ma fotoradar w oczach skoro wie że 80km/h lub sam tal jeździ ;)

Myśle inaczej; 10 stycznia 2019, 20:20

W większości przypadków pomiary kaskadowe jedyne co zmieniają to ilość wystawionych mandatów, z których pieniądze wpływają do budżetu. Bezpieczne drogi to drogi na których odbywa się płynny ruch i nikt nie musi jechać 130 km/h, aby nadgonić stracony czas przez Pan, który prawo jazdy kupił za samochód jabłek w czasach, gdy chlebie można było znaleźć kawałek sznurka. Wielokrotnie widuję kierowców, którzy nie jadą z maksymalną dopuszczalną prędkością, mimo tego, że warunki są świetne. Najpierw należy wyeliminować tych, którzy utrudniają jazdę innym...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 


Najnowsze artykuły

Mazowsze finiszuje na piątkę, ale cudu nie było Mazowsze Grójec w bardzo dobrym stylu, wysokim zwycięstwem...
Szkolenia z kompetencji cyfrowych w Gminie Grójec Gmina Grójec zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach...
E-sportowe emocje w Polsce. Bukmacher STS sponsorem transmisji Największy polski bukmacher – STS - sponsorem...
Troje poszukiwanych przestępców może przebywać w Grójcu Renata Dorsz, Sebastian Podsiadło oraz Maciej Czemarnik &#...
Nowa trasa do Warszawy może opóźnić się nawet o rok Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Opieka Niemcy,zlecenie z PREMIĄ WAKACYJNĄ... Dołącz do MEDIPE i wyjedź do pracy w Niemczech jako Opiekun lub Opiekunka...
Mechanik / Elektromechanik samochodowy... Firma Emtor zatrudni osoby w zawodzie mechanik / elektromechanik samochodowy
Pokój z jacuzzi Obiekt położony jest na zachodnim zboczu Kopy Biskupiej ( 889 m n.p.m.)...
Super Finansowanie Bez BIK (także... Super Finansowanie Bez BIK (także z Komornikiem ) Pod Zastaw Lub na...
POŻYCZKI BEZ BIK POD ZASTAW NIERUCHOMOŚCI...
FINANSOWANIE POZABANKOWE BEZ BIK POD ZASTAW LUB NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI...

Firmy z Grójca i okolic

Kapitan Kamera - filmowanie uroczystości... Szukasz kamerzysty z Krakowa, który zajmie się sfilmowaniem Twojej uroczystości?...
HOTEL AMBER - hotel blisko lotniska Potrzebujesz znaleźć nocleg w pobliżu Lotniska Chopina? Sprawdź hotel...
WM Nieruchomości Witold Marzec Biuro nasze świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
AbcAugustów Szukasz serwisu z tematyką lifestyle, a także zamierzasz dowiedzieć...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.