Kierowca busa miał 3 promile i 5 aktywnych zakazów prowadzenia

14 marca 2023; 09:05

Informacja prasowa

0 komentarzy

Mazowiecka Grupa Speed co dzień ujawnia wiele groźnych sytuacji, do których dochodzi na drogach naszego powiatu. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Tym razem policjanci zatrzymali 40-latka, który kierował busem posiadając w organizmie ponad 3 promile alkoholu i 5 aktywnych zakazów prowadzenia!

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 76 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego, 68 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne z uwagi na brak przeglądu technicznego. Ujawniono także nietrzeźwego kierującego pomimo akualnego zakazu prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę o godzinie 18:20 policjanci z grupy SPEED w Grójcu ujawnili nietrzeźwego kierującego busem. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 3 promili. Po wylegitymowaniu kierowcą mercedesa okazał się mieszkaniec Grojca. Kiedy mundurowi sprawdzili go w systemach policyjnych okazało się, że 40-latek posiadał aż 5 aktywnych zakazów sądowych do kierowania pojazdem orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Grójcu. Wkrótce za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, brak prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników jak i dla siebie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mieszkańcy powiatu grójeckiego nabici w kryptowaluty. Stracili fortunę Ostrzegamy przed oszustwami związanymi z inwestowaniem w...
Pędził w terenie zabudowanym z prędkością ponad 120 km/h Policjanci z grupy SPEED zwalczają agresywne i...
Gmina Grójec z własnymi liniami autobusowymi i pierwszą linią po mieście! Pod koniec minionego roku Gmina Grójec została objęta dopł...
Mieszkaniec Chynowa znalazł niebezpieczny dla ludzi gatunek żółwia W niedzielę mieszkaniec gminy Chynów zauważył przy rowie...
Twój bezpieczny dom z firmą ELDAM Aby czuć się bezpiecznie, podczas wakacji oraz każdej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.