Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Kierowca busa miał 3 promile i 5 aktywnych zakazów prowadzenia

14 marca 2023; 09:05

Informacja prasowa

0 komentarzy

Mazowiecka Grupa Speed co dzień ujawnia wiele groźnych sytuacji, do których dochodzi na drogach naszego powiatu. Każde wykroczenie na drodze zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia groźnych wypadków. Tym razem policjanci zatrzymali 40-latka, który kierował busem posiadając w organizmie ponad 3 promile alkoholu i 5 aktywnych zakazów prowadzenia!

News will be here

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 76 wykroczeń na drogach powiatu grójeckiego, 68 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz skierowali wnioski o ukaranie. Dwóch kierowców straciło dowody rejestracyjne z uwagi na brak przeglądu technicznego. Ujawniono także nietrzeźwego kierującego pomimo akualnego zakazu prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę o godzinie 18:20 policjanci z grupy SPEED w Grójcu ujawnili nietrzeźwego kierującego busem. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 3 promili. Po wylegitymowaniu kierowcą mercedesa okazał się mieszkaniec Grojca. Kiedy mundurowi sprawdzili go w systemach policyjnych okazało się, że 40-latek posiadał aż 5 aktywnych zakazów sądowych do kierowania pojazdem orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Grójcu. Wkrótce za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, brak prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że nietrzeźwy kierowca na drodze stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla innych uczestników jak i dla siebie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...
We wtorek strajk rolników! Będzie blokada S7 Policja ostrzega we wtorek 27 lutego przed utrudnieniami na...
Burza na sesji Rady Miejskiej w Grójcu! Mieszkańcy: oddajcie milion na Aroniową W poniedziałek 26 lutego Rada Miejska w Grójcu na wniosek...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.