Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Kliniki Bocian w Warszawie pomagają badać płodność kobiet

31 sierpnia 2023; 14:29

Materiał promocyjny

Założenie rodziny i doświadczenie radości z macierzyństwa od zawsze stanowiło cel dla wielu kobiet. Niemniej jednak droga do jego osiągnięcia nie w każdym przypadku okazuje się prosta i bezproblemowa. Istnieje wiele czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na zdolność kobiety do zajścia w ciążę. Warto zatem skontrolować płodność i wykonać badania diagnostyczne, które mogą dostarczyć cennych informacji na temat potencjalnych problemów mogących utrudnić naturalne poczęcie. Specjalistycznym miejscem w Warszawie, gdzie można je zrealizować, są placówki ogólnopolskiej sieci Klinik Bocian.

Jakie badania sprawdzają płodność kobiet?


Podstawowym badaniami sprawdzającymi płodność kobiet jest badanie USG ginekologiczne oraz analiza poziomu określonych hormonów mających wpływ na płodność. Do nich należą chociażby FSH (hormon folikulotropowy), LH (hormon luteinizujący), estradiol, czy też  progesteron. Hormony te odgrywają kluczową rolę w procesie owulacji. Ich odpowiednie wydzielanie jest istotne dla zdolności kobiety do zajścia w ciążę. Niezwykle ważne jest również badanie poziomu AMH, czyli hormonu antymüllerowskiego, ponieważ jest to wskaźnik rezerwy jajnikowej. Wartość tego hormonu może dostarczyć cennych informacji na temat ilości pęcherzyków jajnikowych zdolnych do przekształcenia się w dojrzałe komórki jajowe. Nie można też pominąć oceny hormonów tarczycy (TSH, T3, T4) bowiem nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy może negatywnie wpływać na płodność. Biorąc pod uwagę bardziej zaawansowane badania, które nie są zalecane na samym początku diagnostyki, warto wspomnieć o badaniu drożności jajowodów, a także o histeroskopii. Pierwsze ma na celu zbadać, czy jajowody są drożne. Jeśli są zablokowane, komórka jajowa nie będzie mogła swobodnie przemieszczać się z jajnika do macicy, co komplikuje naturalne poczęcie. Z kolei histeroskopia pozwala na wykrycie nieprawidłowości, takich jak polipy, mięśniaki czy innych zmian, których nie widać w obrazie ultrasonograficznym (USG).  

Gdzie sprawdzić płodność w Warszawie?


Wiodącymi ośrodkami, które oferują kompleksowe wsparcie w dziedzinie medycyny rozrodu, są Kliniki Bocian w Warszawie. Znajdują się one w dwóch dogodnych lokalizacjach: przy ul. Stawki 2a oraz przy al. Niepodległości 18. To miejsca, gdzie pacjenci mogą liczyć na najwyższy poziom opieki zdrowotnej, opartej na doświadczeniu wykwalifikowanych ekspertów. Obie kliniki wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie precyzyjnych badań, które mają kluczowe znaczenie w ocenie zdolności kobiety do poczęcia dziecka. Oprócz standardowych badań hormonalnych, Kliniki Bocian w Warszawie oferują również zaawansowane techniki diagnostyczne, takie jak badanie drożności jajowodów (sono HSG) i histeroskopia. Te sprawdzone metody pozwalają na dokładną ocenę stanu jajników, jajowodów oraz macicy.

W przypadku zainteresowania przeprowadzenia badań pod kątem płodności w Klinikach Bocian w Warszawie lub umówienia się na konsultację do jednego ze specjalistów istnieje możliwość kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 300 50 90.

 

Najnowsze artykuły

Jest przetarg na modernizację stadionu w Grójcu Urząd Gminy i Miasta w Grójcu ogłosił przetarg na przebudow...
Grójecka policjantka na motocyklu, łączy służbę z pasją Czy pracę można połączyć z pasją? Mł. asp. Agata Sławińska...
Piknik Średniowieczny na 1000-lecie grodu obronnego w Lewiczynie Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Grójeckiej i Koło Gospodyń...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad...
Jutro w Grójcu akcja Koalicji Obywatelskiej Kobiety na wybory Już jutro (23 września) w Grójcu o godz.15.30 akcja...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.