Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Koalicja dla Młodych będzie wspierać lokalne organizacje

2 czerwca 2020; 15:26

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Koalicja dla Młodych rozszerza działalność. Od tego roku będzie wspierała szkoleniowo, doradczo oraz technicznie organizacje pozarządowe z powiatów: białobrzeskiego, grójeckiego i kozienickiego.

News will be here

Od 2008 roku prowadzi Białobrzeskie Centrum Obywatelskie, które ma charakter Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Koalicja dla Młodych chce, aby organizacje działały efektywnie i były zawsze „na bieżąco”. Daje im motywację, wiedzę i impuls do zmiany.

Lokalne organizacje pozarządowe zmieniają swój lokalny świat na lepszy. Dzięki nim organizowane są warsztaty dla dzieci, lokalne pikniki, powstają place zabaw, czy działają świetlice wiejskie. Chcą również, aby mieszkańcy pamiętali o swojej historii. Dla członków organizacji bardzo ważne jest bezpieczeństwo w działaniu oraz możliwość zwrócenia się o pomoc, dlatego Koalicja dla Młodych daje organizacjom motywację, wiedzę i impuls do zmiany. Organizuje szkolenia i doradztwo. Użycza im swojego sprzętu. Promuje ich działania na swojej stronie internetowej. Każda organizacja może również założyć swoją zakładkę i promować swoje działania. Przyznaje również minigranty na działania.

„Nasza Fundacja od 2008 roku pomaga blisko 60 organizacjom pozarządowym z powiatu białobrzeskiego. W tym roku będzie pomagać również organizacjom z powiatów grójeckiego i kozienickiego. To początek rozwoju Fundacji pod względem obszaru, który chcemy w przyszłości objąć swoimi działaniami. Na prowadzenie wsparcia otrzymaliśmy dotację od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.” – mówi Dawid Nowak, Skarbnik Zarządu Fundacji

Wsparcie organizacji pozarządowy, a bezpośrednio Lokalnych Społeczności jest jednym z głównych obszarów, które wspiera Fundacja. W 2020 roku członkowie organizacji będą uczestniczyć w szkoleniach z Ochrony Danych Osobowych (RODO) oraz uproszczonej księgowości dla NGO. Skorzystają ze specjalistycznego doradztwa m.in.: z pisania wniosków o grant, fundraising’u, promocji swoich działań, księgowości. Będą mogli również bezpłatnie wypożyczyć aparaty, kamery, czy skorzystać z komputera i ksera w biurze Fundacji. Koalicja dla Młodych zaoferuje lokalnym NGO założenie swojej podstrony z aktualnościami, gdzie będą mogli promować swoje działania.

Więcej informacji oraz dane kontaktowe znajdą Państwo na stronie Koalicji dla Młodych: www.fundacjakdm.org

Dawid Nowak
Fundacja Koalicja dla Młodych

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.