Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kolej Dużych Prędkości CPK - Grójec - Warka. Są nowe informacje

8 lutego 2023; 14:46

Grojec24.net

146 komentarzy

Rozpoczęliśmy realizację zadania pn. Opracowanie Rozszerzonego Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ-R") dla inwestycji pn. "Budowa linii kolejowej nr 88 na odc. CPK - Grójec - Warka - głosi pismo, jakie trafiło do starosty grójeckiego od firmy IDOM.

News will be here

Jak możemy przeczytać Studium zakłada budowę linii Kolei Dużych Prędkości (planowana prędkość eksploatacyjna: 160 - 250 km/h, zasilanie: 25kV prądu zmiennego), a także budowę powiązań z siecią istniejących linii kolejowych. Realizacja Studiom zaplanowana jest na okres I kwartał 2023 r. - IV kwartał 2026 r.

Harmonogram realizacji opracowania obejmuje następujące etapy:
Etap I - Identyfikacja wariantów wstępnych (trwający obecnie),
Etap II - Analiza wariantów wyselekcjonowanych wraz z wykonaniem Inwentaryzacji Przyrodniczej,
Etap III Analiza na potrzeby wyboru wariantu inwestorskiego,
Etap IV - Wykonanie raportu o oddziaływaniu na środowisko oraz uzyskanie ostatecznej DUŚ,
Etap V - Wykonanie Koncepcji Programowo-Przestrzennej,
Etap VI - Opracowanie materiałów na potrzeby przeprowadzenia przez Zamawiającego postępowań w sprawie udzielenia zamówienia publicznych na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych.

Po zakończeniu Studium realizowane będą dalsze działania niezbędne dla procesu inwestycyjnego, m.in. decyzja o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej, decyzja o pozwoleniu na budowę. Prace budowlane zaplanowane są na lata 2030-2034.

Radna powiatu grójeckiego, Marzena Łucja Kołacz-Rosołowska, udostępniła w mediach społecznościowych mapę z 12 wariantami przebiegu linii kolejowych przez teren Gminy Pniewy. - Nie dla CPK! - podkreśliła w swoim wpisie.Poniżej pełna treść pisma, jakie trafiło do Starostwa Powiatowego w Grójcu.

TAGI:

Komentarze (146):

Mieszkaniec; 8 lutego 2023, 15:08

Przestańcie okłamywać ludzi. Przez prawoi sprawiedliwość nie ma pieniędzy na szpitale szkoły dzieci . Tak powstanie koli jak M. Suski wybudował fabrykę mebli w Słomczynie.

obywatelski; 8 lutego 2023, 17:26

Nie wiem jak to ekonomicznie wypada, ale w czasach mobilnych, gdzie większość ludzi potrzebuje mieć własne auto raczej, stawianie na koleje, kursy autobusowe dofinansowywane, to chyba kasa w błoto. No chyba że chodzi o naszpikowanie tych pojazdów elektroniką i inwigilację podróżnych. Raczej nie o ekologię, inaczej CPK by nikt nie lokalizował w PL.
No i czas...

Marek do Mieszkaniec; 8 lutego 2023, 18:30

Właśnie, że są pieniądze i PiS inwestuje w Polskę najwięcej w końcu normalna Polska Partia. Chyba boli to, że razem z PO blokujecie pieniądze z KPO a PiS nadal ma kasę bo jej nie kradnie tak jak PO. Nie czytajcie portali i nie oglądajcie skorumpowanych mediów tylko wlączcie TVP bo nie będę wszystkiego tłumaczył.

Asia; 8 lutego 2023, 19:03

Wystarczyłby szynobus.

Do mueszjaniec; 8 lutego 2023, 19:46

Ludzi okłamywał Tusk.
Ciebie, jak każdego barana, może okłamać każdy.

***** ***; 8 lutego 2023, 22:08

***** ***
JAKIE CZASY TAKI MIŚ nic tyle nie kosztuje co anakizy i uzgodnienie a CPK nie bylo nie ma i nie bedzie i bardzo dobrze

MIESZKANIEC; 9 lutego 2023, 07:01

Do Marka i 19;48 . Odważny jesteś jak się schowasz za internetem . Prezydent USA powiedział ,że koncerny paliwowe miały w 2022r największe zyski w historii, czyli okradały obywateli jak w Polsce.

Do mieszkaniec; 9 lutego 2023, 08:38

Głupiego każdy okradnie, każdy okłamie.
Głupi nawet jeśli nie jest okradziony i okłamany, powie, że jest. Głupiemu można wmôwić wszystko. Niezmiernie rzadko zdarza się, by głupi przestał być głupim. Dlatego smutny ten twój los.
Kto wmówił ci, że zyski podmotów gospodarczych pochodzą z okradania? Oczywiście, że komuniści, oczywisście, że media dzisiejszych komunistów.
A ty rezonujesz, zgodnie z wolą tresera, jak rasowy gończy. Dziś masz komendę bierz tego, jutro tamtego. Jak weźmiesz, dostaniesz szczyptę karmy.

Do *****; 9 lutego 2023, 09:31

Nie było, nie będziei bardzo dobrze? Miś?
Chcą tego Niemcy, chce tego totalne draństwo, po co CPK w Polsce skoro mamy w Berlinie.
W Polsce najlepiej żeby nic nie było, poza drogami dla obsługi zagranicznego, głównie niemieckiego interesu, niemieckiego biznesu.
Taka kolonia na wzór afrykański, bezrobocie i niskie płace.
Strasznym baranem trzeba być, żeby się ze strasznym baranem zgodzić.
Paszoł ty won do baraniej zagrody baranić tam z innymi baranami.

Mieszkaniec ; 9 lutego 2023, 15:40

To po co pojechał premier no Niemiec prosić o fabryke samochodów dostawczych , przecież jesteśmy potęgą gospodarczą . Ukrainie trzeba było dać RUDEGO102 a nie Leopardy. No i kto tu jest baranem.


ukrainie

Miś na miarę naszych czasów; 9 lutego 2023, 15:59

CPK i szprychy powstaną tak jak: Luxtorpedy, promy, 100 tys. mieszkań i jeszcze 999.999 szt samochodów elektrycznych (jest już 1 budowany w tajnej fabryce w Górach Izerskich). Mieszkańcom Grójca jest potrzebna kolej dojazdowa do Warszawy - przez Tarczyn do stacji na Lotnisku Okęcie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie jeździł do pracy do Warszawy 1-1,5 h przez Warkę albo CPK czy Radom, tylko samochodem nową S7, nawet jak wprowadzą za 3-5 lat opłaty za przejazd.

Marek do Mieszkaniec; 9 lutego 2023, 19:08

Chętnie wypowiem się publicznie w telewizji. Po co chcesz mnie zobaczyć, żeby opluć lub uderzyć? No tak siłą jak Kopacz Górników. Swój swojego bandziora broni. Na temat co powiedziało USA to nie będę się wypowiadał bo to bajki. Paliwo było u nas bardzo tanie jak na warunki wojenne nawet Niemczyki przyjeżdżali tankować bo mówili, że w żadnym państwie nie ma tak taniego paliwa. Gdyby nie PiS i Obajtek to płacił byś po 10zl albo 11zl w sumie jakby rządziła opozycja i byś mial cenę 11zl to byś i tak mówił że to wina Pisu więc szkoda gadać.

Do mieszkaniec; 9 lutego 2023, 19:31

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Bbb; 10 lutego 2023, 12:05

Trole pisowe wyłączyć się.. to forum dla ludzi a nie opłacanych troli

Do mieszkaniec ; 10 lutego 2023, 15:17

Putin, Merkel, Tusk, Sikorski i ty jesteście jednej krwi? Jesteś równie bogaty jak oni?
Bardziej utożsamiasz się z pierwszą dwójką czy jesteś sługą?

Do bbb; 10 lutego 2023, 15:21

PiS nie ma płatnych trolli.
PO ma np. Sok z Buraka.
Plus płatne załgane media, portale i gazety z czynnymi, nieuczciwymi dziennikarzami.
Ci porządni z tych mediów, portali i gazet uciekli.

Do Marek do Mieszkaniec; 9 lutego 2023, 19:08; 10 lutego 2023, 15:45

Marku, dzwoń do Torunia

Marek; 10 lutego 2023, 19:11

Bbb: Trole to są Powskie jak chcesz to mogę Ci wskazać grupę ludzi którzy kadrują takie osoby. Dużo takich osób jest na znanych portalach informacyjnych i fb. Ta siatka działa również w administracji o moderacji komentarzy na tych portalach. Możesz spróbować napisać coś na PO na tych portalach i zobaczysz, że komentarze będą usuwane a w popularne są na samej górze gdzie w większości to złe słowa na pis. Nie znasz się to nie wypowiadaj.


Cytata "Marku, dzwoń do Torunia": W czym przeszkadza Ci Toruń ? Jesteś osobą niewierzącą to nie wyżywaj się na ludziach którzy wyznają wiarę. A może kreujesz wiarę Nitrasa, który głosi, że Kościół trzeba zburzyć i zrównać.

Do do Marek do m; 10 lutego 2023, 22:14

Toruń jest w Polsce. Każdy Polak może tam się udać, a iPolacy z Torunia mu pomogą.
Ci, którzy idą pi pomoc do zagranicy, do Berlina, Brukseli i Moskwy to zwyczajni zdrajcy. Targowica. Kto tam prosi o pomoc w powrocie do władzy, kto w tym celu wymyśla kłamstwa i donosi zagranicy?
W czym zatwardziałym zdrajcom pomoże ta zagranica?
Zapewne w tym samym co Targowicy w XVIII wieku, czyli w likwidacji niepodległego państwa.

WGR ; 11 lutego 2023, 08:06

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

O zdrajcach; 11 lutego 2023, 08:09

Jaką ma motywację polski zdrajca?
Bardzo prozaiczną. Chce być bogaty i bezpiecznie ciedzyć się owocami swoich zdrad.
W swoim życiorysie ma na koncie tyle zła i pidłości, że każdy sprawiedliwy sąd skazę go co najmniej na orzepadek mienia. W czasach wielkiej rewolucji francuskiej 1789 roku taich ludzi, sprawiedliwość ludu dosięgała bardzo szybko. Również niektórzy zdrajcy bardzo szybko byli sądzeni w czasach insurekcji kościuszkowskiej i naszych powstań narodowych.
Dziś mamy sądy. Nie na darmo Sławomir Neumann sprecyzował zasady, które zistały nazwane doktryną Neumanna - dopóki jesteś z nami, sądy ci nic nie zrobią. Nie bez przyczyny zagranica broni tych sądów, żeby nie robiły krzywdy zdrajcom, przez tę zagranicę wynajętym.
Tak się składa, że ci zdrajcy są jednocześnie złodziejami, największymi, jakich polska ziemia wykarmiła.

Re Marek; 11 lutego 2023, 08:52

Biedny Msrek. jedyna różnica pomiędzy trollem po a trollem pis to zrodlo finansowania. Ten drugi opłacany z naszych podatkow czesto na państwowym etacie.

Do Marek; 10 lutego 2023, 19:11; 11 lutego 2023, 11:21

Marku, chciałeś wystąpić w telewizji więc dzwoń do Torunia. Wiary w to nie mieszaj bo nad Toruń przedkładam Częstochowę.

Do Re Marek; 11 lutego 2023, 18:08

Troll to podła menda, która świadomie trolluje. Trollowanie to obrona zła, kłamstwo, oczernianie, poniżanie, obraza prawdy. Zło wg trolli PO to PiS.
PiS miał zawsze rację w polityce krajowej, europejskiej i światowej. PO i jej trolle to zło polegające na zdradzaniu, złodziejstwie, kłamstwie. Dlatego PiS nue ma trolli, PO ma.
Trolle PO są dwóch kategorii:
1) płatne - piszące na portalach oraz redagujące i występujące w mediach
2) społeczne - pożyteczni idioci i członkowie rodzin zdrajców i złodziei.
Marek jest dla was, wy peowskie wyrzutki, za delikatny. Was trzeba nazywać po imieniu i ścigać za przestępstwa.

Marek; 11 lutego 2023, 19:30

11 lutego 2023, 08:52:
Fajne bajki. Ja za to pisanie tutaj nie mam nawet grosza tylko pomagam ludzią zrozumieć, że są oszukiwani przez wszystkie inne partie poza PiSem takim ludzią trzeba pomagać i tłumaczyć jaka jest prawda bo niestety nie mają swojej opinii lub nie rozumieją pewnych spraw. Dzięki PiS jesteś nadal Polakiem, masz w końcu normalne sądy, pomoc społeczną, nigdy tak jak teraz gospodarka Polska nie była tak rozwinięta, PKN Orlen, budowa infrastruktury, różnego rodzaju dopłaty, podwyżki płac jest tego tak wiele, że można książkę pisać.

11 lutego 2023, 11:21
Pomodlę się za Ciebie, nie martw się.

Do Marek; 12 lutego 2023, 10:29

Zajmij się PISaniem książki ale tutaj już nie zaglądaj.

Do do Marek; 12 lutego 2023, 14:00

Czy Marek tu zajrzy czy nie, ty nie wypisuj swoich bredni.

Do do Marek 19:11 ; 11 luty; 12 lutego 2023, 15:37

Nie kradnij, nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kłam etc.
I w Toruniu i w Częstochowie tego uczą.
Świat PO to wszystko robi, a wszystko inne ma w d.
Trolle PO robią to po stokroć i po stokroć mają wszystko w d.

Do do do ; 12 lutego 2023, 17:45

Oj robią, robią.
Seryjni samobójcy, VAT, paliwa, nieruchomości na 140-letnich spadkodawców, śmieci z Niemiec, łapówy, hejt, obmowy i kłamstwa, zdrady, ienawiść i pogarda, a cudziłóstwo na porządku dziennym i nocnym - kochanki, kochankowie, romanse, awanse i stanowiska za sex.
Cwaniactwo, obłuda, bezkarność i wielkie najątki.

Agata; 12 lutego 2023, 21:39

Ja zgodzę się z Markiem mówi prawdę chyba nie którym to coś PiS się naraził tylko czym? Tym, że stopy kredytu wyższe przecież to nie ich wina.

Do do do do do; 12 lutego 2023, 23:01

Wy naprawdę jesteście chorzy

Do do do ; 13 lutego 2023, 08:10

Nie PiS jest chory.
Chora jest sytuacja, w której mamy wielofunkcyjne, zagraniczne stronnictwo złodziejskie. Trzeba z tym skończyć jak najszybciej. Źródło zła jest jednoznaczne.

Do Do do do ; 13 lutego 2023, 08:10; 13 lutego 2023, 12:53

Nie, wszyscy chorzy jesteście.

Do do do ; 13 lutego 2023, 14:07

Będziesz się spierał/a kto jest chory?
Najwiejszą chorobą polskiej polityki jest Tusk.
Zachorował po wyborach 2005, kiedy miał wygrać lecz przegrał z PiS. Pomimo tego, uzurpował sobie prawo do fotela premiera i narszałka Sejmu w tzw. rządzie POPiS. Ponieważ to PiS wygrał, nie było na to zgody. Od tego czasu choroba Tuska i PO rozwijała się w postępach geometrycznych, po drodze był skokowy przyrost, po przegranych z L. Kaczyńskim, wyborach prezydenckich.
Choroba objawia się niczym nieuzasadnioną nienawiścią do uczciwych ludzi i wszystkich patriotów. Aktualne stadium choroby to antypolonizm i germanofilia pod przykrywką europejskości.
Nienawiść do uczciwych, ponieważ PO jest przesiąknięte złodziejstwem i łajdactwem do szpiku, nienawiść do patriotów, ponieważ PO jest przesiąknięte antypolonizmem do szpiku.
Ta choroba rujnuje Polskę, bo taki jest cel Tuska i PO. Suwerennej Polski ma nie być.
To jest oficjalnie zapisane jako federalizacja Europy w umówię koalicyjnej rządu Niemiec.

Do Do do do ; 13 lutego 2023, 14:07; 13 lutego 2023, 14:54

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do do do; 13 lutego 2023, 17:32

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Marek; 13 lutego 2023, 18:22

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do do z 14;54; 13 lutego 2023, 18:23

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Choroba; 13 lutego 2023, 20:23

Chore, jako całość, jest społeczeństwo, które nie odróżnia dobra id zła, choroby od stanu zdrowotności.
Chory jest umysł, który daje się manipulować tym, którzy go wykorzystują, wmawiając przy okazji, że to dla jego dobra.
Zdrowy jest ten, który walczy o niezależność swojego kraju od obcych. Zdriwy jest ten, który walczy o prawa ustanawiane przez mieszkańców swojego kraju, nie obcych i praworządności krajowej, nie zagranicznej.
Zdrowy jest ten, który wie, że będzie bogaty tylko wtedy, kiedy nikt go nie okradnie, który wie kto chce go okradać i nie pozwoli na to.
Zdrowy jes też ten, który wie, że tysiąckrotny kłamca nigdy nie powie prawdy. Zdrowy jest ten, który nigdy nie uwierzy obcym. Obcy zawsze ma złowrogi interes, polegający na pozbawieniu kogoś czegoś ważnego.
Obca jest zagraniczna opcja w Polsc, opcja pobierająca z zagranicy pieniądze..

Marek; 14 lutego 2023, 17:45

To nie wiecie nadal czemu opozycji tak bardzo zależy na przejęciu władzy ?

Do Marek; 15 lutego 2023, 08:11

Powrót do koryta i bezkarność. Opanowanie TVP, żeby mogli kłamać na swój temat i na tematy inne. Prywata i obłuda.
Realizacja programu zdrady i złodziejstwa, większe możliwości, podwyżki od niemieckich i ruskich mocodawców. Przekształcenie UE w federalne państwo niemieckie - Francja się już nie liczy, GB poza UE. Likwidacja polskości jako nienormalności.

Do Marek c.d.; 15 lutego 2023, 09:35

Opłacalna dla współpracujących, współpraca z Rosją, taką jaka ona jest. Współpraca przeciwko Polsce. Fireroposition premierem.

Choroba; 15 lutego 2023, 12:04

Mogę jeszcze tylko dodać, że totalna opozycja nie ma żadnych rzeczowych argumentów na swoją obronę. Nie usprawiedliwia ich nic, a prawda o nich, wbija w ziemię i przyorywa.
Jedyne, co im pozostaje i co namiętnie robią, to wzbudzanie złych emocji i dezorientacja wyborców, poprzez kłamstwa tysiąc razy powtarzane we wszystkich dostępnych mediach.
Draństwo jakiego świat nigdy i nigdzie nie widział, nie spotykał. Chęć zdobycia władzy przysłoniła im wszystko. Przyzwoitość jest im tak obca, jak ich bratniej duszy - Putinowi.

No,niestety...; 15 lutego 2023, 15:19

Sam zadajesz pytania,sam na nie odpowiadasz.Tak,to jest choroba.

Marek; 15 lutego 2023, 17:39

Dlatego, że UE pozwoliła na zajęcie 3 obwodów, a że się nie udało oraz Władimir poleciał na Kijów bo chcial więcej to jest problem. DT i cała opozycja jest w to zamieszana. Dostali od Federacji rozkaz lub mogły być zapisy w jakiś umowach. Wcześniej mieli zmniejszyć obronę Kraju i pilnować aby do władzy nie dostała się prawica bo Władimir dobrze wie jak mądry był Lech dlatego go już znami nie ma a DT boi się, żeby go nie spotkały te same przypadłości. Więc nie dobro Polaków lecz chcą bronić swoich zadów. I pamiętajcie, że Amerykanie wiedzą co wydażyło się 10 tylko niestety nie można o tym mówić w obliczu sytuacji wojennej. Skąd się biorą tacy ludzie ktorzy są zdolni do tego żeby atakowac Jarka, partie PiS oraz TVP info te transparenty, jakieś marsze, niech wytłumaczą tutaj bo w Grójcu są takie osoby. Niech uzasadni taka osoba swoje postępowanie, porozmawiamy i wytłumaczymy.

Marek; 15 lutego 2023, 20:25

No,niestety...; 15 lutego 2023, 15:19:

Oj nie masz co pisać, bo prawda boli, jak inna partIa niż PiS dostanie się do władzy to wtedy oczy się otworzą, ale już będzie za późno.

Do Marek; 15 lutego 2023, 20:35

Wiedzą Amerykanie, wiedzą sprawcy.
Wiedzą Niemcy i Ukraińcy. Wiedzą wszyscy myślący.
Na wszystkich, poza Amerykanami, bezpośredni sprawcy mają kwity. Dlatego milczenie jest powszechne.Dlatego też bezpośredni sprawcy uważali się za bezkarnych i napadli na Ukrainę.
Po drodze zginęło kilka osób, które nie chciały milczeć.
Zwycięstwo Ukrainy będzie klęską sprawców i wszystkich, na których sprawcy mają kwity.
NIe wiadomo, czy UE się ostanie. Takich vzasów się diczekaliśmy.

Do no niestety ; 16 lutego 2023, 08:33

Rozumu to ty nie masz. Nie mają go wszyscy, którzy oczekują utraty władzy przez PiS. - nie ma żadnej realnej alternatywy.
Jak zbieranina bezprogramowych, zdradzieckich miernot może zgodnie i skutecznie rządzić krajem ? Jak podzielą się stołkami i beneficjami - inaczej korytem? Ile czasu wytrzymają i jak na ich upadek zareaguje gospodarka?
Odsunąć PiS od władzy i co dalej?
Nie mają żadnych koncepcji, planów ani siły sprawczej.
Są zjednoczeni tylko i wyłącznie lękiem przed odpowiedzialnością za zdradziecką współpracę z Putinem i Merkel oraz bezhołowie, biedę i złodziejstwo w kraju, za zwijanie państwa polskiego, za Smoleńsk, za doprowadzenie do napaści na Ukrainę.

Jack Strong; 16 lutego 2023, 10:32

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Logika; 16 lutego 2023, 11:46

Opozycja, głównie PO i Tusk, zbudowała narrację o złym PiS, złym do tego stopnia, że najlepszym i jedynym programem jest jego odsunięcie od władzy. PiS ma być znienawidzony, niemalże zutylizowany za rzekome zło i krzywdy, które wyrządza.
Oczywistym jest jednak, że PiS jest zagrożeniem tylko dla PO i wszystkich, którzy są z nimi. Dla ogółu PiS jest dobrodziejstwem.
PiS mówi prawdę o peowskim sposobie tządzenia, o aferach, o zdradach, o służbie obcym interesom, o łapówkach, o psuciu i zwijaniu państwa, o pozbawianiu kraju obrony, o oszustwach.
Oczywistym jest też, że PiS odebrał pieniądze złodziejom i przekazał ogółowi. Budżet państwa jest trzykrotnie wyższy niż za czasów PO, bezrobocie średnio dziesięciokrotnie niższe, jest z czego finansować obronność i inne cele ogólnonarodowej społeczne.
To bezecna opozycja ukuła tezę, że kiedy tylko wróci do władzy, zapanuje tzw. normalność.
Jak ta normalność na wyglądać?
To też oczywiste - oni, czyli opozycja, mają być bezkarni, mogą powrócić do dobrobytu, luksusów i zaszczytów, to oni mają trzymać władzę i mieć monopol informacyjny, żeby naród ich utrzymywał, dokładnie tak, jak było do roku 2015.
To jest cała gównoprawda opozycji.
Straszyć PiS-em i wmawiać, że są przeciwko PiS, jedynym ratunkiem.
Ratunku potrzebują oni, nie PiS. To oni nagrzeszyli, to oni muszą być sądzeni, to oni nie powinni nigdy podnieść głowy, to oni nie mają prawa spojrzeć w oczy uczciwym ludziom.
Lista ich grzechów jest tak długa, jak odległość od Władywostoku do Lizbony- zaplanowanej strefy wpływów Rosji i Niemiec, które są ich suwerenami.

Marek; 16 lutego 2023, 14:40

Tylko jak wytłumaczyć Tym ludzią co są tak zaślepeni. Rozmawiam z wieloma ludźmi ale na niektórych jest już za późno muszą się sami przekonać. Bardzo to przykre smutno mi z tego powodu, że jest tak dużo osób którzy chcą źle dla Polski. Ja rozumiem, że są to osoby ktorzy z kilku względów mają takie zdanie, pierwsi to Ci którzy się bogacili dzięki oszustwom, ale muszą zrozumiem, że ich stać nie można zabrać społeczeństwu które tego potrzebuje i ładować w jeszcze bardziej bogatych. To jest właśnie ta cała ich urojona praworządność która u nas w Polsce dzięki PiS jest bezpieczna. Druga grupa to osoby które są opętane przez media o których pisaliśmy tutaj w komentarzach. I trzecia grupa którzy nie mają wystarczająco wiedzy, lub czasu aby to wszystko zauważyć.

Do tuskoludu; 16 lutego 2023, 15:08

Broniąc Tuska i Sikorskiego, idąc za nimi, piętnujecie się ich etykietką na długie lata, może do końca życia.
Macie jeszcze Trzaskowskiego vel Czajkowskiego. Ale on wcale nie jest gorszy od nich w służeniu Niemcom.
A jakie wspaniałe panie są z nimi.
Kopaczowa, Bieńkowska, Kidawa, Leszczyna, Thun - same gwiazdy szczerości i prawdomówności. Co wizyta w mediach to kabaret, co wyjazd za granicę to żenada. Co wystąpienie publiczne to wpadki, lapsusy i kupa śmiechu. Rzeczywiście, macie w czym przebierać.
Te same poziomy na lewicy i w PSL.
Szczególnie, wtedy, kiedy wypuszczono KOD i Lempart na ulicę oraz wtedy, kiedy Łukaszenka sprowadzał migrantów na granicę. Tak głupiego wycia nie napotkano nigdzie, w żadnym kraju, w żadnym narodzie.
Czy to opozycyjni panowie, czy panie, wszystko liczy na głosy baranie. Spośród myślących i mających dobrą pamięć, tego towarzystwa nie poprze nikt.

Logika Tuska; 16 lutego 2023, 18:32

Prponuję ocenić logikę tego pana.
Z dużym orawdopodobieństwem prawdziwości, ona następująca:
robiłem w życiu co robiłem, byłem w wielu miejscach, mam na koncie różne ciemne sprawki; kocham siebie i nie dopuszczę, by ktokolwiek miał możliwość oceniania mnie, gdyż ta ocena nie będziecdobra; muszę wykazywać złe strony moich rywali, wtedy będę lepszy od nich; muszę w tym celu kłamać i zmuszać podwładnych, żeby w to wierzyli i kłamali podobnie; nie ma czegoś takiego jak interes mojego kraju, jest tylko interes mój, w tym moim interesie bardziej mi po drodze z interesami zagranicy, bo stamtąd migę zyskać więcej dóbr; kłamstwo powtórzone sto razy jest prawdą; kto nie ze mną, ten wróg; muszę wygrać wybory, żeby moje kłamstwa stały się prawdami; mam jeszcze wiele do zyskania; jestem dobry w polityce, polityka to brudna sztuka kłamania, nikt ze mną nie wygra, mam za sobą rządy Niemiec i Rosji, cała grupę trzymającą władzę w Europie, Ameryka nie powinna się do Europy wtrącać; złodziej i przestępca jest dla mnie bardziej bardziej przydatny od uczciwego, bo więcej mogę z niego wycisnąć; w ideały wierzą głupcy, lepiej nie wuerzyć w nic i robić swoje.

Do Marek; 16 lutego 2023, 14:40; 16 lutego 2023, 20:51

Marku, pytasz, jak to wytłumaczyć ludziom? Uwierz mi, TY nie dasz rady.

Do Marek; 17 lutego 2023, 08:03

Ci ludzie zrozumieją to w bardzo prosty sposób.
Trzeba wreszcie skazać kilku - kilkunastu czołowych zdrajców i złodziei na wieloletnie kary więzienia, wraz z przepadkiem mienia.
Reszta dojdzie do właściwych wniosków bardzo szybko.

Do do Marek; 17 lutego 2023, 08:14

Ani ty nie dasz rady udowodnić pożyteczności swojej przestępczej, zdradzieckiej partii.

A...; 17 lutego 2023, 09:28

czy dzisiaj jakiś znajomy królika dołączył do grona milionerów,bo tylu ich jest, że nie nadążam?

Prawdziwe zdanie; 17 lutego 2023, 09:32

Tusk to PO, PO to Tusk.
Reszta nie ma nic do powiedzenia.
Jaki jest Tusk?
Taki jak jego uczynki .
Jakie są jego uczynki?
Niegodne Polaka, katolika, polskiego patrioty.
Komu służy Tusk?
Służy tylko i wyłącznie sobie.
Co robi Tusk?
Kłamie, mami, kupuje, sprzedaje, zarabia na głupocie otoczenia bliskiego i dalszego.

Do A; 17 lutego 2023, 09:38

Co masz przeciwko milionerom?
Jeśli to zazdrość, to musisz ich dogonić i prześcignąć.
Potrafisz?

Do A; 17 lutego 2023, 09:41

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Marek; 17 lutego 2023, 11:55

To jest właśnie owijanie kota... Praworządność to jest teraz. A nie będzie jej kiedy będzie inna partia niż PiS. Myślicie, że wam PO da kokosy na drzewie i rolnicy czy przedsiębiorcy zostaną milionerami? Jeszcze wam zabiorą działki a przedsiębiorcy dostaną wyższe i dodatkowe opłaty. Przejmą wasze działki niemczyki bo już jest projekt w UE który to robi. Tylko w Polsce PIS na to nie pozwoli i to ich bardzo boli. Gdyby nie pandemie i wojna to od 2019r Polska była by jeszcze silniejsza ale łatwo wmówić ludzią że inflacja jest przez złe rządy PiSu. Jedź za granicę to zobaczysz jakie są ceny, klepki wam się otworzą. Bo w innych mediach wmówią wam, że w Polsce jest tak, źle, że żyć się nie da i to wina Jarka. Opowiadali wszędzie za granicą POwcy, że w Polsce to są katusze ludzie są maltretowani a wszystko wychodzi, boli ich, że Biden leci aby pochwalić Polski Rząd za dobre zarządzanie Krajem i za pomoc Ukrainie mi.in pomoc uchodzą.

mieszkaniec ; 17 lutego 2023, 23:20

Wyznawcy PIS-u. trzeba czytać ze zrozumieniem. To jest artykuł o CPK a wy tu siejecie propagandę jak w TVP. Wzięlibyście się darmozjady do roboty, może wtedy trochę was oświeci. Partia rozdawnictwa kurcze i jeszcze śmieszny obajtek twierdzi że teraz można zatankować 2 razy więcej paliwa niż 10 lat temu. Ciekawe wyliczenia:-) żartowniś z niego

Do mieszkaniec ; 18 lutego 2023, 12:01

Peowski oszuście, za najniższą pensję i za średnią liczył Obajtek paliwo.
I nie pouczaj tu o temacie CPK, bo to ty albo tobie podobni, jako pierwsi zeszliście na wątek.
antypis.
Błazenady ciąg dalszy. Znudziłrś się już wszystko z tym swoim jełopowaniem. Strasznie beznadziejny z ciebie przypadek jest. Im bardziej dostaniesz po głowie, tym więcej się odzywasz, zakompleksiony, pokręcony masochisto.

mieszkaniec ; 18 lutego 2023, 23:44

jestem jaki jestem ale nie pisowskim trolem :-) możesz sobie tu wypisywać , ale wcześniej czy później zagonią ciebie i tobie podobnych do roboty

Do mieszkaniec; 19 lutego 2023, 13:16

Jaki jesteś, taki jesteś. Tak samo Rosja i Niemcy.
Kto zagoni do tej roboty?
Ty ? Tusk? Hołownia? Czarzasty? Kosiniak? Kto!
Masz koncepcję?
Schowaj się lepiej i nie wychodź, domorosły, bezsensowny trollu.

Marek; 19 lutego 2023, 15:10

Kolejny dowód jak UE che ubić Polskie rolnictwo - jedząc robaki.... to ma być ekologia a plastikowe opakowania i ubrania na rynku. Ekologia to naturalność a nie sztuczność.

Wojtek; 19 lutego 2023, 20:20

Ja do dzisiaj nie rozumiem po co ta kolej.
Czy będą wozić len do Żyrardowa albo buraki do cukrowni.Jaki chłoporobotnik będzie pędził tą koleją dorobić do gospodarstwa.Bilety kolejowe są drogie,że może lepiej dojeżdżać do Radomia i statąd samolotem.

Podatnik; 19 lutego 2023, 22:05

Kto oplaca tych trolli Gdzie ono pracują. Ciągle nadają w godzinach pracy. Mistrzowie Facebooka.

Do podatnik; 20 lutego 2023, 08:43

Płatne i ochotnicze trolle PO są obecne na wszystkich portalach. Najbardziej nienawistny jest Sok z Buraka, opłacany na tysiąc sposobów przez Trzaskowskiego. Powrót Tuska zdynamizował rozwój trollowani, pieniądze na stanie nienawiści zostały zwielokrotnione.
Chorzy z nienawiści są dziennikarze GW i Newsweeka.

Do Podatnik; 19 lutego 2023, 22:05; 20 lutego 2023, 12:44

To stare dziadki, zakompleksione przez dziesięciolecia komunizmu podchwyciły narrację nienawiści i się spełniają. Daj im spokój, każdy chce jakoś istnieć.

Marek; 20 lutego 2023, 13:32

Z tego co wiem trole POwskie na jesień już przygotowują się do tego, że będą zachęcać ludzi do wyjścia na ulicę, że rząd PiS fałszuje wybory, już im się całkowicie w głowach poprzestawiało. Jaki to był obciach jak Ci ludzie manifestowali w Grójcu żeby zabijać dzieci, nie wiedzieli co robią i po co ważne , że ich dzieci dostaną darmowe wczasy. Widziałem tam nawet nauczycieli to daje do myślenia jaki przykład dają waszym dziecią, wstyd.

Do Marek; 20 lutego 2023, 18:19

Pisze się dzieciom,ludziom a nie dziecią,ludzią.Do szkoły marsz !!! Nici z pisania książki.

Do do podatnik; 20 lutego 2023, 19:26

Pogarda do starszych ludzi - moherowe berety Tuska i akcja hejterska przed wyborami pt. zabierz babci dowód.
Podłe mendy tak potrafią, potrafi tak całe PO i ty, grójecka nędzo.
Ile lat ma Tusk, ile Kidawa, ile Kopaczowa i Schetyna?

Marek ; 20 lutego 2023, 19:28

Nie pouczaj nikogo pisać jak nie wiesz o co chodzi. Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie mam czasu zwracać uwagi na takie rzeczy jakbyś nie zauważył to błędy mam w kilku komentarzach - uroki propozycji słów klawiatury telefonu. To nie są posty na forum gdzie można edytować.

Do Do Marek; 20 lutego 2023, 18:19; 21 lutego 2023, 00:21

Książkę za niego napiszą, nawet Cichopek dała radę, da radę również Marek. Wystarczy atakować.

Czy wy wiecie; 21 lutego 2023, 07:07

Czy wy wiecie, peowcy, zdrajcy i złodzieje, że wasz pierwowzór został opisany w powieści Wiktora Hugo „Nędznicy”?
Czy wy wiecie, że udoskonaliliście ten pierwowzór po mistrzowsku ?
Czy wy wiecie, że Polacy wam tego nie wybaczą, a ukochane Niemcy was nie obronią?
Czy wy wiecie, że my wiemy jakie pieniądze przeznaczał dla was Putin?
Czy wy wiecie, że przyjdzie czas na eurołapówkarzy i na Merkel?
Czy wy wiecie, sorawiedliwość dla was jest blisko, coraz bliżej?

Do czy...; 21 lutego 2023, 11:31

Może zrób sobie przerwę.Odpocznij.Wszyscy na tym skorzystają.

Do do czy; 21 lutego 2023, 13:14

Nie wszyscy, tylko wy, peowcy i reszta.
Dla was nie powinno spotjać nic dobrego. Chyba, że uzdrawiające nawrócenie.

Do do czy; 21 lutego 2023, 13:39

Nie wszyscy, tylko wy, peowcy i reszta, was nie powinno spotkać nic dobrego.
Chyba, że uzdrawiające nawrócenie.

Do czy...; 21 lutego 2023, 13:53

A co to jest uzdrawiające nawrócenie?

Do do czy; 21 lutego 2023, 15:31

Słownik języka polskiego.

Re Czy wy. ; 21 lutego 2023, 17:14

Czy wy wiecie, pisowcy, zdrajcy i złodzieje, że wasz pierwowzór został opisany w powieści Wiktora Hugo „Nędznicy”?
Czy wy wiecie, że udoskonaliliście ten pierwowzór po mistrzowsku ?
Czy wy wiecie, że Polacy wam tego nie wybaczą, a ukochane Węgry was nie obronią?
Czy wy wiecie, że my wiemy jakie pieniądze przeznaczał dla was Putin j Orban?
Czy wy wiecie, że przyjdzie czas na euro wałki Rysia CZ.
Czy wy wiecie, ze prawo i sprawiedliwość dla was jest blisko, coraz bliżej, onuce?

Marek; 21 lutego 2023, 17:16

Nadal nie dowiedziałem się od POwskich trolli tutaj na stronie, co da im wybór innej partii niż PIS to wygląda na to, że nie potrafią uzasadnić swojego postępowania.

Do re czy wy; 21 lutego 2023, 17:47

Słabe to, peowski szczurze.
Słaby Tusk, słabi jego idioci.
I dobrze.

Do Marek; 21 lutego 2023, 18:54

Inna partia? Jedna?
Żeby ewentualnie wygrać, muszą dogadać cztery partie. I tak się dogadują, tak się motywują.
Nic ich nie łączy prócz nadziei i hasła antyPiS. Żadnych wspólnych celów w żadnej dziedzinie.
Kto odda głos na takie bezhołowie?
Oczywiście tylko sami na siebie plus fałszerstwa.
Głupi myślą, że jeszcze głupsi ich wybiorą.
I to jest cała prawda o wyborach totalnej opozycji.
Jest jeszcze prawda o ich dokonaniach polegających na destrukcji państwa, armi, gospodarki, finansów publicznych, bezpieczeństwa, kultury, oświaty, służby zdrowia, fałszowaniu historii, zakłamanej propagandzie, używaniu siły wobec górników, prowokacjach w marszach niepodległości, hulankach na koszt podatnika, zdradach, złodziejstwie i wielkiej korupcji, itd. itp.

Do czy...; 22 lutego 2023, 09:03

A co to jest "uzdrawiające nawrócenie", bo nie ma w słowniku języka polskiego?

Do do Marek; 22 lutego 2023, 09:49

Na bezhołowie - Hołownia.
Na połamaną Konstytucję - Płaczkownia.

Do do czy; 22 lutego 2023, 13:19

Poszukaj jeszcze raz albo poproś o pomoc kolegów.

Do czy...; 22 lutego 2023, 15:37

Mnie i moim kolegom ( nie kolegą),na szczęście zdrowie dopisuje.

Do do czy; 22 lutego 2023, 18:53

Nie kłam, zdrowych kolegów nie masz i mieć nie będziesz.

Do Do czy...; 22 lutego 2023, 15:37; 22 lutego 2023, 20:24

Dobre chociaż to, że od towarzyszy już się odzwyczaiłeś

Do do czy; 23 lutego 2023, 07:41

Wszystko, co złe w Polsce, cała totalna opzycja, jest pokłosiem obecności towarzyszy, błazenado.
I nie wyjeżdżaj z tymi towarzyszami, bo nigdy nie miałem zaszczytu być jednym z nich, ubogi, grójecki trefnisiu.

Do Do do czy; 23 lutego 2023, 07:41; 23 lutego 2023, 08:58

Ktoś musiał cię w życiu mocno skrzywdzić, totalnie.

Do do czy; 23 lutego 2023, 09:26

Skrzywdził ten ktoś mój kraj i dalej usiłuje to robić.
A ciebie trollu skrzywdzono inaczej - ten sam ktoś wmówił ci, że masz rozum.

Do Do do czy; 23 lutego 2023, 09:26; 23 lutego 2023, 11:04

Brak argumentów i atak

Do do czy; 23 lutego 2023, 13:51

Jakich argumentów brak i komu?
Prześledź wszystkie swoje wpisy i uczciwie odpowiedz na te pytania. Ovzywiście, jeśli wiesz co to jest być uczciwym.
Póki co, goń się, utopiony w głupocie, zawzięty, peowski pachołku.

Do Do do czy; 23 lutego 2023, 13:51; 23 lutego 2023, 16:26

Wystarczy, że przesledzilem wszystkie twoje wpisy i wiem, że nie jesteś ani uczciwy Anię nie odpowiadasz na żadne pytanie.

Marek; 23 lutego 2023, 17:50

Cytuje: "Skrzywdził ten ktoś mój kraj i dalej usiłuje to robić."

Mógłbyś wyjaśnić o kogo i o co chodzi ?

Do Marek; 24 lutego 2023, 09:05

Oczywiście, że mogę. Dziwię się, że nie zrozumiałeś kontekstu.
Największym złem, najbardziej kosztownym i najbardziej niszczącym mój i twój kraj jest totalna opozycja, która jest tak nazywana niesłusznie, bo za delikatnie, ponieważ nie udaje to ich prawdziwego oblicza.
Prawdziwe oblicze oddaje określenie: zdrajcy, przestępcy, oszuści i złodzieje.

Do do czy; 24 lutego 2023, 09:11

To znaczy, że jesteś wyjątkowo durną jednostką.
Nie zadajesz żadnych merytorycznych pytań, szukasz zaczepek, posługujesz się fejkami i emanujesz głupotą. Jesteś tępy/a jak kowalski młot.

Do do czy; 24 lutego 2023, 09:34

Zdaniem twoim, żeby być uczciwym, nie wolno pisać źle o totalnych zdrajcach Polski i trzeba odpowiadać na głupie pytanie typu, co znaczą powszechnie znane słowa?
Czy nigdy już nie wydasz z siebie chociaż jednej sensownej wypowiedzi? Czegokolwiek rozsądnego i prawdziwego?

Marek; 24 lutego 2023, 09:59

Rozumiem, tylko nie wiedzialem kto pisze, bo nie podpisujecie się dokładnie. Można jeszcze dodać, że Polska 2050 to też opozycja, bo są osoby które o tym nie wiedzą. Zauważyłem, że ludzie pobierają dużo informacji tych nie prawdziwych oczywiście z internetu. Telewizji prywatnych to już wcale nie oglądam bo TVN to wiadomo ale Polsat robi to samo tylko w sposób zmienny, udając że nie jest przywiązana do nikogo a jednak jest, ten sam worek co TVN. Ale wracając do portali bo teraz dużo osób stąd pobiera informacje myśląc, że są one prawdziwe to jest to straszne ja czasami obserwuje jak to wygląda to aż włos jeży sie na głowie, a ludzie to powtarzają jak rozmawiam z różnymi osobami osobiście. Argumentują to: bo tak pisze wszędzie w internecie bo ludzie tak piszą pod artykułem. Mam nadzieję że wiele osób jest rozsądnych i Kochają swój kraj, to nie jest tak że musisz płacić wyższe stopy procentowe lub zamknęli Ci firmę w czasie pandemi bo to wina Rządu i teraz musisz wypisywać takie rzeczy już nie wspomnę o podstawionych osobach to dotyczy np. całej Europy i za granicą to jest dopiero drożyzna.

Do Marek; 24 lutego 2023, 10:38

Dziwi mnie trochę to o Polsacie.
Tam jest kilku dobrych dziennikarzy. Wydaje się, że Rymanowski, Gawryluk i Jankowski to zupełnie coś odmiennego od TVN.

Do Marek; 24 lutego 2023, 12:58

A ty skąd "pobierasz " informacje?

Do do Marek; 24 lutego 2023, 14:15

A skąd ty?
Jakie to ma znaczenie skąd ma się informacje, jeśli są prawdziwe, czyli zgodne z faktami?
Oto prawda.
TVN , GW i inne gadzinowe media podają zamiast faktów, ich niemiecko-peowskie interpretacje (TVN np. w programach: Wieczorne Fakty, Fakty po faktach oraz Kropka nad i ).
Tak samo jest z praworządnością w UE. Grupa mianowanych przez niemiecką większość eurokratów, pospołu z polskimi zdrajcami, ustala definicję praworządności wraz z jej interpretacją i usiłuje zmusić do przestrzegania tych banialuków polski rząd i wszystkich Polaków.
Korupcja w Brukseli urosła do skali nie spotykanej nigdzie na świecie - 15 hektarów budynków, w których urzędują i planują swoje działania korumpatorzy zwani lobbystami.
To samo z tzw. wartościami europejskimi, które formułują dla szantażu wobec suwerennych krajów, a których sami nie przestrzegają, bo nikt ich do tego nie zmusi. Taka ta europejska demokracja i praworządność.
A jeszcze jaka wspaniała solidarność?
Pokazała to postawa Niemców wobec Rosji i wojny w Ukrainie.
Solidarność owszem jest, ale jest to solidarność totalnej opozycji z Niemcami.
A jeśli z Niemcami, to de facto z Putinem - do czego się dzisiaj nie przyznają, zaprzeczając w sposób oczywisty faktom.
W niektórych domach jest zwyczaj oglądania TVN24 przez 24 godziny na dobę. Jak więc mogą mieszkańcy tych domów poznać prawdę? Oni znają tylko tę jedyną ze swojej ukochanej goebelsowni.
A goebelsownia przekazuje wszystko w zgodzie z tym, czego sobie życzą ci eurokraci, czego sobie życzą Niemcy (vide sprawa odszkodowań za zniszczenia Polski w czasie II wojny światowej) i czego sobie życzy będąca u nich na służbie totalna opozycja z Tuskiem i Sikorskim na czele.
Zdradziecka opozycja załatwia blokadę środków z KPO, a goebelsownia mówi, że to rząd blokuje, bo łamie tę wymyśloną i i zinterpretowaną praworządność.
I kto tu jest wariatem, a kto normalnym? A może o to chodzi, żeby zasiać taką dezorientację, w której nikt nie potrafił odróżnić dobra od zła i w której totalniactwo odzyska władzę?
Pewnie to jest dziś główne zadanie gadzinowych, nadających po polsku, lecz będących własnością zagranicy, mediów.

Do Do do Marek; 24 lutego 2023, 14:15; 24 lutego 2023, 16:55

Ale właścicielem TVN są Amerykanie, nasi sojusznicy

Pytanko ; 24 lutego 2023, 17:08

Czy ktoś może mi powiedzieć czy w Grójcu ma ruszyć kolej wąskotorowa ?ostatnio zaobserwowałam jak wokół niej w niektórych miejscach robią porządki wycinka drzew,znaki nowe.Bo Stacja kolejowa w Grójcu ma jakieś inne przeznaczenie ponoć ?! I którędy maja przebiegać te warianty Cpk ? Rozumiem ze poza koleją pewnie będą jakieś drogi dojazdowe.

Ania; 24 lutego 2023, 17:34

Problem dotyczył nowych torowisk kolejowych w powiecie .Narracja się przeitoczyła co jest lepsze dżuma czy cholera.Rozumiem postęp ale Polska to raczej nie taki duży kraj ,że możemy tą przyrodę rozjeżdżać a ludzi z siedlisk przepędzić.Myslę ,że ta wartość dodana wyliczona na papierze nie zastąpi tęgi co się zniszczy .Już tak tego wszystkiego jest naćkane,że ta nowa strategia w połączeniu z tymi wcześniejszymi rozkopami doprowadza ,że człowiek przestał się liczyć.

Do do Marek; 25 lutego 2023, 12:36

Warner Bros Discovery prowadzi biznes.
TVN prowadzi biznes dla Warner Bros. Strategię ustala Warner Bros, póki co, pozostaje aktualna strategia stara.
TVN należął wcześniej do ITI, który został założony z pieniędzy FOZZ przez dwóch TW, a pomysłodawcą był Urban. Biznes ITI polegał na inwestowaniu w przestępczy postkomunistyczny układ i zarabianiu wspólnie z tym układem. Ten układ przedzedł z czasem pod kierownictwo Niemiec. Na jego czele w Polsce jest dziś PO i Tusk. Rola TVN polegała na wspieraniu propagandowym układu, poprzez pranie mózgów i przekazy podprogowe do Polaków, żeby zawsze głosowali na ludzi układu, bo to gwarantowało mu trwałość i niestety bezkarność.
Dzisiaj sytuacja się zmieniła, mamy wojnę, którą Ukraina wygra, bo ma wsparcie USA i NATO.. Porażka Rosji będzie porażką Niemiec i PO. To jest ich koszmar, który się ziści. Wyjdą na jaw wszystkie ich machloje z Putinem.
Zmieni się w wyniku tego cała geopolityka europejska i nie będzie opłacał się dotychczasowy biznes TVN. On się już nie opłaca, ale ciągle jeszcze panuje nadzieja, że Niemcy nadal będą odgrywały wiodącą rolę, a z nimi Tusk i PO, w związku z czym, wykonują dalej robotę dezinformacyjną na rzecz tej niemieckiej ekspozytury.
To się skończy kiedy Warner Bros to zrozumie.
Koniec TVN jest bliski. Razem z nimi skończy GW Michnika, Neewsweek i antypolskie portale takie jak Onet i WP. Skończą się też hejternie takie jak Sok z Buraka.

Logika; 25 lutego 2023, 18:31

Skończy się szczujnia w TVN, kiedy właściciele uznają, że nie opłaca się w Polsce wspierać PO.
A nie opłaca się coraz bardziej, bo wszystkie wydarzenia w świecie i Europie pokazują, że PiS, Lech Kaczyński i cała prawica mieli, mają i będą mieli rację, we wszystkich aspektach polityki krajowej i międzynarodowej. Wizyty Bidena w Ukrainie i w Polsce są najlepszym tego dowodem. Tusk i całe PO są zgrani i przegrani, tak jak zgrani u przegrani są Niemcy i Francuzi - z własnego wyboru sojusznicy Putina.

Logika; 26 lutego 2023, 10:07

Gdyby rząd PiS nie rządził w Polsce, PO pomagałoby Ukrainie po niemiecku - Ukrainy by już nie było, Nordstream by pracował w najlepsze, biznes as usual by się rozwijał w najlepsze, po niedługim czasie i Pilski by nie było.
Każdy, kto uważa inaczej jest idiotą albo kłamcą.

Krótko mówiąc; 26 lutego 2023, 12:22

PO to największe zło.
Ale pozostała cześć opozycji tego nie widzi, bo nie chce widzieć, bo tak samo jak PO marzy tylko o powrocie do władzy. Tam są tacy sami antypolscy gracze, pełni podłości i wyrachowania, mający na kontach takie same lub podobne uczynki.
Hołownia, lewica, PSL, PO - jak taka mielonka, taki przysmak śniadaniowy w zardzewiałej puszce, może pożywić Polaków nie zatruwając ich?
Poszczególne elementy tego pożywienia tak się ze sobà gryzą, że mogą tylko truć, albo wybuchnąć.

Do Krótko mówiąc; 26 lutego 2023, 12:22; 26 lutego 2023, 21:06

I tu się z tobą zgodzę, PO to najgorsze zło polskiej "polityki". Są tak słabi, że nawet PiSu nie są w stanie pokonać.

Do do krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 08:58

Ty byś zapewne pokonał PiS, tylko jesteś sam, nie masz programu i w dodatku nikt cię nie chce słuchać.
Zgadzasz się?

Tragifarsa; 27 lutego 2023, 12:05

Tusk z Trzaskowskim kłócą się o fotki z Bidenem, a ich wspólny człowiek od dziś ogląda świat zza krat.
No nie ma demokracji, skoro zamyka się takich ludzi.
Trzeba pilnie wysłać zażalenie do Neumanna, że źle opracował swoją doktrynę.
Nie ma sprawiedliwości.
Nowak, Gawłowski, Grodzki na wolności,
Baniak i Karpiński zatrzymani za skłonności.

Do Do do krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 08:58; 27 lutego 2023, 12:47

Nie mam zamiaru nikogo pokonywać, pragnę wyłącznie dla mojego kraju spokoju, bez ciągłych afer, bez opluwania. Obecna sytuacja jest zła. Opozycja do niczego się nie nadaje a rząd jest zbyt głośny w udowadnianiu swej cudowności. Polityka lubi ciszę

Do do krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 14:23

Znasz się na tej polityce, jak żadko kto?
I nie masz też żadnego - zbyt - nad - albo niedomiaru?
Proponujesz ciszę i spokój w dzisiejszej sytuacji? Sytuacji rozgrywania obcych interesów w Polsce i kolaboracji ze strony opozycji?
Sytuacji bezkarności dla wielokrotnych kłamców i przestępców? Wskazywanie ich jest opluwaniem?
Jesteś zapewne - akurat - i należy cię zaangażować na doradcę.
Ja bym cię za darmo nie chciał, żałosna błazenado.

Do do krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 14:32

Trzeba walczyć z przyczynami, nie ze skutkami, jełopowaty mózgu.
Jeśli wykażesz się znajomością przyczyn i zaprezentujesz sposoby wyjścia z sytuacji, dopiero wtedy przestaniesz być takim mózgiem.
Póki co, ta jełopowatość przeżera wszystkie twoje tkanki. Im więcej się odzywasz, tym bardziej ona wyłazi.

Do Do do krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 14:23; 27 lutego 2023, 14:56

chcesz wskazywać kłamców i przestępców? rób to sumiennie bo ich bez liku jest z każdej strony politycznej. obecni wcale nie są lepsi od byłych tylko sytuacja jest inna (ktoś został skazany prawomocnym wyrokiem?) Popieram to co teraz robią z siłami zbrojnymi, popieram pomoc Ukraińcom i wiele rzeczy popieram ale nie zgadzam się z rozdawnictwem typu Villa+, Bąkiewicz+, brakiem odpowiedzialności za repiratory, maseczki i inne. aha, ŻADKO coś czytasz i RZADKO do szkoły chodziłeś

Ciekawe...; 27 lutego 2023, 15:23

komu uda się posprzątać po PIS, bo obywatele niewątpliwie za ten "bałagan" zapłacą.

Krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 17:25

Nie masz żadnego pomysłu.
Obywatele płacili za złodziejstwa i zdrady PO.
Dziś ich sytuacja jest nieporównanie lepsza, gorzej mają tylko dawni złodzieje i beneficjenci układu rozdawnictwa dla powyższych.
Polityka socjalna jest osiągnięciem dobrym dla ogółu.
Właściwym pytaniem o sorzątsniu jest: kto posprząta spustoszenia umysłów po kolaborantach zagranicznych inteteresów.
Popieranie zbrojeń Polski i walki Ukrainy przez podobnych tobie, to takie samo łgarstwo jak Niemcy i Tusk z Sikorskim nie popierali Putina.
Peowska nędza argumentów wygląda z ciebie i usiłuje przekonać, już nie innych, tylko samą/samego siebie, ze dobrą stronę wybrałaś/eś.
Peowska natura, peowska obłuda, peowskie zacietrzewienie i peowskie oczekiwanie na nagrodę od zagranicy i krajowych zdrajcozłodziei.
Peowskie i totalniackie

Do ciekawe; 27 lutego 2023, 18:09

Na czym polega bałagan o którym piszesz?
Na połamanej Konstytucji i demokracji, czy coś nowego? Co nowego? Wymyślisz coś innego od TVN?
No wałaśnie, nic innego.
I za to Polacy zaczynają wami gardzić, bo to tylko wam się od nich należy. Tak wam zawsze było i jest daleko do Polski i Polaków, odstąpiliście od polskości, wasze uczucia i sympatie leżą daleko i dziś trudno was za Polaków uznać.

Krótko mówiąc; 27 lutego 2023, 19:09

PiS sorząta po sobie, nie ukrywa za immunitetami przestępców, ściga zło także w swoich szeregach.
Każdy, kto usiłuje wmawiać symetrię zła po stronie PiS i PO, jest nikczemnym, podłym manipulatorem, często manipulatorem peowskim - kiedy brak argumentów, puszczać w obieg hasło PiS , PO jedno zło, żeby zdezorientować nie zdecydowanych.
Koszmar PO ziszczą się, Ukraina zaczyna wygrywać i wygra, a wtedy wyjdzie na jaw wszystko, cała prawda o Niemcach, Merkel, Tusku, Putinie, o UE i na koniec o PO.
Wtedy nikt już nie będzie miał wątpliwości, jaki lios chciało zgotować Europie i Polsce to towarzystwo.

Do ciekawe; 27 lutego 2023, 19:44

Na czym polega bałagan o którym piszesz?
Na połamanej Konstytucji i demokracji, czy coś nowego? Co nowego? Wymyślisz coś innego od TVN?
No wałaśnie, nic innego.
I za to Polacy zaczynają wami gardzić, bo to tylko wam się od nich należy. Tak wam zawsze było i jest daleko do Polski i Polaków, odstąpiliście od polskości, wasze uczucia i sympatie leżą daleko i dziś trudno was za Polaków uznać.

Do Do ciekawe; 27 lutego 2023, 18:09; 27 lutego 2023, 19:52

A co ty tu ruski trollu robisz? Nadal starasz się skłócić Polaków? Marne twoje wysiłki a jak na pralkę zbierasz to daj namiary, wyślemy ci, żebyś przyjeżdżać nie musiał.

Kalka PO i TVN; 28 lutego 2023, 08:36

Po PiS trzeba posprzątać. Kto ma to zrobić?
Oczywiście ma to zrobić Tusk, po to został zesłany ze struktur UE.
Jak to sprzątanie ma wyglądać?
To też wiadomo.
Już wypuszcza się w obieg narrację, że Polacy zapłacą, vide jeden z postów powyżej, autorstwa jednego z pożytecznych idiotów PO i TVN.
Ta narracja już dużo mówi.
Polacy zapłacą za powrót PO olbrzymią cenę.
Jaką?
Można się domyślać.
Powrót do podwyższonego wieku emerytalnego, likwidacja świadczeń socjalnych, jak zbędnego rozdawnictwa, wprowadzenie euro i oddanie suwerenności kraju w obce ręce, zwijanie państwa w najważniejszych obszarach jak bezpieczeństwo i obronność,wcielenie w życie doktryny Neumanna i uniewinnienie platformianych aferzystów, brak pinindzy, El Dorado dla przestępców, monopol informacyjny w mediach i ostateczne zafałszowanie historii w celu likwidacji polskości w Polsce.
To jest jedyny prawdziwy program PO i Tuska.
I nie jest możliwe, żeby,w przypadku ich powrotu do władzy, Polacy nie zapłacili.

Do ciekawe; 28 lutego 2023, 09:22

Polaków skłóca Tusk od roku 2005. Z ruskimi współpracował Tusk.
Trollami ruskimi są jego zwolennicy, nie wszyscy - część jest trollami niemieckimi.
Ty jesteś trollem, jeśli nie, to pożytecznym idiotą.

Nie....; 28 lutego 2023, 09:37

ekscytuj się tak,bo zmiany są nieuchronne.Zamienimy "dobrą zmianę" na lepszą.

Do nie; 28 lutego 2023, 12:59

W 2018 mieliście już zmienić.
Nie wyszło? Jaka szkoda.
Nie macie nic do zaproponowania, nie macie programu, nie macie wiarygodności, kłamiecie w każdym zdaniu.
Jedyne co macie, to historia zdrady i złodziejstwa.
W tym roku też wyborów nie wygracie, bo nie wystarczającej liczby idiotów, żebyście dostali od nich głosy.
Lepsza zmiana hehe hehe. Kupa g. i nic więcej.

Do nie; 28 lutego 2023, 13:55

Nie ma żadnej realnej alternatywy dla dobrej zmiany.
Totalna opozycja, pod przywództwem Tuska u władzy, to pośmiewisko.

Do do nie; 28 lutego 2023, 14:12

Mol z sopockiego mola niech jedziecie na Ural, wspierać swojego człowieka z Moskwy.

Do do do nie; 28 lutego 2023, 15:06

Albo na kawę i wspomnienia o Putinie z Merkel.

Więc...; 28 lutego 2023, 17:45

Ten ciągły atak wynika że strachu.

Do więc; 28 lutego 2023, 21:25

Nie ma ataku i nie ma strachu, bo nie ma przeciwnika.

Do więc; 1 marca 2023, 07:07

Jak tu się nie bać strukturalnego zła, które latami budowało się poprzez olbrzymie przekręty, łapówy, kierunkowe szkolenia na zdrady o czynne wykonawstwo? Jak tu się nie bać powrotu zdemoralizowanego draństwa, które dla powrotu do władzy potrafi zrobić disłownie wszystko, a Stalin, Hitler, Putin i Gorbels są dla niego wzorem ?
Jak tu się nie bać wyposażonych w olbrzymie środki finansowe Volksdeutchów i ruskich agentów, którzy dybią na suwerenność Polski?

Do Do więc; 1 marca 2023, 07:07; 1 marca 2023, 08:09

No z tymi słowami, dotacjami, przekrętami z ziemią zobaczymy co wyjdzie teraz

Do do więc; 1 marca 2023, 08:13

I jak tu się nie bać odbudowanej, na nowo zorganizowanej, udoskonalonej współczesną sztuką manipulacji i po stokroć obficiej finansowanej przez zagranicę ze wschodu i zachodu Targowicy? Targowicy? Targowicy?

Niezależny sąd; 1 marca 2023, 10:37

Prawdziwie niezależny, niezawisły i praworządny sąd, bez najmniejszych wątpliwości może uznać PO za organizację przestępczą.
Sądy, które mamy obecnie, stosują w praktyce doktrynę Neumanna i bronią PO, jak niepodległości.

Tuskokłamy z PO; 1 marca 2023, 13:55

Tuskokłamy z PO to stuprocentowe ćwierćgłowki.
Wszystkie ich wypowiedzi, te sprzed lat i te współczesne, są ogólnie dostępne. To samo z listami ich dokonań.
A oni mówią albo, że nie mówili, albo nie robili, albo mówili i robili, tylko sytuacja jest inna i kiedyś mogli tak postępować a dziś już tak nie postępują, wszystko jest Ok i jeszcze wierzą w ludzką niepamięć. Wierzą, że ludzie im uwierzą.
Otóż nie.
Nie jest Ok i nie będzie, dopóki nie zostaną rozliczeni z całego zła, które uczynili swojemu krajowi i rodakom, dopóki nie poniosą kar..
Dopóki nie zapanuje przekonanie, że zdrady, złodziejstwa i kłamstwa, po prostu, nikomu się mnie opłacają.

Do niezależny sąd; 1 marca 2023, 14:56

Niezależne sądy, w osobach swoich prezesów - całe kierownictwa - , wspólnie z PO naradzały się jak bronić PO niczym niepodległości, zamiast bronić niepodległości swojego kraju przed zmasowanym atakiem struktur UE i PO, atakiem de facto niemieckim.
Doktryner Neumann też tam był. Schetyna i Budka też.
Film z nagraniem sceny ich wspólnego pochodu po spotkaniu, powinien być oglądany i upowszechniany przez wszystkich, którzy mają na sercu dobro Ojczyzny.

Baba Jaga ; 2 marca 2023, 09:27

Pełno tu pisowskich prowincjuszy
i ćwierćinteligentów opłacanych z agencji rządowych , a także beneficjentów 5 mln na siedziby dla swoich fundacji partyjnych . Z Putinem handlowali ropą przez cały 2022 rok wspierając ich wojnę .Straszyć to dziadków złodzieje . A te plany to palcem po mapie , przy wysokich stopach procentowych w bankach zachodnich .

Do baba jaga; 2 marca 2023, 09:56

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do baba Jaga ; 2 marca 2023, 10:11

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Dziad Wlad Put; 2 marca 2023, 11:11

Czy jesteście rządem Francji czy Niemiec, czy eurourzędasami, czy opozycją w Polsce, wszyscy siedzicie w mojej kieszeni i wszyscy macie skakać na moją komendę.
Inaczej - będziecie skończeni, ja was skończę swoimi wekslami z waszymi podpisami.

Do baba Jaga; 2 marca 2023, 12:49

Stek z błazeńskich bzdur podkraszony
TVN-owskimi fejkami.
Na nic więcej cię nie stać, peowski trollu-wyrzutku.

Mieszkaniec; 16 września 2023, 00:24

Linia kolejowa CPK to duża szansa na rozwój miasta. Mam już dość ludzi, którzy nie widzą nic poza czubkiem własnego nosa. Grójec jest bardzo źle skomunikowany z innymi miastami. Bilety PKS są drogie i podróż do Warszawy PKSem trwa długo. Najwyższa połączyć Grójec z innymi miastami linią kolejową. Kiedy Burmistrz Grójca i radni poważnie zabiorą się do pracy w temacie budowy linii kolejowej z Grójca do Warszawy Centralnej? Mieszkańcy już kilkadziesiąt lat czekają na możliwość pojechania pociągiem z centrum Grójca do Warszawy centralnej.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.