Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kolejny etap modernizacji Osiedla Centrum

27 lutego 2021; 16:53

Informacja prasowa

2 komentarze

Rozliczanie wody na osiedlu „Centrum” już nie będzie odbywało się w oparciu o odczyt z jednego licznika, tylko o nowe liczniki główne w budynkach. Na takie korzystniejsze rozwiązanie mieszkańcy czekali od ponad 15 lat.

News will be here

Od 2003 r. Spółdzielnia wielokrotnie podejmowała próby przekazania dziurawego wodociągu na rzecz gminy Grójec. Za każdym razem odpowiedź była odmowna.

- Modernizacja magistrali wodociągowej na tym dużym osiedlu mieszkaniowym była istotną kwestią z punktu widzenia mieszkańców. Dopiero zmiana na stanowisku burmistrza spowodowała, że sprawa nabrała korzystnego obrotu. Porozumienie w tej sprawie było poparte konsultacjami z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. To właśnie ZWiK Grójec przejmie zadanie eksploatacji ponad 640 metrów bieżących wodociągu, który w najbliższych latach zostanie zmodernizowany. Dzięki wypracowanemu porozumieniu i osobistemu zaangażowaniu w sprawę przez pana burmistrza Dariusza Gwiazdę również naliczanie opłat za odbiór odpadów będzie teraz korzystniejsze dla mieszkańców Osiedla „Centrum” - opowiada prezes SM „Samopomoc”, Jacek Szydło.


Mniej za wodę i śmieci

Dzięki zakupowi i montażowi nowych wodomierzy głównych, rozliczanie wody będzie odbywało się w oparciu o liczniki główne w budynkach. Mieszkańcy osiedla nie będą już płacić za ubytki wody w sieci, które wynosiły od kilkunastu nawet do 50 tys. zł rocznie.

Dodatkowo straty związane z awariami sieci wodociągowej odczytywane przez jeden wodomierz były doliczane do wysokości opłaty za śmiecie, którą obciążani byli mieszkańcy osiedla, co w niektórych przypadkach mocno nadwyrężało domowe budżety mieszkańców „Centrum”.

Jest rozwiązanie

Stary, żeliwny wodociąg zostanie zmodernizowany przez gminę Grójec, z tym że 80% kosztów poniesie gmina, a pozostałe 20% to wkład własny “Samopomocy”. Położenie nowego wodociągu na osiedlu to koszt około 600-800 tys. zł.

- Takie przedsięwzięcie zmusiłoby spółdzielców do zaciągnięcia kredytu i drastyczny wzrost funduszu remontowego na tym osiedlu. A przecież to ok. 1,5 tys. mieszkańców naszej gminy. To kolejny etap modernizacji tego osiedla - komentuje sprawę burmistrz, Dariusz Gwiazda. Przypomnijmy, że w 2019 roku przeprowadzono także remont dróg wewnątrzosiedlowych.

TAGI:

Komentarze (2):

Subiektywnie; 28 lutego 2021, 20:25

Gratuluję najpierw drogi i chodniki teraz kopanie no medal się należy

MieszkankaGrojca; 1 marca 2021, 10:03

Za wodę nie bedziemy dodatkowo płacić ale za naprawę w funduszu remontowym już tak. Mój budżet na pewno to odczuje.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.