Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu zorganizowała dni otwarte

19 października 2023; 08:50

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Komenda Powiatowa Policji w Grójcu zorganizowała dni otwarte, adresowane do młodzieży licealnej o profilu mundurowym. Uczniowie planujący swoją przyszłą drogę zawodową, mieli okazję przyjrzeć się pracy jednostki Policji od środka. Łącznie komendę odwiedziło ponad stu uczniów.

News will be here

We wtorek , 17 października br. mundurowi gościli uczniów trzech szkół średnich – Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Mogielnicy, Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Mieście nad Pilicą oraz Technikum Zawodowego ZDZ w Nowym Mieście nad Pilicą. Uczniowie zwiedzając grójecką komendę „od środka” zapoznali się z codzienną pracą policjantów. Obejrzeli między innymi stanowisko dyżurnego jednostki oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W strzelnicy funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby, w tym broń palną i sprzęt chroniący policjantów w trakcie zabezpieczania różnego rodzaju imprez, gdzie może zaistnieć konieczność zastosowania przez funkcjonariuszy środków przymusu bezpośredniego. Na dziedzińcu jednostki młodzież miała możliwość obejrzenia policyjnych radiowozów, motocykli oraz quada.

Z uczniami spotkał się także przewodnik psów służbowych przybliżając jego służbę. Policjanci omówili główne zadania, jakie wykonują funkcjonariusze różnych komórek, zarówno służb prewencyjnych, kryminalnych, wspomagających, jak i tych zajmujących się zwalczaniem cyberprzestępczości. Mundurowi zachęcali także zebranych do rozważenia rozpoczęcia kariery zawodowej w policyjnym mundurze po ukończeniu szkoły średniej.

O szczegółach dotyczących procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji oraz służbie w innych poszczególnych wydziałach opowiedzieli uczestniczący w działaniach „ZOSTAŃ POLICJANTEM NA MAZOWSZU” policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Ponadto poinformowano przybyłych uczniów o możliwości rozpoczęcia 4-letnich studiów oficerskich I stopnia na kierunku „Nauka o Policji” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz o trwającym naborze do Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości.

Działania grójeckiej Policji wspomogli przedstawiciele Sekcji ds. Doboru Kadr i Szkolenia, Wydziału Prewencji, Wydziału Ruchu Drogowego i Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu i Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu.

Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać pod linkiem, a także w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 20 października 2023, 17:54

"Wielu jest powołanych, ale nie wielu wybranych". Temat rzeka, można popłynąć....
Warto się zastanowić czy ktoś nie czuwa niejawnie nad tym 'procesem'. Jak tylko ktoś jest predestynowany czy niejawnie nie są podejmowane działania eliminujące. Coś jak deep state. Kontrolując dobór, kontrolujesz przestępczość...
Nie ozn. to, że ci co są, to wszyscy bee. Ot, takie nieszablonowe spojrzenie na temat.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.