Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Komora normobaryczna – czym jest oraz ile kosztuje?

22 lutego 2021; 18:51

-

Terapia tlenowa – brzmi jak kosztowna, skomplikowana i trudno dostępna kuracja? Nic bardziej mylnego! Sesje w komorze normobarycznej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej innowacyjnej metody terapeutycznej? Sprawdź, na czym polega normobaria i ile to kosztuje. Możesz się zaskoczyć!

News will be here

Co to jest komora normobaryczna?

Wszyscy wiemy, że bez tlenu nie ma życia. O2 to pierwiastek, który jest niezbędny nie tylko ludziom, ale także roślinom i zwierzętom. Jeśli nie mamy poważnych problemów z płucami, oddychamy bezrefleksyjnie. Proces wymiany gazowej jest jednak bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać! Tlen dociera do wszystkich komórek ciała, umożliwiając prawidłową pracę całego organizmu. Mało kto ma jednak świadomość, że zawartość tlenu i innych pierwiastków w atmosferze nie jest optymalna dla zdrowia. Wielu naukowców jest zdania, że idealna mieszanka tlenowa powinna zawierać około 40% tlenu, od 0,5 do 1,9% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru.

Takie warunki udało się stworzyć właśnie w komorze normobarycznej. To pomieszczenie, które z zewnątrz może wyglądać nieco futurystycznie (choć nie musi), a w środku zazwyczaj przypomina eleganckie pomieszczenie hotelowe. Ze względu na to, że wewnątrz panuje nieco wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, do środka wchodzi się przez specjalną śluzę. Sesja tlenowa zazwyczaj trwa około dwóch godzin. Zadaniem osób, które w niej uczestniczą, jest przede wszystkim… relaks. Oddychanie idealnie skomponowaną mieszanką tlenową przynosi pozytywne skutki dla całego organizmu: wspiera proces odchudzania, stymuluje pracę układu odpornościowego, poprawia wydolność, opóźnia procesy starzenia i pozwala szybciej wrócić do zdrowia po operacjach lub urazach kości, mięśni czy stawów.

Czy komory normobaryczne są dostępne w Polsce?

Liczne korzyści zdrowotne sprawiają, że terapie tlenowe cieszą się coraz większą popularnością w kraju i za granicą. Komory normobaryczne można znaleźć w wielu miastach w Polsce. Przed pierwszą wizytą warto jednak zwrócić uwagę, czy wybrany obiekt posiada niezbędne certyfikaty oraz technologie pozwalające na dekontaminację pomieszczenia po każdej sesji. To niezwykle istotne, zwłaszcza w czasie pandemii, ale nie tylko. Urządzenie do dekontaminacji pozwala skutecznie oczyścić powietrze z niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów chorobotwórczych. To technologia od wielu lat wykorzystywana m.in. w szpitalach.

Cena sesji w komorze normobarycznej

Wiele osób może pomyśleć, że skoro terapia tlenem przynosi tak dobre efekty i jest przeprowadzana przy użyciu najnowszych technologii, to prawdopodobnie jest bardzo droga. Niekoniecznie! Cena pojedynczej, dwugodzinnej sesji dla osoby dorosłej to około 130 złotych, a dla dziecka powyżej 7. roku życia około 50 złotych. Ze względu na to, że coraz więcej mówi się o pozytywnych skutkach terapii tlenowej u osób ze spektrum autyzmu, wiele osób przychodzi na sesje wraz z całymi rodzinami. W niektórych miejscach dzieci poniżej 7. roku życia nie płacą za wejście. W przypadku zakupu karnetu koszt pojedynczej sesji jest odpowiednio mniejszy. Kupując sesje w pakiecie, można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych.

Artykuł powstał we współpracy z https://normolife.com/cennik/

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.