Komora normobaryczna – czym jest oraz ile kosztuje?

22 lutego 2021; 18:51

-

Terapia tlenowa – brzmi jak kosztowna, skomplikowana i trudno dostępna kuracja? Nic bardziej mylnego! Sesje w komorze normobarycznej cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tej innowacyjnej metody terapeutycznej? Sprawdź, na czym polega normobaria i ile to kosztuje. Możesz się zaskoczyć!

Co to jest komora normobaryczna?

Wszyscy wiemy, że bez tlenu nie ma życia. O2 to pierwiastek, który jest niezbędny nie tylko ludziom, ale także roślinom i zwierzętom. Jeśli nie mamy poważnych problemów z płucami, oddychamy bezrefleksyjnie. Proces wymiany gazowej jest jednak bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać! Tlen dociera do wszystkich komórek ciała, umożliwiając prawidłową pracę całego organizmu. Mało kto ma jednak świadomość, że zawartość tlenu i innych pierwiastków w atmosferze nie jest optymalna dla zdrowia. Wielu naukowców jest zdania, że idealna mieszanka tlenowa powinna zawierać około 40% tlenu, od 0,5 do 1,9% dwutlenku węgla oraz 0,5% wodoru.

Takie warunki udało się stworzyć właśnie w komorze normobarycznej. To pomieszczenie, które z zewnątrz może wyglądać nieco futurystycznie (choć nie musi), a w środku zazwyczaj przypomina eleganckie pomieszczenie hotelowe. Ze względu na to, że wewnątrz panuje nieco wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, do środka wchodzi się przez specjalną śluzę. Sesja tlenowa zazwyczaj trwa około dwóch godzin. Zadaniem osób, które w niej uczestniczą, jest przede wszystkim… relaks. Oddychanie idealnie skomponowaną mieszanką tlenową przynosi pozytywne skutki dla całego organizmu: wspiera proces odchudzania, stymuluje pracę układu odpornościowego, poprawia wydolność, opóźnia procesy starzenia i pozwala szybciej wrócić do zdrowia po operacjach lub urazach kości, mięśni czy stawów.

Czy komory normobaryczne są dostępne w Polsce?

Liczne korzyści zdrowotne sprawiają, że terapie tlenowe cieszą się coraz większą popularnością w kraju i za granicą. Komory normobaryczne można znaleźć w wielu miastach w Polsce. Przed pierwszą wizytą warto jednak zwrócić uwagę, czy wybrany obiekt posiada niezbędne certyfikaty oraz technologie pozwalające na dekontaminację pomieszczenia po każdej sesji. To niezwykle istotne, zwłaszcza w czasie pandemii, ale nie tylko. Urządzenie do dekontaminacji pozwala skutecznie oczyścić powietrze z niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów chorobotwórczych. To technologia od wielu lat wykorzystywana m.in. w szpitalach.

Cena sesji w komorze normobarycznej

Wiele osób może pomyśleć, że skoro terapia tlenem przynosi tak dobre efekty i jest przeprowadzana przy użyciu najnowszych technologii, to prawdopodobnie jest bardzo droga. Niekoniecznie! Cena pojedynczej, dwugodzinnej sesji dla osoby dorosłej to około 130 złotych, a dla dziecka powyżej 7. roku życia około 50 złotych. Ze względu na to, że coraz więcej mówi się o pozytywnych skutkach terapii tlenowej u osób ze spektrum autyzmu, wiele osób przychodzi na sesje wraz z całymi rodzinami. W niektórych miejscach dzieci poniżej 7. roku życia nie płacą za wejście. W przypadku zakupu karnetu koszt pojedynczej sesji jest odpowiednio mniejszy. Kupując sesje w pakiecie, można zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych.

Artykuł powstał we współpracy z https://normolife.com/cennik/

 

Najnowsze artykuły

Mecz towarzyski: Mazowsze Grójec – Sparta Jazgarzew 1:0 W sobotnim meczu towarzyskim podopieczni Jerzego Engela jr...
Rolnik protestuje przed sądem w Grójcu W piątek przed Sądem Rejonowym protestuje Włodzimierz...
Czy można zrezygnować z ubezpieczenia AC w czasie trwania umowy? Zdecydowałeś się na dodatkową ochronę samochodu. Jednak po...
Czterech nowych mundurowych w grójeckiej komendzie Wczoraj, w siedzibie grójeckiej Policji, rotę ślubowania zł...
Grupa SPEED: jeden tydzień działań i aż 68 mandatów Grupa Speed została powołana, by zatrzymywać kierowców, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Termo KOMPOSTOWNIK 450l ECO 100%... W ofercie posiadamy 13 termo kompostowników różnej wielkości do malutkich...
Meble ogrodowe, drewniane, barowe,... Jestem producentem mebli ogrodowych z Litego Drewna
Moje wyroby...
Pomieszczenia biurowe Wynajmę pomieszczenia biurowe w Grójcu na ul. Mogielnickiej 33, I piętro...
... GINEKOLOG.
Kompleksowo.
Szybki termin.
Telefon...
Kupię ursusa lub t-25 Kupię Ursusa lub t-25 tez moze byc do remontu,bez papierów na małe...

Firmy z Grójca i okolic

... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.