Kompleksowa pomoc medyczna online? To możliwe! Przekonaj się, w jakich sytuacjach!

18 listopada 2024; 08:36

Artykuł sponsorowany

E-konsultacje lekarskie są wygodnym rozwiązaniem dla każdego pacjenta, który chce otrzymać pomoc medyczną bez konieczności wychodzenia z domu. W jakich sytuacjach skorzystać można z wizyty online u poszczególnych specjalistów? Przekonaj się!
Teleporady, e-recepty, e-zwolnienia L4 czy skierowania na badania obrazowe online są już codziennością i mają mnóstwo zalet. W jakich przypadkach skorzystać możesz z medycznej pomocy za pośrednictwem Internetu? Oto przykładowe sytuacje!
Podstawowe wskazania do konsultacji online
Konsultacje online są idealnym rozwiązaniem dla każdego pacjenta, który zmaga się z powszechnymi infekcjami bakteryjnymi lub wirusowymi, np. przeziębieniem, grypą czy anginą. Leczenie takich problemów na ogół przebiega według ściśle określonego schematu, dlatego w większości przypadków nie ma konieczności osobistej wizyty u lekarza. Może on z powodzeniem przepisać leki i zwolnienie z pracy w formie online.
Jeśli potrzebujesz zwolnienia L4, recepty czy skierowania na badania, także możesz zdecydować się na teleporadę. Bez względu na to, czy zmagasz się z chorobą ostrą, czy może przewlekłą, a także czy jesteś po kontuzji. W niektórych sytuacjach lekarz wypisze Ci potrzebne dokumenty i zaleci osobistą wizytę o specjalisty bądź lekarza rodzinnego, jednak zawsze otrzymasz pierwszą pomoc i rady, co robić dalej.
Jeszcze innym wskazaniem do konsultacji online jest chęć otrzymania recepty na lekarstwa, które są przyjmowane od długiego czasu, np. w przebiegu choroby przewlekłej. Jeśli nie doszło do wystąpienia nowych objawów czy pogorszenia stanu zdrowia, lekarz przepisze Ci e-receptę na wskazane leki, zwykle musisz jednak potwierdzić ich przyjmowanie np. dokumentacją medyczną.
E-wizyta u poszczególnych specjalistów
E-wizyty mogą odbyć się w konsultacji z określonymi lekarzami i specjalistami. Przykładowe wskazania prezentują się wówczas następująco:
• gastroenterolog – biegunki, zaparcia, niektóre przypadki bólu brzucha, niestrawność, hemoroidy;
• ginekolog – chęć przedłużenia antykoncepcji lub konsultacja w sprawie trwałych form zabezpieczania się (np. spirali);
• dietetyk – ustalanie planu żywienia u osób zdrowych oraz chorych w zależności od celu;
• kardiolog – uczucie nierównego bicia serca, zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie krwi.
I wiele innych. Wizyty online nie sprawdzą się jedynie w takich sytuacjach, w których lekarz musi osobiście zbadać pacjenta (np. dermatoskopem, stetoskopem, wziernikiem), gdy musi pobrać biopsję oraz gdy pojawiły się nowe, niepokojące objawy w przebiegu choroby przewlekłej.
Artykuł powstał na bazie źródeł:
1. https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-zewnetrzne/problemy-zoladkowe-sprawdz-co-warto-wiedziec-o-e-zwolnieniach,n,1000331585.html;
2. https://www.naszraciborz.pl/site/art/7-strony-partnerskie/56-sponsorowane/106306-co-warto-wiedziec-o-konsultacjach-ginekologicznych-online-;
3. https://www.lokalna24.pl/artykul-4media/24571,uslugi-medyczne-online-co-sprawia-ze-pacjenci-tak-chetnie-korzystaja-z-tego-rozwiazania;
4. https://swietokrzyskie.cozadzien.pl/styl-zycia/w-jakich-sytuacjach-przyda-sie-dietetyk-online-i-jak-przebiega-wizyta/69855;
5. https://sadurski.com/przychodnia-online-e-recepty/.
Przeczytaj również





Najnowsze komentarze