Komunikat proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu

14 marca 2020; 14:48

Grojec24.net

2 komentarze

Kościół Miłosierdzia Bożego w Grójcu

Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu wydał komunikat mówiący o zasadach życia religijnego w parafii w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.Komunikat ks. Proboszcza

Grójec, dn. 14.03.2020 r.

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami. W związku z powyższym, aż do odwołania, wprowadzam następujące zasady życia religijnego w naszej Parafii:

1. Ograniczam możliwość uczestnictwa wiernych we Mszach św. (niedzielnych i w dni powszednie) tylko do osób zamawiających intencję mszalną, a w wypadku pogrzebu, tylko do najbliższej rodziny (tylko do 50 osób).

2. Zawieszam wspólnie celebrowane nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Uwzględniając ich bogactwo duchowe, gorąco zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

3. Odwołuję Rekolekcje Parafialne dla dorosłych i dla dzieci. Dzień spowiedzi wielkanocnej będzie zorganizowany w innym terminie. Przypominam, że obowiązek dorocznej spowiedzi i komunii św. wielkanocnej można wypełnić aż do Niedzieli Trójcy Świętej (W tym roku aż do 7 czerwca)

4. Na mocy udzielonej przez Władze Kościelne dyspensy, wszyscy Parafianie mogą uczestniczyć w niedzielnej mszy św. w domu, za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i radiowych.  Wykaz tych transmisji umieściliśmy poniżej. Zachęcam do przygotowania  odpowiedniego sposobu uczestnictwa (na przykład zgromadzenie w pokoju całej rodziny, ustawienie krzyża, obrazu Matki Bożej i zapalenie świecy, zachowanie ciszy w innych pomieszczeniach).

5. Podczas udziału w transmisji mszy św. można przyjmować „komunię duchową”. Komunia duchowa jest to akt modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi. Składa się ona z trzech elementów: -wzbudzenia wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, – wzbudzenie miłości skierowanej ku Panu Jezusowi oraz – wzbudzenie pragnienia, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie. Skutecznie Komunię duchową przyjmują osoby, które są w stanie łaski uświęcającej.

6. Wszystkich Parafian zachęcam też do pogłębionej modlitwy osobistej. Pamiętamy, że w czasie każdego zagrożenia życia społeczności ludzkiej w poprzednich czasach odwoływano się zawsze do mocy gorącej modlitwy i skuteczności sakramentów.

Zarządzenia powyższe obowiązują od chwili ogłoszenia aż do odwołania.

Z całego serca proszę o zrozumienie tych rozporządzeń wynikających z naprawdę wyjątkowej sytuacji w naszym kraju i na całym świecie. Nasze pokolenia, nigdy nie spotkały się z takim doświadczeniem. Stąd też trudno nam jest nieraz zrozumieć różne uwarunkowania, jakim podlegamy. Pragnijmy, aby mimo wielu zewnętrznych ograniczeń umacniała się w nas potrzeba całkowitego zaufania Opatrzności Bożej i módlmy się, aby Bóg raczył oddalić od nas wszelkie choroby i nieszczęścia.

Jezu ufam Tobie!
Maryjo Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Św. Faustyno, módl się za nami.
Bł. Michale Sopoćko, módl się za nami.
Św. Janie Pawle II, módl się za nami.
Św. Rito, módl się za nami.
Św. Szymonie z Lipnicy, módl się za nami.

KS. MIROSŁAW LEWASZKIEWICZ
/-/PROBOSZCZ

TAGI:

Komentarze (2):

Elektra; 16 marca 2020, 15:31

Bardzo rozsądne podejście.

Grabasz; 17 marca 2020, 22:10

A do drugiego kościoła w Grójcu stada emerytek nadal biegają codziennie. Moja 80 letnia ciotka byla jeszcze wczoraj - za cholere nie da się jej wytłumaczyć.Może tu też trzeba podjąć jakieś kroki???

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Sebastian Olma nowym Szefem Kuchni Hotelu Pałac Mała Wieś Mamy wielką przyjemność powitać w naszym pałacowym zespole...
Goszczyn: podejrzenie Covid-19 u pracownika Urzędu Gminy Urząd Gminy Goszczyn poinformował w czwartek na Facebooku o...
Drukarka laserowa czy atramentowa? Planując zakup drukarki większość osób staje przed pytaniem...
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpią charytatywnie W czwartek 8 października o godz. 19.00 w sali widowiskowej...
Mistrzostwa Polski Rallycross na wysokich obrotach Wrzesień to bardzo intensywny okres w sportach motorowych w...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Wypożyczalnia samochodów 50% taniej “Z pasji do samochodów i zamiłowania do luksusu zbudowaliśmy...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,... Opiekunka osoby starszej w Niemczech, Meerbusch

...
Pilarki łańcuchowe Shindaiwa, Echo,... Sklep internetowy Agropoldynow.pl posiada w ofercie pilarki łańcuchowe...
Domek Letniskowy Ocieplony Całoroczny... Domek całoroczny ocieplony  o wymiarach podstawy 5m/7m 35m2.
Cena:...
Angielski przez Internet dla pracujących... Jeśli jesteś na tym serwisie w kategorii język angielski to masz swoje...

Firmy z Grójca i okolic

Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.