Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Koncert kolęd Zespołu Pieśni i Tańca SGH

4 stycznia 2017; 09:30

Informacja prasowa

0 komentarzy

Zapraszamy, 15 stycznia na godz. 17.00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu na mszę św. i koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

News will be here

Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie powstał w 2004 roku.  Członkami  Zespołu są  artystycznie uzdolnieni studenci, nie tylko naszej najstarszej wiodącej uczelni ekonomicznej w Polsce, ale  także innych uczelni warszawskich. Zespół  rozwija się bardzo dynamicznie, obecnie liczy ok. 90-ciu członków.

Na program Zespołu składają się: tańce i śpiewy z mi. in. z regionu Krakowa, Śląska, Rzeszowa, Beskidu Śląskiego, Spisza, Lublina, Kurpiów, oraz tańce narodowe – polonez, krakowiak, oberek, mazur, kujawiak.

Do tej pory może on poszczycić się wieloma koncertami i przedsięwzięciami artystycznymi. Zespół wystąpił w  ponad stu koncertach w kraju i na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Koncertował między innymi w Turcji, Maroko,  Kazachstanie,  Hiszpanii, na Ukrainie, Litwie, Portugalii na Wyspach Azorskich, Holandii, Węgrzech, Bułgarii Holandii, na Sardynii w Chorwacji, Grecji, czy w Japonii.

W swojej ofercie programowej Zespół proponuje m.in. koncert „Polska to jest wielka rzecz”. Jest to program przygotowany z okazji 11 listopada – rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystawiany był wielokrotnie we Lwowie, Wilnie, Stanisławowie, Warszawie. Koncert wiosenny „Zatańczmy wiosnę”, przyniósł Zespołowi wielki sukces w Operze Lwowskiej z okazji Dnia Dziecka , a także na deskach warszawskich teatrów: Kwadrat, Dramatyczny, salach widowiskowych Dowództwa Garnizonu Warszawa i Akademii Obrony Narodowej  kilkakrotnie na scenie amfiteatru w Parku Sowińskiego na Woli.

W maju z okazji kolejnych rocznic Uchwalenia Konstytucji 3-go maja wraz z Towarzystwem Patriotycznym Zespół prowadzi i tańczy poloneza na Placu Zamkowym w Warszawie.

W grudniu śpiewa kolędy na uczelnianej wigilii, a także niejednokrotnie występuje z koncertami kolęd w Kościele Akademickim św. Anny i innych kościołach Warszawy.

W roku 2013 zdobył II nagrodę na Festiwalu Kolędowe Serce Mazowsza.

Najbardziej aktualne wydarzenie i sukces Zespołu Pieśni i Tańca SGH

W lipcu  2016 r. zespół odniósł wielki sukces podczas turnee koncertowego w Japonii.

Pod egidą Jana Makólskiego Toho naszego instruktora tańca i przy udziale zespołu, 2500 tyś. Japończyków zatańczyło Poloneza, który był specjalnie na tę okazję skomponowany przez kompozytora, aranżera Dariusza Łapińskiego współpracującego z naszym zespołem od wielu lat. „Uroczysty Polonez Przyjacielski” połączył Kraj Kwitnącej Wiśni z Polską.

Film z Poloneza w Japonii:Zapraszamy, 15 stycznia na godz. 17.00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu na mszę św. i nasz koncert kolęd.

Menedżer ZPiT SGH - Anna Markowska,
Przygotowanie grupy wokalnej - Jerzy Sawicki,
Prowadzenie kapeli - Jakub Zaleski,
Dyryguje - Ilina Sawicka.

Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony internetowej www.zpitsgh.pl
                               
Anna Markowska
Menedżer i opiekun ZPiT SGH

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.