Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Konferencja Prasowa Burmistrza Gminy i Miasta Grójec (VIDEO!)

8 lipca 2020; 11:49

Grojec24.net

23 komentarze

Fot. Mateusz Adamski Fot. Mateusz Adamski

We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem Burmistrza Dariusza Gwiazdy i pracowników Urzędu Gminy i Miasta Grójec.

News will be here

Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów (m.in. Grojec24.net) poruszono takie tematy jak m.in. Raport o stanie gminy i miasta, inwestycje i działania podejmowane w gminie, gospodarka śmieciowa czy aktualna sytuacja gminnej oświaty.

TAGI:

Komentarze (23):

Rodzic; 8 lipca 2020, 13:15

Jak pomoc psychologiczna, logopedyczna może zostać na takim samym poziomie jak jest np połowe mniej godzin dla psychologa - trudne do zrozumienia.
Narzekamy na nauczycieli, a sluchając to oni muszą w dzisiejszych czasach robić wszystko za takie pensje. A tak naprawde to wszystko zależy od czlowirka są dobrzy i gorsi jak w każdym zawodzie.

Stary; 8 lipca 2020, 18:07

Starym mieszkańcom gminy trzeba zapewnić dom spokojnej starości na terenie gminy. Tak, żeby rodzina mogła ich często odwiedzać. Koszt pobytu nie powinien przekraczać wysokości emerytury.

Tomek Ch.; 8 lipca 2020, 19:29

Gmina nie radzi sobie z odpadami Bio. Pojemniki cuchną na kilometr. Każda firma powinna udokumentować gdzie wywozi odpady, a nie do śmietnika na PEKIN.

Mieszkanka miasta; 9 lipca 2020, 06:23

Obecnie w samym mieście jest prowadzonych więcej inwestycji chociażby drogowych niż za czasów Stolarskiego. Brak udzielenia wotum zaufania burmistrzowi jest pokłosiem walki Stolarskiego z nowym włodarzem. Dla Stolarskiego utrata stołka była ogromnym ciosem. Nie spodziewał się tego. Przy pomocy swoich radnych i przewodniczącego rady, który nie potrafi zachować kultury i powagi piastowanego urzędu atakuje Gwiazdę.

Karolcia; 9 lipca 2020, 06:31

Gwiazda postawił na Kozłowską. Wybór ten wcześniej czy później obróci się przeciwko niemu.

Łysy ; 9 lipca 2020, 09:01

Każdemu można coś zarzucić jednak za tej kadencji idąc ze sprawą do urzędu człowiek nie czuje się jak intruz. Brawo za pozyskiwanie dotacji.

Belferka ; 9 lipca 2020, 09:12

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec ; 9 lipca 2020, 12:38

Burmistrz to niech zajrzy na osiedle centrum,syf wokół śmietników,muchy i plaga ptaków które wszystko roznoszą,ludzie już już torebki foliowe rozwieszają przy oknach żeby to ptactwo odstraszyć.Spoldzielnia oprócz pobierania opłat zajmuje się na centrum nieudolnym koszeniem trawy,czy ona jest czy nie to usilnie jest koszona od rana ,ludzie już narzekają że to jest uciążliwe, jeszcze trochę to prawnie się tym zajmiemy skoro słownie nie dociera.Moze ktoś pomyśli o tym że mieszkańcy centrum mają problem z parkowaniem samochodów.

do Mieszkanka miasta ; 9 lipca 2020, 13:11

Nie zgodzę się. na chwilę obecną na terenie miasta i gminy jest ul.Batalionów Chłopskich (trwa) , Sienkiewicza (skończona) i droga w Woli Worowskiej (trwa pomimo tego że termin zakończenia minął 20.05.2020r - ciekawe czy Pan Burmistrz nalicza kary Wykonawcy), poza tym konserwacja dróg, wiec za dużo się nie dzieje, Może burmistrz się wykaże w drugiej połowie roku.

mieszkanka; 9 lipca 2020, 19:54

wrzucić coś do pojemnika bio masakra chmara much i białych robaków , ale to głupi pomysł

onna; 9 lipca 2020, 20:09

A co z mieszkaniami komunalnymi?
Czemu nie wszystkie mieszkania są wydane?

Krystyna Sokół; 10 lipca 2020, 01:45

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkaniec 2; 10 lipca 2020, 04:29

Mamy to w planie ale trzeba dużo dokumentów zebrać,myślimy o tym,zbieramy dokumenty na dotację,zadajemy pytania wykonawcy a to przedłuża rozpoczęcie prac,w przyszłej kadencji to na pewno się uda itd.itd.

Do Mieszkaniec; 10 lipca 2020, 06:08

Zarządca osiedla centrum jest Spółdzielnia mieszkaniowa a nie burmistrz. Trochę wiedzy przydałoby się. ... adresatem Twoich problemów jest Szydło.

mieszkanka; 10 lipca 2020, 10:01

rzeczywiście "prawdziwa ciemnota" he,he,he, pretensje do Burmistrza o syf na osiedlu Centrum. Te epitety proszę złożyć do Prezesa swojej Spółdzielni. Do Gminy można mieć pretensje o syf na Pekinie. który stał się parkingiem i sralnią piesków dla mieszkańców sąsiednich bloków. Wiata śmietnikowa stoi otworem dla całej Gminy gdzie podrzucane są śmieci. Wieczne błoto i kałuże. Administrator TBS podlegający pod Burmistrza nie ogarnia tematu.

Re: Mieszkaniec 2; 10 lipca 2020, 14:43

Bo to o tę następną kadencję już chodzi.

W 2018 r. Star miał pomysł i rozwiązanie na wszystkie problemy. O odnowie sposobu i formuły sprawowania władzy nawet nie wspomnę. A jak przyszło co do czego to się okazuje, że nie wszystko takie proste, a i chęci trzeba mieć. Zarządzanie Miastem i Gminą to nie zorganizowanie obozu harcerskiego w Sztutowie. A tu tylko ciągłe płaczki i narzekania, że źli ludzie mu nogi podstawiają, że ta opozycja w radzie taka wredna itd itp.

Ech w 2023 trzeba będzie pomyśleć o zmianie jak tak dalej będzie.

Do mieszkanka itd..; 10 lipca 2020, 15:19

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Mieszkanka os . centrum; 10 lipca 2020, 15:21

Zgadzam się w 100% że na osiedlu centrum nękają nas nieustannym nieudolnym koszeniem trawy od samego rana.Oprocz tego nie jest robione nic z tego co widzę.Syf koło śmietników.

DO re do...; 10 lipca 2020, 15:32

Oczywiście panie Karol, oczywiście. Wcześniej jednak wymienimy Przewodniczącego RM.

Kolega; 10 lipca 2020, 21:31

Gaweł najpierw ze Stolarskim, teraz z Gwiazdą? Uniwersalny ten Janek, nieprawdaż?

Popek; 10 lipca 2020, 22:25

Zdecydowanie Karolek do wymiany. Nie dorósł do zajmowanej funkcji. ...

Do mieszkanka miasta; 11 lipca 2020, 04:09

Bądźmy uczciwi i obiektywnie w wypowiedziach.
Przez ostatnie półtora roku rzeczywiście gminy robią więcej, ale to za sprawą uruchomionych większych pieniędzy z rządu. Więc łaski nie robią w gminie, że akurat jakaś inwestycje wykonają. To samo dotyczy dotacji unijnych. Rok 2020 jest ostatnim z rozliczenia, więc też wszystkie pieniądze wypychają. Naprawdę w ostatnich 2 latach trzeba być drukiem, żeby niczego nie pozyskać, podczas gdy pieniądze same wchodzą w ręce. Chyba Pani zauważyła, że wszystkie gminy więcej robią inwestycji.
A dlaczego robią, bo rząd daje. A dlaczego rząd daje, bo nie robi swoich dużych inwestycji. Kiedyś dużo autostrad budowali, teraz trochę ekspresowek i koniec. Poza tym nie zapominajmy, że rząd się zadłuża. Kiedyś ten kredyt będziemy musieli spłacić. Zresztą to samo dotyczy tych potężnych gmin, które w krótkim czasie dorobił się kilkumilionowych kredytów, a ich włodarze chwalą się sukcesami... na kredyt... hipokryzja i obłuda...

No no ; 11 lipca 2020, 08:30

Mieszkania w pierwszej kolejności znajomkom . Dla komunalnej niekarzdy jest człowiekiem .

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.