Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Konrad Główka dla Grojec24.net: historia zatoczyła koło

4 grudnia 2015; 15:32

Grojec24.net

15 komentarzy

Trener Konrad Główka (fot. Mateusz Adamski)

Wróciliśmy do punktu wyjścia, i jeszcze raz wszyscy przekonali się, że trzeba mieć podstawę w postaci swoich zawodników, wychowanków, którzy są związani z macierzystym klubem – mówi w wywiadzie dla Grojec24.net trener Konrad Główka.

News will be here

Mateusz Adamski (redaktor naczelny Grojec24.net): Powrócił Pan na stanowisko pierwszego trenera Mazowsza Grójec w bardzo trudnym momencie. Po spadku z czwartej ligi, w zaledwie kilka tygodni trzeba było zbudować nową drużynę praktycznie od zera.

Konrad Główka (trener Mazowsza Grójec): Historia zatoczyła koło, gdyż sytuacja, jaką zastałem latem była identyczna, jak w trzeciej lidze (sezon 2007/08 – przyp. red), kiedy po odejściu trenera Marcina Sasala w zespole Mazowsza zostali sami wychowankowie i zawodnicy związani z Grójcem. Podobną sytuację zastałem teraz: wszyscy przyjezdni czy to z Warszawy czy to z Radomia odeszli.

Musieliśmy montować drużynę z chłopaków, którzy byli związani z Grójcem i barwami Mazowsza oraz takich, którzy chcieli wrócić z innych klubów. Udało się to na tyle dobrze, że po rundzie jesiennej zostaliśmy mistrzem. Ktoś podjął jednak decyzję, żeby zagrać jeszcze jedną kolejkę, w której straciliśmy niestety fotel lidera.

Niemniej jednak tak jak mówiłem, historia zatoczyła koło i wróciliśmy do punktu wyjścia, i jeszcze raz wszyscy przekonali się, że trzeba mieć podstawę w postaci swoich zawodników, wychowanków, którzy są związani z macierzystym klubem. 

A jak ocenia Pan postawę tych zawodników, którzy zdecydowali się i reprezentowali barwy Mazowsza w lidze okręgowej? Część z nich, zwłaszcza tych młodych w wielu meczach musiało się wznieść ponad swoje umiejętności.

Nie zawiedli chłopcy doświadczeni związani z Mazowszem. To właśnie na nich spoczywal ciężar gry. Natomiast naszym młodzieżowcom bardzo trudno było trafić z formą. Przypominam, że Dominik Dąbrowski miał przerwę ze względu na stan zdrowia, Jakub Derewicz w czwartej lidze był zawodnikiem wchodzącym i miał niewiele okazji do gry w seniorach, a Oskar Kasperek dołączył do nas dopiero w ostatniej chwili. Z kolei chłopcy z rocznika 1998 pokazali, że jeszcze sporo muszą się nauczyć. Na pewno ambicji im nie brakuje, ale nadal muszą zdobywać piłkarskie szlify. Trzeba pamiętać, że w obecnym sezonie status młodzieżowca ma rocznik 1995, tymczasem sytuacja zmusiła nas, że mieliśmy młodzieżowców z roczników 1996 i 1998.

Z czwartego miejsca na finiszu piłkarskiego roku jest Pan zadowolony?

Zakładałem zdobycie 25 punktów, a jak różna to mogła być runda pokazały cztery ostatnie mecze, w których zdobyliśmy zaledwie trzy oczka. Mogło być więc zupełnie inaczej, dlatego trzeba być zadowolonym z 31 punktów. Dają nam one spokojną wiosnę, możliwość dalszej pracy z tą grupą zawodników, a także otwartą drogę do wyznaczonego celu. Na dobrą sprawę sześć zespołów może walczyć o awans, i w każdym z nich zapaliło się światełko, iż jeśli jest możliwość, to trzeba dać z siebie wszystko na wiosnę.

Czego zabrakło, aby odskoczyć rywalom? Pod koniec rundy było widać, że niektórzy piłkarze Mazowsza jadą już „na oparach”.

Zawsze podkreślam, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Mamy obecnie dwa kluby piłkarskie w Grójcu, z których moim zdaniem można by stworzyć jedną mocną drużynę. Taki zespół, składający się z zawodników związanych z Grójcem, byłby w stanie rywalizować nawet w czwartej lidze.

Natomiast w Mazowszu zabrakło nam szerszej kadry, a co za tym idzie rywalizacji pomiędzy starszymi zawodnikami oraz dwóch mocniejszych młodzieżowców, którzy wnosiliby pewną jakość do gry i zmuszali tych, którzy są do jeszcze większego wysiłku.

Rozmawiamy na ponad tydzień przed walnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym w klubie. Wiele może się zmienić, natomiast jakie są Pana osobiste oczekiwania przed rundą rewanżową?

Odpowiem jako były zawodnik, trener i człowiek związany ze środowiskiem piłkarskim: musimy sobie określić, jaki jest cel grójeckiej piłki. Czy chcemy mieć zespół, który będzie grał w lidze okręgowej lub czwartej lidze oparty na swoich zawodnikach czy stawiamy sobie wyższe cele?

Wszystko zależy od tego kto będzie za sterami klubu, i jakie będą finanse. Część kibiców jest przyzwyczajona do Mazowsza z czasów trzeciej ligi, kiedy było dobrze i klub było stać na zawodników nawet z przeszłością w Ekstraklasie. Inni z kolei mówią nam, abyśmy grali swoimi niezależnie w jakiej lidze, ponieważ warto przyjść i ich oglądać. Myślę, że właśnie na tym się skupimy w przyszłej rundzie. Jeśli uda się ugrać coś więcej, mam tu na myśli pierwszą trójkę, to będzie bardzo dobrze. Natomiast wiosna czeka nas bardzo trudna. Każdy rywal będzie wiedział, że jesteśmy w czubie tabeli i będzie się na nas sprężał, dlatego będzie ciężej niż na jesieni.

No właśnie, pierwsza część sezonu w wykonaniu Pana drużyny rozbudziła u części kibiców spore apetyty na szybki powrót do czwartej ligi. Jak się Pan do tego odniesie?

Możliwość awansu na pewno jest, natomiast my musimy się wzmocnić czterema zawodnikami. Takich graczy widać w Grójcu i okolicznych powiatach. Pozostaje tylko kwestia, czy chcieliby przyjść i zagrać dla Mazowsza. Trzeba pamiętać, że zimą kluby muszą wyrazić zgodę na transfer swoich zawodników, i dlatego może być trudno ich pozyskać.

Wiadomo już jak będą wyglądały przygotowania do rundy rewanżowej?

Przygotowania chcemy rozpocząć w poniedziałek 11 stycznia. Mamy zaplanowanych osiem sparingów z klubami z ligi okręgowej i IV ligi, m.in. KS Warką i Mszczonowianką Mszczonów.

Rozmawiał Mateusz Adamski

TAGI:

Komentarze (15):

rikitiki; 5 grudnia 2015, 16:25

Przykro mi panie trenerze i z wielkim szacunkiem dla pańskiego kunsztu trenerskiego ale z tymi ludźmi co rządza Mazowszem będzie panu ciężko

haha; 6 grudnia 2015, 15:32

Będzie ciężko jeżeli taki pacan jak 'rikitiki' będzie się tak wypowiadał. Nic nie wiesz co się dzieje bo jak ten kaloryfer siedzisz na trybunach albo i nie i słyszysz to co ktoś powie a potem przekazujesz dalej dopowiadając sobie jeszcze swoje przemyślenia które zmieniają sens wypowiedzi tych ludzi od których słyszałeś.
A Ci co grają w Mazowszu i są związani z drużyną to śmieją się z takich ludzi którzy oczerniaja osoby związane z ich drużyna i piszą takie bzdury na forach Grójeckich.

Fan; 6 grudnia 2015, 17:30

Znowu chłopki zaczynają sobie jechaćprosze więcej....... No w tym Mazowszu to takie wesołe chłopaki No panie Glowka sprężaj sie moze kogoś ściągniesz z tych miejscowych wiejskie myślenie ale tu juz nic w stanie nie jesteśmy zrobić chłop całe życie bedzie chłopem z takim myśleniem myśle ze B-klasa jest odpowiednia

Tkkf; 6 grudnia 2015, 17:40

Ale z tobą nikt z drużyny tkkf nie chce trenować to o jakiej ty jednej wspólnej drużynie mówisz moze z tymi pomysłami wracaj do Radomia

TKKF; 6 grudnia 2015, 20:56

TKKF - tak piszemy - dziwne że pojawia się w komentarzach

TKKF; 7 grudnia 2015, 12:02

Przepraszam za błąd ale chyba napisałem prawdę co do trenowania z Panem Główka he😘

Prawda; 7 grudnia 2015, 19:14

CZACHA bądź mężczyzną i sam mu to powiedz ....

Do prawda ; 8 grudnia 2015, 10:24

Jesteś przyjacielu w błędzie to nie Czaszka ale znając go pewnie ma takie samo zdanie he

Fiu fiu ; 8 grudnia 2015, 10:29

A co on taki ostry ze nie można mu tego powiedzieć he he

śmiezne; 8 grudnia 2015, 14:40

Chamy chamy uspokoić sie ! TKKF niedługo zawita w progi Okręgu ;p to nie pisał Czaszka tylko Waszka !

Czacha; 8 grudnia 2015, 14:49

Prędzej chętnie porozmawiam z Tobą o tym skąd masz takie pomysły, że ja to moge pisać. Tyle mnie interesuje Mazowsze co i zeszłoroczny śnieg. Dla mnie mogą grać w Ekstraklasie i równie dobrze spać do B klasy i zajmować tam ostatnie miejsce. Macie jakieś chore ambicje i za wszelką cene dążycie do skłócenia wszystkich po kolei. Zdajecie sobie sprawe, Wy internetowe zbłąkane owieczki, że Ci ludzie, którzy odeszli z Mazowsza po to żeby grać w TKKF'ie są tam tylko i wyłącznie przez zarząd Mazowsza, a głównie przez Łukiewicza i Nojka. Z tymi ludźmi nie ma w ogóle o czym dyskutować, zresztą widać to po zachowaniu jak nie było wyników jak to sie jedzie po swoich i u siebie na trybunach i na innych boiskach. Jak można napisać chociaż jeden komentarz na chłopaków, którzy grają tam żeby sobie troche grosza zarobić ? Czemu oni są winni ? Wybrali ten klub, to niech sie teraz z nimi męczą. Może faktycznie na razie jest fajnie, bo są wyniki, ale zawsze jak ich nie było to sie cuda działy i nikt nie ponosił za to odpowiedzialności i teraz będzie tak samo. Głównym winowajcą spadku Mazowsze było pewnie TKKF, bo chłopaki nie chcą przejść, a nie fakt, że zarząd z roku na rok systematycznie spuszczał ten klub co raz niżej, a teraz jest hura optymizm, że w niszej lidze są wyniki, a nikt już nie pamięta jak to było jak Mazowsze leciało. Będzie płacz (tak jak jest już od dłuższego czasu), że połowa gra tu, a połowa gra tam i Grójec powinien mieć jedną mocną drużynę złożoną z wychowanków.. Ale nie będzie jej miał dopóki ktoś kompetentny tego nie weźmie. Jeszcze raz zapraszam do dyskusji skoro ktoś jest pewny, że przynajmniej jeden z komentarzy napisałem ja. Pewnie skoro wiesz, że to ja to i masz mojego facebooka i może tam napisać, a jak tak bardzo chcesz to poproś, a podam Ci mój nr tel, chyba, że już go masz.

.....; 8 grudnia 2015, 17:02

Brawo Czacha.

do czachy; 9 grudnia 2015, 10:09

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

......; 9 grudnia 2015, 11:39

Chyba jakiś obrotniak sie pruje jak zaczniemy treningi to zapraszam

tp; 10 grudnia 2015, 23:15

Czacha dobry jestes.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.