Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Konsultacje w sprawie budowy sali gimnastycznej przy PSP nr 1

15 listopada 2017; 08:42

Grojec24.net

7 komentarzy

Fot. grojecmiasto.pl Fot. grojecmiasto.pl

W poniedziałek w grójeckim ratuszu odbyły się konsultacje w sprawie budowy sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

News will be here

Polecamy

O lokalizacji nowej sali i planowanych konsultacjach pisaliśmy na łamach Grojec24.net w poniedziałek.

Na wstępie spotkania burmistrz Jacek Stolarski zaznaczył, że celem konsultacji jest zebranie uwag, które następnie zostaną uwzględnione w programie użytkowym sali, stanowiącym podstawę do pracy projektanta.

Burmistrz podkreślił, że sala powinna spełniać trzy funkcje. - Po pierwsze ma to być sala gimnastyczna dla szkoły. Po drugie ma to być obiekt do rozgrywania meczów różnych dyscyplin sportowych i treningów dla grup, które działają. (...) I wreszcie po trzecie to jest obiekt o charakterze widowiskowym - wyliczył Stolarski, cytowany przez oficjalną stronę internetową magistratu.

Podczas konsultacji wspólnie zastanawiano się nad parametrami technicznymi sali tj. rozmiarami głównej areny, ilością boisk, wysokością, ilością miejsc stałych i mobilnych, rodzajem parkietu, zapleczem w postaci szatni, toalet, pokoju dla trenerów, pomieszczenia do rozgrzewki. Rozmawiano nad wyborem optymalnych rozwiązań, tj. takich, które zagwarantują "wydajność" nowego obiektu, jego zgodność z przepisami związków popularnych w mieście dyscyplin sportowych, a jednocześnie nie będą generować niepotrzebnych kosztów.

Na koniec burmistrz przedstawił ramowy program działania w sprawie realizacji inwestycji. Zapowiedział, że po uchwaleniu budżetu gminy na przyszły rok, w połowie grudnia, projektanci zostaną zaproszeni do negocjacji. Burmistrz podkreślił, że planujemy, aby projekt sali wraz z pozwoleniem powstał do końca czerwca 2018 r. Jednocześnie przeprowadzone zostanie postępowanie przetargowe, tak, aby prace zaczęły się na początku wakacji przyszłego roku. Budowa ma potrwać do sierpnia 2019 r.

Kolejne takie spotkanie będzie miało miejsce po przygotowaniu przez projektanta koncepcji.

W poniedziałkowym spotkaniu udział wzięli: burmistrz Jacek Stolarski, zastępca burmistrza Karol Biedrzycki, naczelnik Wydziału Inwestycji Krystyna Jakubczyk, inspektor prowadzący sprawę Marek Gora, dyrektor PSP nr 1 Jolanta Sitarek, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa Rady Miejskiej Zbigniew Krawczak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Technicznej, Ekologii i Promocji Rady Miejskiej Jerzy Kasica, dyrektor GOS Mazowsze Jerzy Binkiewicz, manager sportu GOS Ireneusz Wojciechowski, nauczyciel wf z PSP nr 1 Konrad Główka oraz przedstawiciele lokalnego środowiska sportowego z MKS Grójec, GKS Mazowsze Grójec i KS Lesznowola.

TAGI:

Komentarze (7):

rada starców; 17 listopada 2017, 10:53

"obiekt o charakterze widowiskowym" z widownią na 250 miejsc nawet super pojemność jak na 20 tys. miasteczko. Tu się buduje wszystko w wersji "mini"czyli zwykła sala gimnastyczna, a nie hala sportowa.

inka; 17 listopada 2017, 21:12

wszystko jest w tym Grójcu od d... strony. Stara klita siedzi i obraduje nad czymś, co pewnie i tak będzie na pół gwizdka, a Grójec nadal będzie szary, brudny i nieciekawy, z pomnikiem między stoiskami ze zniczami, śmierdzący dymem spalin ze starych PKSów i śmieci palonych w co drugim piecu. Obudźcie się, błagam. Nie tylko przed wyborami

konsultant ; 17 listopada 2017, 23:57

Wiadomo, ze to będzie Spartakus bis o dwa metry dluzszy i pięć razy drozszy. Te smieszne konsultacje to mozna bylo na fejsie zrobic. Potrzeba rzetelnej rozmowy z projektantem ale to juz tylko jest zarezerwowane dla burmistrzow. Czy jest nadzieja na zmianę?

kit; 18 listopada 2017, 08:26

koncert dobrych życzeń a finalnie okaze sie ze nie ma dotacji i beda tylke nowoczesne okna. swiatla ledowe. i hala w kształcie kosmicznej gruszki. A za wstęp zaplaca wszyscy dwa razy wiecej niz na Spartakus bo hala musi zarabiac. Na hali beda graly miejscowe firmy a mlodzeiez bedzie siedziała pod hala z browarem i ....

rrr; 19 listopada 2017, 14:00

Faktycznie hala to jest na Torwarze. A tu zwykła sala gimnastyczna. Po co budawać znowu dziadostwo za duże pieniądze.

GEPARD; 20 listopada 2017, 11:33

konsultować z fachowcami, bo znów będzie coś za krótkie, za niskie, nie spełniać będzie wymagań. Takie przypadki znamy z naszego podwórka - będzie znowu wstyd!

john; 23 listopada 2017, 18:42

czy będzie Hala Spartakus bis.... lub remont basenu bis.....

lub minimum możliwości a więc ani to sala ani hala. Może czas na ruszenie głową i wybudować zwykłą pełnowymiarową salę bez mega trybun a odkładać kasę na budowę hali sportowej.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nadchodzi druga edycja Festiwalu Sztuki Grójeckiej! Grójecki Ośrodek Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu...
Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.