Konsultacje w sprawie planu zagospodarowania gminy

10 maja 2019; 12:21

4 komentarze

fot. Mateusz Adamski

23 maja o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec, odbędą się konsultacje społeczne dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego północnej części gminy, a dokładnie 18 sołectw. Głos w tej sprawie zabrał zastępca burmistrza, Jarosław Rupiewicz. 

Przypomnijmy, że próby wdrożenia planu trwają już od niespełna 10 lat. Miejscowy  plan  zagospodarowania  przestrzennego  to  dokument,  określający sposób użytkowania  przestrzeni, bądź też przeznaczanie określonych terenów pod konkretny sposób zagospodarowania. Dzięki temu mieszkańcy mogliby uniknąć w przyszłości uciążliwych inwestycji takich jak np. linie wysokiego napięcia, tymczasowe składowanie odpadów, produkcję żelatyny itp.

 

 

- Temat przystąpienia do planu zagospodarowania dla 18 sołectw w cz. północnej został rozpoczęty. 23 maja rozpoczynamy pierwsze konsultacje społeczne. Jest to pierwszy etap tego przedsięwzięcia. Proces został uruchomiony w urzędzie i prace nad nim trwają. Prace trwają i zapewniam, że nie będzie to wyglądało tak jak przez ostatnie 10 lat. Podpisaliśmy umowę z firmą consultingową, która będzie nas wspierać w tych działaniach. My także jesteśmy zobowiązani do zachowania terminów, wynikających z tej umowy. Udało się pozyskać dotację, a pierwszym krokiem będą rozmowy z mieszkańcami sołectw objętych tymże planem. Postaramy się go wyłożyć mieszkańcom, żeby mogli nanosić uwagi i poprawki -  komentuje zastępca burmistrza, Jarosław Rupiewicz. 

 

W 2017 roku urbanista z grójeckiego magistratu - Dariusz Iwańczyk - tłumaczył, że plan uzyskał większość z wymaganych uzgodnień, a jedynie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odmówił uzgodnienia projektu w wersji przedstawionej przez ówczesnego burmistrza, Jacka Stolarskiego. Zwrócił także uwagę na przepis art. 36 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który mówi:  jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone, właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może, z zastrzeżeniem ust. 2, żądać od gminy: 1) odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę albo 2)  wykupienia nieruchomości lub jej części.

 

Zaproszenie na konsultacje społeczne 

 

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza na  otwarte spotkanie konsultacyjne  dotyczące  Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego realizowanego   dla obszaru następujących miejscowości:  Chudowola, Duży Dół, Głuchów, Gościeńczyce, Janówek, Kobylin, Kośmin, Las Lesznowolski, Lesznowola, Mieczysławówka, Mirowice, Podole,  Szczęsna, Wola Worowska, Worów, Wysoczyn, Zakrzewska Wola i Żyrówek.

Miejscowy  Plan  Zagospodarowania  Przestrzennego  to  dokument,  określający sposób użytkowania  przestrzeni bądź też przeznaczanie określonych terenów pod konkretny sposób zagospodarowania.  Zależy  nam, aby  przy  planowaniu wyznaczyć  najbardziej optymalne i zgodne z potrzebami   właścicieli  działek i mieszkańców oraz z zasadami ochrony  środowiska sposoby  użytkowania   tych terenów w  przyszłości.

W  związku  z powyższym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane na  spotkanie, które odbędzie  się dnia 23 maja 2019 r. ( czwartek ) o godz . 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec przy ulicy Józefa Piłsudskiego 

 

fot. facebook/UGiM 

Życie Grójca, Szymon Wójcik 

TAGI:

Komentarze (4):

RDW; 10 maja 2019, 17:09

Dobra inicjatywa nowych władz gminy

ES; 12 maja 2019, 10:33

Może i dobra inicjatywa, ale czy w Grójcu już się nic nie zmieni? Czy w dalszym ciągu nie decyduje gmina Grójec tylko ktoś inny?

Do FS; 12 maja 2019, 18:20

O przepraszam jest nowy asfalt Kośmin-Fabryka Żelatyny Grabek.

M; 17 maja 2019, 15:21

NA KLASACH ZIEMI 3 A I 3B TEŻ POWINNO BYŚ WYDAWANE ZEZWOLENIE NA BUDOWĘ DOMKÓW MIESZKALNYCH BO NIEKTÓRE PRZEPISY SĄ CHORE U NAS W POLSCE MASZ SWOJA ZIEMIE ALE W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH NIC NIE MOŻESZ NA NIEJ ZROBIĆ

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Boją się pić wodę i uskarżają na złe samopoczucie Mieszkańcy wsi Wiatrowiec w gminie Pniewy boją się pić wod...
Betfan udostępnił aplikację mobilną Nowy zawodnik na scenie bukmacherskiej, jakim jest...
Złote Gody w Grójcu W środę 27 listopada 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gró...
Mamy reprezentantkę w Młodzieżowym Sejmiku Mieszkanka gminy Błędów - Julia Senator - będzie...
Najtańsze zakupy online Zakupy wielu różnych produktów, z użyciem wyłącznie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PIENIĘŻNOŚĆ TUTAJ... Oferujemy wszelkiego rodzaju inwestycje, aby każdy klient, który chce...
Metformina XR 750mg cukrzyca leki... Metformina XR 750mg cukrzyca hirsutyzm leki sprzedam

Opakowania...
Kredyty dla Firm z niskim dochodem... Witam, jestem doradcą kredytowym.
Zajmuję się pomaganiem przedsiębiorcom...
Murarz/Cieśla szalunkowy-praca w... Niemiecka firma BSI IngenieurBau GmbH zatrudni pracowników na stanowiska:...
Praca w Holandii! Zadzwoń już dziś! Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy LiderJob (cert.16198)...

Firmy z Grójca i okolic

AXELBAZ Maciej Zabelski Transport niskodpowoziowy, ponadgabarytowy, specjalistyczny maszyn budowlanych,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.