Konsultacje w sprawie planu zagospodarowania gminy

10 maja 2019; 12:21

4 komentarze

fot. Mateusz Adamski

23 maja o godzinie 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec, odbędą się konsultacje społeczne dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego północnej części gminy, a dokładnie 18 sołectw. Głos w tej sprawie zabrał zastępca burmistrza, Jarosław Rupiewicz. 

Przypomnijmy, że próby wdrożenia planu trwają już od niespełna 10 lat. Miejscowy  plan  zagospodarowania  przestrzennego  to  dokument,  określający sposób użytkowania  przestrzeni, bądź też przeznaczanie określonych terenów pod konkretny sposób zagospodarowania. Dzięki temu mieszkańcy mogliby uniknąć w przyszłości uciążliwych inwestycji takich jak np. linie wysokiego napięcia, tymczasowe składowanie odpadów, produkcję żelatyny itp.

 

 

- Temat przystąpienia do planu zagospodarowania dla 18 sołectw w cz. północnej został rozpoczęty. 23 maja rozpoczynamy pierwsze konsultacje społeczne. Jest to pierwszy etap tego przedsięwzięcia. Proces został uruchomiony w urzędzie i prace nad nim trwają. Prace trwają i zapewniam, że nie będzie to wyglądało tak jak przez ostatnie 10 lat. Podpisaliśmy umowę z firmą consultingową, która będzie nas wspierać w tych działaniach. My także jesteśmy zobowiązani do zachowania terminów, wynikających z tej umowy. Udało się pozyskać dotację, a pierwszym krokiem będą rozmowy z mieszkańcami sołectw objętych tymże planem. Postaramy się go wyłożyć mieszkańcom, żeby mogli nanosić uwagi i poprawki -  komentuje zastępca burmistrza, Jarosław Rupiewicz. 

 

W 2017 roku urbanista z grójeckiego magistratu - Dariusz Iwańczyk - tłumaczył, że plan uzyskał większość z wymaganych uzgodnień, a jedynie Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska odmówił uzgodnienia projektu w wersji przedstawionej przez ówczesnego burmistrza, Jacka Stolarskiego. Zwrócił także uwagę na przepis art. 36 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, który mówi:  jeżeli, w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą, korzystanie z nieruchomości lub jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone, właściciel albo użytkownik wieczysty nieruchomości może, z zastrzeżeniem ust. 2, żądać od gminy: 1) odszkodowania za poniesioną rzeczywistą szkodę albo 2)  wykupienia nieruchomości lub jej części.

 

Zaproszenie na konsultacje społeczne 

 

Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza na  otwarte spotkanie konsultacyjne  dotyczące  Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego realizowanego   dla obszaru następujących miejscowości:  Chudowola, Duży Dół, Głuchów, Gościeńczyce, Janówek, Kobylin, Kośmin, Las Lesznowolski, Lesznowola, Mieczysławówka, Mirowice, Podole,  Szczęsna, Wola Worowska, Worów, Wysoczyn, Zakrzewska Wola i Żyrówek.

Miejscowy  Plan  Zagospodarowania  Przestrzennego  to  dokument,  określający sposób użytkowania  przestrzeni bądź też przeznaczanie określonych terenów pod konkretny sposób zagospodarowania.  Zależy  nam, aby  przy  planowaniu wyznaczyć  najbardziej optymalne i zgodne z potrzebami   właścicieli  działek i mieszkańców oraz z zasadami ochrony  środowiska sposoby  użytkowania   tych terenów w  przyszłości.

W  związku  z powyższym, zapraszamy wszystkich zainteresowanych w tym mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz inne osoby/instytucje zainteresowane na  spotkanie, które odbędzie  się dnia 23 maja 2019 r. ( czwartek ) o godz . 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Grójec przy ulicy Józefa Piłsudskiego 

 

fot. facebook/UGiM 

Życie Grójca, Szymon Wójcik 

TAGI:

Komentarze (4):

RDW; 10 maja 2019, 17:09

Dobra inicjatywa nowych władz gminy

ES; 12 maja 2019, 10:33

Może i dobra inicjatywa, ale czy w Grójcu już się nic nie zmieni? Czy w dalszym ciągu nie decyduje gmina Grójec tylko ktoś inny?

Do FS; 12 maja 2019, 18:20

O przepraszam jest nowy asfalt Kośmin-Fabryka Żelatyny Grabek.

M; 17 maja 2019, 15:21

NA KLASACH ZIEMI 3 A I 3B TEŻ POWINNO BYŚ WYDAWANE ZEZWOLENIE NA BUDOWĘ DOMKÓW MIESZKALNYCH BO NIEKTÓRE PRZEPISY SĄ CHORE U NAS W POLSCE MASZ SWOJA ZIEMIE ALE W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH NIC NIE MOŻESZ NA NIEJ ZROBIĆ

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Są zarzuty za kradzież karetki Radosław C., który w niedzielną noc ukradł karetkę...
Czym jest zabieg icoone? Zabieg Icoone jest zarówno metodą pielęgnacji, jak i...
Koncert Smykofonii w Grójcu SMYKOFONIA zaprasza rodziny wraz z melomaluszkami (dziećmi...
W czwartek wielkie otwarcie Suntago Wodny Świat Zostały tylko dwa dni do otwarcia największego zadaszonego...
Ktoś rozypilił substancję chemiczną w sklepie Biedronka? We wtorek popołudniu Straż Pożarna została zaalarmowana o...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Francuskie Perfumy Lane Diamond Perfumeria online  https://francuskieperfumy-diamond.pl/ 
oferuje...
Pracownik fizyczny Praca Niemcy Opis stanowiska
• rozładunek oraz załadunek paczek...
Ogrodnik/Ogrodniczka Poszukiwana osoba do opieki nad zwierzętami (kaczki, kury) oraz do prostych...
Skupujemy Hyundai Atos w każdym stanie... Zdecydowanie odkupimy Każdego Hyundaia Atosa w każdym stanie technicznym,...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...
Planowany termin wyjazdu: po 03.02.2020 na 4-6 tyg.
...

Firmy z Grójca i okolic

Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Sklep elektryczny - ABCelektro Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego ABCelektro.pl....
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.