Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kontrola straży granicznej w gospodarstwie rolnym

23 października 2017; 14:16

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl Fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lesznowoli przeprowadzili kontrolę legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców oraz powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom. Ujawnili trzy nielegalnie pracujące osoby.

News will be here

Podczas kontroli w jednym z gospodarstw rolnych w powiecie grójeckim, funkcjonariusze ujawnili 3 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie tam pracowali. Właściciel gospodarstwa rolnego zatrudniał cudzoziemców bez wymaganych zezwoleń na pracę lub oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy. Nie zawarł również z cudzoziemcami umów o pracę albo umów cywilnoprawnych w wymaganej formie. Ponadto Ukraińcy przekroczyli granicę na podstawie zezwoleń MRG, które nie uprawniały ich do pobytu poza strefą przygraniczną, a tym bardziej do podjęcia pracy.

Zgodnie z zapisami Umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a gabinetem Ministrów Ukrainy,  mały ruch graniczny uprawnia mieszkańców strefy przygranicznej do regularnego przekraczania granicy w celu przebywania w tej strefie ze względów społecznych, kulturalnych lub rodzinnych oraz z uzasadnionych powodów ekonomicznych, które według przepisów wewnętrznych RP nie są uznawane za działalność zarobkową.

Cudzoziemcom zostały postawione zarzuty popełnienia wykroczenia z art. 120 ust. 2 ustawy o  promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wszyscy przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani karami grzywny.

Wobec trójki Ukraińców zostały przeprowadzone postępowania administracyjne. Wszyscy otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu z rocznym zakazem wjazdu do Polski.

Wobec pracodawcy, który nie dopełnił formalności, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie z art. 120 ust.1 ustawy o  promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (powierzenie cudzoziemcowi nielegalnego wykonywania pracy). Za ten czyn grozi mu kara grzywny nie mniejsza niż 3 tys. złotych.

www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

TAGI:

Komentarze (2):

Ana; 24 października 2017, 19:10

Zyczliwy sasiad sie interesuje nie soba...

anty-banderowiec; 25 października 2017, 22:49

Bardzo dobrze. Prawo obowiązuje wszystkich również sadowników. Powinny być znacznie wyższe kary.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.