Koronawirus: trzy ofiary śmiertelne koronawirusa

4 kwietnia 2020; 15:54

Grojec24.net

22 komentarze

W powiązaniu z COVID-19 w ciągu ostatniej doby wystąpiły 3 zgony mieszkańców powiatu: kobiety (46 lat i 51 lat) i mężczyzny (77 lat) - informuje grójecki sanepid. Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażeń.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Grójcu z dnia 04 kwietnia 2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu grójeckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 04 kwietnia 2020

    Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową – 1083 (ostatnia doba - 46)
    Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 17 (ostatnia doba-0)
    Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19- 16 (ostatnia doba - 0)
    Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 116 (ostatnia doba - 4)
    Liczba ozdrowieńców - 0 (ostatnia doba - 0)
    Liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 7 (ostatnia doba - 3)

Pierwszy potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie to pielęgniarka pracująca w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą i w szpitalu w Grójcu.

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to dorosłe osoby obu płci.

Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalu w Radomiu i Kozienicach. Stan zdrowia średni i ciężki.  Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach. / Stan zdrowia pacjenta pozwala na izolację domową / decyzja o kwarantannie została zmieniona na decyzje o izolacji i pacjent przebywa w domu w izolacji od rodziny.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

Potwierdzone przypadki zachorowań są to przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych, szpitalnych lub zawodowych.

W powiązaniu z COVID-19 w ciągu ostatniej doby wystąpiły 3 zgony mieszkańców powiatu, kobiety (46 lat i 51 lat), mężczyznyi (77 lat), wszyscy hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

TAGI:

Komentarze (22):

Wgr; 4 kwietnia 2020, 16:41

Szpital w Radomiu podał o ozdrowieńcu z naszego powiatu. Dlaczego sanepid kolejny dzien nie uwzglednia tego??

Do; 4 kwietnia 2020, 20:27

A co z liczbą zaskarżonych w Tomczycach?

Archi; 4 kwietnia 2020, 21:51

A gdzie DPS Tomczyce bo liczby się nie zgadzają !!!

Piotrek; 4 kwietnia 2020, 21:54

69 osób z wynikiem dodatnim z Tomczyc a tu .... nic
czemu służą takie przekłamania ?

Tomczyce są przecież z grójeckiego !!!!

zdzich; 4 kwietnia 2020, 22:48

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Do; 5 kwietnia 2020, 07:18

7 zgonów w powiecie Grójec a w całym województwie mazowieckim 14 coś nie tak

J; 5 kwietnia 2020, 08:21

Epidemia się szerzy jak na postoju taksówek stoi taksówkarz, którego żona ma covid-19

Ja; 5 kwietnia 2020, 08:41

W Tomczycach zrobili prywatne testy, bo nie chcieli czekać, więc ich nie liczą. Do statystyk podają to ci zrobił Sanepid.

Ada; 5 kwietnia 2020, 10:48

Dlaczego wczorajasza liczba 3 zmarłych osób z Grojca nie została doliczona do komunikatu MZ?

Ech; 5 kwietnia 2020, 13:37

Też to zauważylam klamią na każdym kroku już sobie wyobrażam jak będą wyglądać wyniki po glosowaniu jak zmuszą do niego naród jedno wielkie fałszerstwo

Ja; 5 kwietnia 2020, 19:34

Cos wiadomo o tych zmarłych kobietach?
Chorowały na coś wcześniej???

Do ech; 5 kwietnia 2020, 20:54

Można nie głosować wcale. Ale jeśli mamy swój kraj to musimy o niego dbać, chyba że nie chcesz mieć swojego kraju. Jeśli chcesz mieć ten kraj, to musisz wpływać poprzez głosowanie na to, kto nim rządzi. Jeśli nie 10 maja, to kiedy? Za pół roku? Za rok czy za dwa? Skąd wiadomo kiedy zniknie problem epidemii? W ocenie większości lekarzy okres za pół roku będzie jeszcze cięższy, za rok może trzeba będzie podnosić gospodarkę z ruiny i może dopiero po dwóch latach będzie jako taka stabilizacja. Oczywistym jest, że terminn 10 maja jest najlepszy i w drodze korespondencyjnej. Ci, którzy uważają inaczej i co więcej, nie godzą się na termin za dwa lata ze zmianą konstytucji, ci są tylko prymitywnymi narzędziami w rękach obcych interesów. Obce interesy w Polsce to destabilizacja, niszczenie państwa, niszczenie polskich mediów i polskiego biznesu. Niszczenie kultury i fałszowanie historii. To wszystko robi niepolska lecz totalna opozycja - reprezentant obcych interesów w Polsce i intersów dawnego układu władzy, umoczonego w najpotężniejsze złodziejstwo i prywatę w historii.

Elektra; 5 kwietnia 2020, 22:53

Popieram opinię "do ech"

nick; 5 kwietnia 2020, 23:53

Tak, masz rację, o swój kraj trzeba dbać i dlatego nie można pozwolić, żeby ludzie, którzy chcą go zawłaszczyć dla własnych interesów narażali nasze zdrowie i życie. Ja pracuję, płacę podatki i utrzymuję i ich, i wszystkich tych którzy sprzedają swoje głosy za benefity które od tych ludzi otrzymują. Chcę żyć w kraju w którym historia to jest to co się wydarzyło a nie ta "jedyna prawdziwa" pisana przez partię rządzącą, w którym kultura nie ogranicza się do discopolo serwowanego przez tv za pieniądze z moich podatków, w którym pieniądze jakie płacę nie idą na bezsensowne dokarmianie nierobów tylko na wsparcie tych, którzy potrafią rozwijać gospodarkę i dobrobyt społeczeństwa. Mówisz o głosowaniu korespondencyjnym. Kraje demokratyczne rozwijały ten proces przez lata a ty chciałbyś rozrzucić karty wyborcze po skrzynkach na listy. Może lepiej położyć je na Rynku, niech bierze kto chce. Przecież wynik i tak będzie wiadomy skoro wybory ma zorganizować rząd.
Rozumiem, że bronisz tego co dostajesz za darmo, ale może spróbuj ty też zrozumieć, że życie nie polega na braniu. Weź się do pracy, zacznij zarabiać, płacić podatki, żyć jak patriota a nie jak pasożyt. I nie mieszaj do tego wszystkiego historii, kultury bo widać że nie masz pojęcia co znaczą te słowa.

Do Do Ech; 6 kwietnia 2020, 01:19

Mądrego, to i przyjemnie posłuchać.

kwanty; 6 kwietnia 2020, 07:48

Jak to się stało, że członkowie jednego Narodu potrafili napisać tak dwa różne komentarze(do Ech i nick), zobaczcie, co się z nami stało. Nie słuchajcie tylko jednego radia, nie oglądajcie tylko jednej telewizji! Czytajcie wszystko, dosłownie wszystko, co popadnie, również serwisy anglojęzyczne, niemieckojęzyczne, rosyjskojęzyczne. Zobaczycie wtedy, że będziecie mieć szersze spojrzenie, również na to, co się dzieje u nas. Myślcie samodzielnie i nie pozwólcie sobie tego odebrać.

Do ech; 6 kwietnia 2020, 08:40

To przeanalizujcie sobie uczciwie i dogłębnie co proponuje opozycja. Nic nie proonuje, przez ostanie pięć lat też nic, poza destrukcyjną krytyką wszystkiego co rząd proponuje. To prowadzi na chaosu. Demokracja ma to do siebie, że jeśli nie ma zgody, musi być centrum decyzyjne i jest to rządząca większość, wybrana w czteroprzymiotnikowych wyborach.
A ty Ech, jak zawsze, jesteś tylko cienkim. smutnym Bolkiem, chorym umysłem, bez żadnej koncepcji, przypadkowo nauczonym sztuki pisania.
Co do podatków nie sądzę byś płacił większe ode mnie, autora tych słów.

XYZ; 6 kwietnia 2020, 08:52

Dlaczego człowieku masz takie myślenie,ze osoby popierające partię rządzącą, to są nieroby, ludzie dostający wszystko od państwa za nic..........masz człowieku bardzo ograniczone horyzonty myślowe...ja nie korzystam z żadnego wsparcia, które oferuje państwo, uczciwie pracuję i płacę podatki, w odróżnieniu od takich osób , które były zwyczajne całe życie kombinować, kręcić, gdzieś uwłaszczyć się na państwowym majątku, wziąć jakiś PGR za grosze itd... i wtedy takie osoby kreują się na wielkich biznesmenów...niestety czasy złodziejstwa - całe szczęście- skończyły się i ci wszyscy właśnie nowobogaccy nie mogą się pogodzić, że przekręty się skończyły albo znacznie ukróciły...I rzeczywiście oglądaj człowieku inne programy a nie tylko tę młockę na TVN24...

Do nick; 6 kwietnia 2020, 08:55

Podobnie jak Ech.
Szkoda mi ciebie, bo nie wiesz, ci piszesz.
Pogląd na politykę trzeba sobie wypracować przez długi lata pracy i naukę. W ramach tej nauki, mając dobre podstawy edukacyjne czytamy wszystko, słuchamy wszystkiego, tobie to radzę. Zacząć jednak trzeba od pierwszego warunku, pasożycie i antypatrioto. Prawdziwy patriota jest pracowity, ma wiedzę, której dobrze używa i działa w spsób przemyślany dla dobra miejsca i państwa, w którym mieszka, którego jest obywatelem. Sianie sztucznego strachu przed demokratycznie wybraną władzą i żyganie nienawiścią/pogardą bez żadnych konstruktywnych propozycji jest dziś zdradą. A słuchanie podobnych tobie - głupotą. Optymistycznym jest to, że zdecydowana większość naszych rodaków dobrze się na was już poznała i nigdy nie zaufa.

Star ; 6 kwietnia 2020, 14:55

Totalna opozycja walczy do upadłego o terytorium, podobnie jak robią to zwierzęta - lwy, tygrysy, małpy, hipopotamy i inne. Jedne zwierzaki uchodzą za szlachetne, inne nie. Totalni niestety zachowują się jak te najpodlejsze, jak nędzne szakale i inni padlinożercy. Ponieważ zwykle śmierdzi od nich na odległość, większość zwirząt trzyma się od nich z daleka.

Totals; 6 kwietnia 2020, 15:05

Nie ma szczęścia totalna opozycja do dobrych liderów. Albo błazen, co jeden to lepszy, albo psychopata, co jeden, to większy.

Do nick; 6 kwietnia 2020, 15:35

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

30.ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim Nie żyje 61-letni mężczyzna zakażony koronawirusem -...
Suntago Wodny Świat na razie pozostanie zamknięty Pomimo decyzji o możliwości otwarcia basenów i saun, Park...
Dobry dentysta i dobry pacjent – zgrana para w walce o piękny uśmiech Nawet najlepszy dentysta nie uratuje nam uzębienia, jeśli...
Dachowanie w Tarczynie. Droga zablokowana Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze...
Koronawirus nadal niebezpieczny (VIDEO) Mimo informacji napływających z mediów na temat luzowania...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy Morego (cert.16198)...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...

Planowany termin wyjazdu: od zaraz na min 4 tyg.
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: między 15.06 a 20.06.2020
Opiekunka osoby starszej w Niemczech,...
Planowany termin wyjazdu: od 01.07.2020 na 6-8 tyg.
Praca w branży spożywczej! Bez stawki... Agencja Zatrudnienia Morego (cert.16198) poszukuje osób chętnych do...

Firmy z Grójca i okolic

Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
zielonyVOLT.pl Podstawową działalność firmy stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.