Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kot z hodowli, schroniska czy fundacji dla zwierząt?

31 lipca 2022; 17:21

Materiał promocyjny

Całą rodziną podjęliście decyzję o tym, że wkrótce pod Waszym dachem zamieszka kot? Zastanawiacie się właśnie, czy lepiej jest kupić, czy adoptować kota? Przed podjęciem decyzji warto przemyśleć najważniejsze kwestie. Co musisz wiedzieć o zakupie i adopcji kota?

News will be here

Zakup czy adopcja – jak kot trafi do Twojego domu?


Jeśli ze względu na specyficzne cechy, np. usposobienie albo wygląd, wybraliście zwierzę rasowe, pierwsza myśl, jaka przychodzi Wam do głowy, to odszukanie hodowli tej rasy kotów. Warto wiedzieć, że w Polsce działa wiele fundacji, które zajmują się adopcją kotów, a schroniska dla zwierząt są przepełnione zarówno kotami nierasowymi, jak i rasowymi.

Na czym polega różnica pomiędzy zakupem a adopcją kota? Na pewno nie należy kierować się ceną, choć to prawda, że opłata za adopcję kota ze schroniska jest wielokrotnie niższa niż cena zakupu kociaka z hodowli. Procedura adopcyjna w schronisku lub fundacji jest dłuższa niż proces zakupu kota z hodowli. Starania pracowników i wolontariuszy wynikają z tego, że chcą oni znaleźć dla swojego podopiecznego troskliwych opiekunów, którzy dadzą mu dom na zawsze.

Procedura adopcji kota ze schroniska lub fundacji


Koty, które można zaadoptować ze schroniska, zostały dobrze poznane przez pracowników i przebadane przez weterynarza, który w razie konieczności podjął leczenie. Decydując się na adopcję, wiesz wiele o stanie zdrowia mruczka i jego temperamencie. Pracownicy i wolontariusze chcą wydać kota w jak najlepsze ręce. Właśnie dlatego musisz liczyć się z tym, że będą chcieli poznać dobrze również Ciebie i Twoją rodzinę oraz to, w jaki sposób zamierzacie opiekować się kotem. W ankiecie przedadopcyjnej należy odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. doświadczenia z kotami, losu kota, kiedy wyjedziesz na urlop czy stosunku pozostałych domowników do adopcji.

Warto wiedzieć, że o ile hodowle sprzedają przede wszystkim młode koty, o tyle w schroniskach i fundacjach znajdziesz koty do adopcji w różnym wieku – od małych kociaków po kocich seniorów. Zastanawiasz się, jak sprawdzić wiek kota? Wiarygodne informacje znajdziesz w tym artykule: https://pupilek.pl/kot/jak-rozpoznac-wiek-kota/.

Na koniec warto dodać, że zwierzęta do adopcji przeszły proces kastracji (kocury) lub sterylizacji (kotki). Może zdarzyć się również tak, że umowa adopcyjna będzie zobowiązywała przyszłych właścicieli do przeprowadzenia takiego zabiegu, bo zwierzę w momencie przekazania do nowego domu jest np. za młode na taki zabieg.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.