Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Krajobraz po zimie

2 marca 2015; 21:08

Grojec24.net

12 komentarzy

Zdjęcie przesłane przez Czytelniczkę.

Zaśmiecona działka znajdująca się naprzeciwko przedszkola przy ul. Orzeszkowej do piątku ma zostać posprzątana.

News will be here

Na problem zaśmieconej działki vis a vis nowego przedszkola zwróciła nam uwagę nasza czytelniczka pani Małgorzata. „Śmieci, jakie tam się znajdują, na pewno nie są upiększeniem okolicy, jabłka spadające jesienią z drzew gniją na chodniku, a gałęzie zaczepiają o czapki” – napisała do nas.

O interwencję w tej sprawie poprosiliśmy w piątek grójecką straż miejską. Jeszcze tego samego dnia strażnicy ustalili właściciela posesji. – Rozmawialiśmy z właścicielką i daliśmy jej czas do piątku na posprzątanie działki – mówi Sławomir Majewski, szef grójeckiej straży miejskiej. – Wprawdzie to nie ona naśmieciła na posesji, ale prawo mówi jasno: to właściciel jest odpowiedzialny za czystość i porządek na terenie swojej własności – dodaje.

Jeżeli do piątku działka nie zostanie doprowadzona do porządku, straż miejska będzie miała prawo nałożyć na właściciela mandat, który jednak nie zwolni z obowiązku uprzątnięcia terenu.

– Przez najbliższy czas będziemy patrolować teren i zwracać uwagę na czystość na posesjach. Jeżeli na jakiejś działce będzie panował nieporządek, będziemy wzywać właścicieli do uprzątnięcia terenu – zapowiada komendant.

dg

TAGI:

Komentarze (12):

vip; 3 marca 2015, 09:40

Jak czytelniczka jest taka wrażliwa, to może nawet pomóc posprzątać, albo zwrócić uwagę jak widzi śmiecących.
Ja tak robię - zwracam uwagę jak coś widzę.

jakataka; 3 marca 2015, 11:23

zapraszam do miejscowości Piekiełko, niech grojec posprząta syf, ktory od lat sukcesywnie tam robi....... że im sie tak chce pakowac te śmieci do samochodu i sruuuuuu na Piekiełko.
To właśnie tam powinna miec miejsce taka interwencja, nie jednorazowa ale cykliczna

eoeo; 3 marca 2015, 12:34

Wiele jest takich miejsc. Wystarczy zajrzeć do okolicznych lasów. Nawet świnie są czystsze od tych ludzi, którzy wyrzucają śmiecie w takie miejsca.

mieszkanka; 3 marca 2015, 13:08

a może podjęli byście interwencję w sprawie działki znajdującej się przy ul. Laskowej (na przeciwko wjazdu na bazę PKS) tam to dopiero jest BOMBA EKOLOGICZNA nie tylko śmieci.

nik; 3 marca 2015, 14:54

(Jak czytelniczka jest taka wrażliwa, to może nawet pomóc posprzątać, albo zwrócić uwagę jak widzi śmiecących.)
Ja tak robię - zwracam uwagę jak coś widzę.
Jeden srał na przystanku drugi sikał jak zwróciłam uwagę to chcieli mnie pobić i mówili to co wszyscy masz jakiś problem chcesz wp.......Proszę o pozwolenie na broń !!!!!!

strat; 3 marca 2015, 15:38

Jak państwu przeszkadzają śmiecie to proszę posprzątać je na własną rękę. Niestety nasze państwo jest skonstruowane tak że właściciel nie może zrobić ze swoim terenem tego co mu się podoba bo przyjdzie mu zapłacić mandat... Z tego co wiem to owoce które spadły na sąsiedni grunt (to samo z gałęziami) są do użytku właściciela sąsiedniego gruntu (jak dobrze myślę do władz miasta). Jak komuś nie podoba się brzydkie podwórko to proszę nie patrzeć na nie albo nie przechodzić tą stroną chodnika... Patrząc na to z innej perspektywy to naruszenie prywatności właściciela terenu przez zarządzanie jego majątkiem i rzeczy na nim leżących. Jeśli ktoś chce zrobić na podwórku bałagan to powinien mieć prawo go zrobić. Współczuje właścicielce że ktoś naruszył jej własność zaśmiecając ją i ograniczył jej prywatność. Ludzie że trzeba coś zmienić dopiero kiedy sąsiad straż miejską wezwie do brudnej betoniarki stojącej na podwórku czy sterty cegieł bo \"Śmieci, jakie tam się znajdują, na pewno nie są upiększeniem okolicy\". Są ważniejsze rzeczy od ładnej okolicy...

ask; 3 marca 2015, 21:17

A czemu \"Straż\" Miejska podjęła interwencję dopiero po zgłoszeniu gazety? Nie chodzą tamtędy? A może z wozu, którym \"patrolują\" nie dojrzeli tego bałaganu? Trzeba im kupic wyższy samochód, proponuję jelcza.

eoeo; 3 marca 2015, 21:21

Ważniejsze rzeczy od ładnej okolicy? Bez żartów. Jeżeli będziemy szli tym tokiem myślenia to wszędzie będzie pełno śmieci a nasze dzieci w przyszłości będą się w nich kąpały. W tym momencie nie jest już ciekawie a co dopiero gdy będziemy myśleli jak pan/pani strat.
Nie chodzi o piękną okolicę a przede wszystkim o to by dbać o środowisko w którym żyjemy. W końcu po to mamy mózgi by ich używać i myśleć, ale nie jak egoiści tylko o własne tyłki się martwić. W smutnym kierunku podąża nasz kraj - każdy sobie.

rav; 4 marca 2015, 08:47

Brawo dla straży miejskiej. Jesteście wielcy Odważna decyzja komendanta hehe

do rav; 4 marca 2015, 11:56

święte słowa

Sebastian; 8 marca 2015, 19:11

Czy pracownicy Straży Miejskiej będą tam sprzątać? Takich miejsc jest w naszym mieście więcej. Dzisiaj ze znajomymi z Olkusza po obiedzie chciałem pochwalić się naszym miastem, spacerowaliśmy w kierunku Krobowa ulicą Piłsudskiego i: byli bardzo zdziwieni, że nikt się nie zajmie porządkiem na przeciwko bloku przy Wybickiego, następnie dużej działki naprzeciwko Przedszkola Pałacyk Bajkowy. Przed torami zawróciliśmy bo nie wiedziałem jak wygląda dalej trasa. Było mnie wstyd przed Tymi Ludźmi, nie miałem nic do powiedzenia. Zapytali czy: \" jest u was Straż Miejska?\" \"ponieważ nie potrafią wyegzekwować porządku to niech sami sprzątają\" nic dodać.

J.J; 18 marca 2015, 14:23

a ja polecam TRAKT KRÓLEWSKI budowa ,tam dopiero jest jazda ,walające się śmieci,fruwający styropian,pety robotników zatrudnianych,palenie odpadów budowlanych ,wywożenie błota na asfalt z budowy,a w zwzwoleniu jest napisane nie zakłócać życia mieszkańcom,no i interwencje Straży miejskiej są nijakie,nawet notatki służbowej nie sporządzają ze zgłaszanych zdarzeń

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.