Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Powiat Grójecki

12 stycznia 2017; 08:09

Informacja prasowa

3 komentarze

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona również dla powiatu grójeckiego.

News will be here

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem pracy Policji dzięki któremu Policja może diagnozować zagrożenia występujące na terenie swojego działania. Narzędzie to zostało wprowadzone we wrześniu 2016 roku. Dzięki niemu każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.

Poprzez internetowy dostęp do aplikacji o której właśnie mowa można zgłaszać Policji o zagrożeniach godzących w bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Mapa dostępna jest na stronie www.policja.pl. Jej budowa pozwala bezproblemowo, korzystać z niej każdemu obywatelowi. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Do wyboru jest 25 kategorii obejmujących m.in. miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, gdzie używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy też przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze. Każda informacja przekazywana jest do miejscowej Policji, która sprawdza zasadność zgłoszeń. Dzięki bieżącej aktualizacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może sprawdzić czy jego zgłoszenie zostało już sprawdzone, czy jest jeszcze w trakcie weryfikacji.

Na terenie powiatu grójeckiego zgłoszono łącznie 237 zagrożeń.                                   

Najczęściej zgłaszane zagrożenia to:

-przekraczanie dozwolonej prędkości,

-spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych,

-nieprawidłowe parkowanie pojazdów.

Jednocześnie apelujemy, aby z mapy korzystać w sposób rozsądny. Niecelowe jest zaznaczanie na mapie sytuacji, które występują incydentalnie np. jednorazowy fakt zaobserwowania spożywania alkoholu czy też źle zaparkowanego samochodu. Mapa służy do rzetelnego wskazywania rzeczywistych zagrożeń. Nieprzemyślane, natarczywe lub złośliwe wskazywanie miejsca jako zagrożone powoduje, że angażowanie sił i środków policyjnych do ich sprawdzenia może odciągnąć służby od rzeczywistego zagrożenia. Ważne jest także to, że nie wszystkie wskazane przez obywatela miejsca jako zagrożone np. grupowanie się nieletnich lub spożywanie alkoholu w tym miejscu jest zabronione. Narzędzie ma służyć całemu społeczeństwu w słusznej sprawie, dlatego należy korzystać z niego rozsądnie. Mapa nie służy do informowania o zdarzeniach, które zagrażają życiu lub zdrowiu. W przypadkach konieczności podjęcia przez policję natychmiastowej interwencji, należy korzystać z numerów alarmowych: 112 i 997.

TAGI:

Komentarze (3):

ja; 12 stycznia 2017, 12:56

wypadałoby link podać do tej mapy prawda?

Do: "ja"; 12 stycznia 2017, 13:24

Umiesz używać GOOGLE?!

Ania; 13 stycznia 2017, 02:40

Umie, ale skoro napisali o tym artykuł to wypadałoby podać link ;))))

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.