Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kręcą kilometry i walczą o wiaty rowerowe dla grójeckich szkół podstawowych

7 lipca 2021; 09:07

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec Fot. Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec

Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec walczy o grant w wysokości 25 000 zł Fundacji Lotto. Ewentualna wygrana zostanie przeznaczona na zakup wiat rowerowych dla grójeckich szkół podstawowych.

News will be here

Bez pomocy miłośników jazdy rowerem, nie uda się stowarzyszeniu zwyciężyć w konkursie. Projekt zwany "OdLOTTOwa jazda" polega na kręceniu na rowerze kilometrów, które są zliczane za pomocą aplikacji Activy. Każdy, kto chciałby wesprzeć grójeckich rowerzystów, może to zrobić, instalując wspomnianą aplikację, a następnie wybierając konkurs OdLOTTOwa Jazda i Stowarzyszenie WGR Rowerowy Grójec. Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem: https://www.facebook.com/312235573057828/posts/838094073805306/

Można również kontaktować się za pomocą Messengera bezpośrednio z członkami stowarzyszenia, którzy służą wszelką pomocą w instalowaniu aplikacji.

- Cel jest niezwykle szczytny - mówi Monika Kozłowska, która jako Naczelnik Edukacji wspiera od początku rowerzystów - wiaty rowerowe są potrzebne w naszym mieście, a szkołom tym bardziej będą przydatne. Ponadto nie ma nic lepszego dla naszego zdrowia jak aktywność na świeżym powietrzu. A taki jest najważniejszy zamysł konkursu - rozbudzić ducha rywalizacji wśród mieszkańców naszej gminy i zachęcić do jazdy rowerem.

Stowarzyszenie realizuje szereg pomysłów, aby zdobywać punkty. Każdego wieczoru odbywają się nocne jazdy. Start z grójeckiego rynku o 21 i przejazd ok 20 km. W  niedziele organizowane są rajdy do sąsiednich miejscowości, często połączone z piknikiem.

- Robimy właściwie wszystko, żeby wciągać jak największą liczbę jeżdżących w rywalizację w konkursie. Jeździ już z nami 493 osób i przejechaliśmy łącznie ponad 67000 km (dane z dnia 8 lipca). Niestety jesteśmy na drugim miejscu i wyprzedza nas stowarzyszenie z Góry Kalwarii. Tym bardziej nie poddajemy się i walczymy o złoto - komentuje projekt Dariusz Prykiel - jeden z założycieli Stowarzyszenia Wgr Rowerowy Grójec.

Projekt kończy się 31 sierpnia, a więc zostało ponad półtora miesiąca, aby zdobywać punkty.

Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze, nawet po kilka km i właściwie w każdej części kraju, mogą dołączyć do konkurencji. Wystarczą dobre chęci i trochę ruchu. Trzymamy kciuki za grójeckich rowerzystów i zachęcamy wszystkich czytelników do pedałowania.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.