Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

KRUS organizuje konkurs dla dzieci

16 lutego 2021; 13:32

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. DG, archiwum Fot. DG, archiwum

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który w 2021 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy: od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

News will be here

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.  

Zadaniem konkursowym dziecka jest wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej, zwanej dalej pracą konkursową lub pracą plastyczną , w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującym sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechnione przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Liczy się pomysł i wykonanie pracy plastycznej oddającej hasło konkursowe „Bezpiecznie na wsi mamy : od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Praca powinna być wykonana indywidualnie przez uczestnika konkursu z materiałów trwałych, gwarantujących odporność na zniszczenie w czasie transportu i przechowywania. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę plastyczną.

W tegorocznej edycji konkurs przebiega w trzech etapach :powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.  Prace plastyczne laureatów  pierwszych miejsc etapu powiatowego  wezmą udział na etapie wojewódzkim. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

Na każdym etapie konkursu zgłoszone prace oceniane będą w podziale na dwie kategorie wiekowe (kl. 0-III i IV-VIII), według kryteriów: zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie, oryginalność, pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu oraz walory estetyczne pracy.

Z uwagi na szczególną sytuację epidemiczną i wynikającymi z tego ograniczeniami możliwości przeprowadzenia osobistych spotkań szkoleniowych pracowników KRUS z dziećmi polecamy źródło wiedzy i materiały o  bezpieczeństwie umieszczone są na stronie internetowej www.krus.gov.pl, a szczególnie w zakładkę "Bezpieczne dziecko w gospodarstwie rolnym", gdzie znajdują się materiały szkoleniowe dla dzieci, min. kurs e- learningowy "Bezpiecznie na wsi mamy- upadkom zapobiegamy" oraz film pt. Gra o zdrowie i bezpieczeństwo.

Skoły, których  uczniowie chcą wziąć udział w  konkursie, powinny skontaktować się z najbliższą jednostką terenową KRUS, gdzie uzyskają niezbędne informacje na temat organizacji eliminacji. Termin nadsyłania prac konkursowych do PT KRUS w Grójcu  za pośrednictwem szkół upływa z dniem 31.03.2021 r.
            
Prosimy o kontakt z przedstawicielem Placówka Terenowa KRUS w Grójcu ul. Mszczonowska 33 A (tel.. (48) 6650427, e-mail: tomasz.wawrzyniak@krus.gov.pl).

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.