Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kształcenie harcerskie w Grójcu

9 marca 2016; 09:24

Grojec24.net

0 komentarzy

Z czym kojarzymy harcerstwo? Czy znamy kogoś związanego z harcerstwem? Jaki ma wizerunek u nas w mieście? W Polsce? Mam nadzieję, że same pozytywne skojarzenia przyszły nam na myśl.

News will be here

Jednakże prawdą jest, że osoby postronne traktują często harcerstwo po macoszemu ­ generalizując, jako formę spędzania wolnego czasu przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. I bardzo dobrze, bo to jest oczywiście jeden z aspektów, ale misją Związku Harcerstwa Polskiego jest “wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.”

Przez ponad sto lat wspieramy młodych ludzi w ich rozwoju. Stwarzamy im możliwość rozwijania swoich pasji, charakteru oraz relacji tak by byli dobrymi ludźmi. Wszystko w duchu ideałów harcerskich, a także atmosfery otwartości i niezależności. ZHP wypracowało metody i praktykę, które są bardzo konkretne, dokładne, dzięki którym można zdobyć różne uprawnienia, które są poważane na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej.

Właśnie w dn. 19­21 lutego w Grójcu odbył się drugi zjazd w ramach kursu na instruktorów ZHP. Naszych 20 uczestników pochodzących z Grójca, Mszczonowa oraz Żyrardowa mieli zajęcia, warsztaty i seminaria z zagadnień takich jak autoprezentacja, wizerunek, komunikacja, pozyskiwanie partnerów, dokumentacja, bezpieczeństwo, struktura, instruktor­wychowawca oraz finanse. W ramach kursu odbyliśmy służbę wolontariacko­filantropijną w Parafialnym Domu Pomocy Społecznej im. Piotra Skargi w Grójcu. W sobotę w godzinach rannych i wczesnego popołudnia oprócz artystycznych prezentacji umiejętności wokalnych i grania na instrumentach włączyliśmy się w przygotowywanie obiadu, opiekę nad podopopieczymi domu, a także oprawę Mszy Świętej. Pomysł był trafiony, bo kursanci dokładnie zrozumieli istotę przedsięwzięcia. Ponadto wsparły nas takie firmy jak: Ferrero Polska Sp. z o.o. w Belsku Dużym, Faurecia Automotive Polska S.A. w Grójcu, Royal Apple w Belsku Dużym, a także instytucje: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 1, Grójecki Ośrodek Kultury, Urząd Gminy i Miasta w Grójcu, Starostwo Powiatowe w Grójcu i wspomniany już Przyparafialny Dom Pomocy Społecznej, medialnie wsparło nas Życie Grójca, grojec24.net oraz Radio Mazowsze. Nasze warsztaty uświetniły też osoby prywatne: Pan Łukasz Rejer, Pani Karolina Pycak oraz Pani Katarzyna Krawczak.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom i sponsorom za wszelkie wsparcie, które wspaniale uświetniło i było bardzo dobrą promocją naszego regionu i lokalnego potencjału.

Mam nadzieję, że krótko udowodniliśmy, że harcerstwo to nie tylko zabawa przeznaczona dla dzieci. To istotne umiejętności społeczne, humanistyczne i techniczne, które przydadzą się w wielu momentach życia zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. To tworzenie swojego Curriculum Vitae

Międzyhufcowy Zespół Kadry Kształcącej ZHP

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.