Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kumorek, Pruś i Zaręba w prezydium. Kim są poza obradami?

3 grudnia 2014; 15:50

Grojec24.net

60 komentarzy

W poniedziałek wybrano prezydium rady powiatu. Przewodniczącym został Leszek Kumorek, a jego zastępcami Michał Pruś oraz Andrzej Zaręba. Kim są osoby, które będą prowadziły obrady i podejmowały najważniejsze decyzje w naszym powiecie?

News will be here

Polecamy

Leszek Kumorek (na zdjęciu w środku)  ma 63 lata, mieszka w Leżnem (gmina Jasieniec). W wyborach do rady powiatu startował z list Prawa i Sprawiedliwości („dwójka” na liście w okręgu Chynów, Goszczyn, Jasieniec). Na co dzień jest sadownikiem. Udziela się także jako działacz Izb Rolniczych oraz przewodniczący sekcji ogrodniczej Solidarności Rolników Indywidualnych. Był już radnym powiatowym – w latach 2002-04. Dwukrotnie ubiegał się także o urząd wójta gminy Jasieniec. Za każdym razem przegrywał jednak rywalizację z Markiem Pietrzakiem.

Michał Pruś (na zdjęciu po prawej) – rocznik 1980, mieszka w Jakubowie (gmina Goszczyn). W wyborach samorządowych był numerem 1. na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu złożonym z gmin Chynów, Goszczyn oraz Jasieniec. Jest dyrektorem biura poselskiego posła Dariusza Bąka i członkiem zarządu PiS w powiecie grójeckim. W tegorocznych wyborach samorządowych walczył także o stanowisko wójta gminy Goszczyn. Zajął w nich 4. miejsce (za Sławomirem Słabuszewskim, Agatą Zgutczyńską i Waldemarem Kopczyńskim).

Andrzej Zaręba (na zdjęciu po lewej) ma 37 lat, mieszka w Warce. Jest jedynym kandydatem komitetu Razem dla Powiatu, który w ostatnich wyborach zdobył mandat radnego powiatowego. Zaręba na codzień pracuje jako dyrektor Gminnej Jednostki Kultury „Dworek na Długiej”. Ponadto zajmuje też stanowisko prezesa stowarzyszenia pożytku publicznego W.A.R.K.A. (Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa).

dg

TAGI:

Komentarze (60):

malinówka; 3 grudnia 2014, 16:24

PiS wyrządzi, że jabłka będą szły całymi tirami na wschód a sadownicy będą bogaci jak szejkowie (Jarsław Napoleon pomoże - swoją szabelką pokona Putina).

emeryt; 3 grudnia 2014, 17:06

Pożyjemy,zobaczymy. Wszystko za PO było złe i na NIE. Czekamy na tą \"DOBROĆ\" przy rządach PIS. Grójec da przykład całej Polsce. Do głosowania będzie chodzić 80% wyborców.


?; 3 grudnia 2014, 18:23

Czy prawdą jest, że pis będzie forsowal na starostę grojeckiego byłego prezydenta Radomia p. Andrzeja Kosztowniaka? Bo takie informacje docierają z dość pewnych źródeł.

wp.pl; 3 grudnia 2014, 18:23

A ja sądziłem, że dotychczas w powiecie \"rządził\" z tak znamienitymi konsekwencjami PSL.

malinóweczka; 3 grudnia 2014, 19:10

Od kiedy powiat załatwia zbyt owoców?. Albo pisze \"malinówka\" rzeczy o których nie ma pojęcia, albo świadomie wprowadza opinię publiczną w błąd.To nieuczciwe i wstrętne. Wiadomo kto to robi, żeby zniszczyć ludzi. Przypomnę, że nawet poseł Maliszewski wspólnie z sadownikami strajkował w Warszawie przeciw własnemu rządowi i ministrowi rolnictwa. Może dlatego sadownicy wprowadzani są w błąd z myślą, że jeżeli strajkuje poseł z PSL-u to Polską rządzi PIS. Przypomnę również to, że ta partia nie rządzi już prawie 8 lat. Być może nie interesuje sadowników polityka, bo nie mają czasu -są zapracowani. Proszę by \"malinówka\" weszła na stronę powiatu i zobaczyła czym zajmuje się ten urząd.

ask; 3 grudnia 2014, 19:25

@ ?: jakim cudem chcą go forsować? Nie dość, że nie jest radnym, to jeszcze jest z Radomia.

do wp.pl; 3 grudnia 2014, 19:27

Ale bym się cieszył taką decyzją PIS-u. Zdolny, młody, uczciwy człowiek i wierzę, że wyprowadzi powiat na prostą drogę.

indigo; 3 grudnia 2014, 19:42

znów Warka w rządzących. Mieszkańcy w większości mają nadzieję że nowa władza zobaczy wreszcie pozostałe gminy a nie tylko Warka i Nowe Miasto. Już dosyć tam środków poszło. Czas np. na szpital grójecki który nie jest niestety najmocniejszą stroną. Zapraszamy na oddział dziecięcy w okresie grypy żołądkowej i na wewnętrzny(niezależnie od pory roku). Wiem z własnego doświadczenia. Może powinniśmy zrobić spis pobożnych życzeń dla nowej władzy. POWAŻNIE MÓWIĘ

Marcel; 3 grudnia 2014, 19:53

A ile prawdy w tym ,że jeszcze obecny starosta(PSL) chodzi za tym,zeby zostać wice

bezdomny; 3 grudnia 2014, 21:48

pewnie to pomysł Pana Posła Marka, czy Pan Poseł nie może zaakceptować kogoś z wybranych 21 radnych ? Czy tak ma wyglądać samorządność w powiecie grójeckim, czy samorządność w wykonaniu Pana Marka = dyktatura ? Mam dobrą radę dla Pana Marka, rezygnacja z mandatu posła i na starostę, przecież jest z Grójca

ja z grójca; 3 grudnia 2014, 22:50

Tak tak Mareczek S na starostę bo rozdali władze wszystkim a dla Grójca zabrakło
poszło Jasieniec, Goszczyn, Warka

Radom, Nowe Miasto, Pniewy, Mogielnica, Warka i po ptokach
i nasz Grójec znowu bidny Marek na staroste
Jak Kumurek poradzi na przewodniczacym he he nie ma młodszych tylko taki dziadyga

obserwator; 3 grudnia 2014, 23:52

Górski tyle lat albo sekretarz albo starosta albo wice, teraz tylko radny. Co ma biedak teraz robić?? Musi się chlopina gdzieś wykręcić, bo jak tu żyć za 2000 diety, jak przez tyle lat zarabialo się krocie.

Grójec; 4 grudnia 2014, 11:55

Gdyby to była jednoosobowa instytucja to może byłoby tak jak co niektórzy tu piszą. Czy zdajecie sobie sprawę, że z Grójca weszło tylko 5-u kandydatów i to z różnych ugrupowań politycznych?. (2 to PIS). Pozostali to właśnie kandydaci z innych miejscowości. Rachunek jest prosty - to jest 16-u kandydatów. Krytyka jest nie na miejscu. Jeśli chodzi o posła, czego się go tak czepiacie?. Myślę, że chce pomóc, bo ma umiejętność kierowania polityką, a to jest niestety polityka, żeby wreszcie rada powiatu zaczęła funkcjonować.O ile poseł ma wpływ na działania tej instytucji.

do Grójec; 4 grudnia 2014, 13:12

Po co tam poseł i POLITYKA? Oni (Radni) tam poszli z własnej woli z poparciem Społeczeństwa więc nie powinni politykować tylko brać się za ROBOTĘ, bez polityki wychodzi ona najlepiej

odpowiadam; 4 grudnia 2014, 15:32

Wszędzie to tak działa poprzez politykę, nawet w gminie. Proszę sobie przypomnieć sprawę ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH w Grójcu. Gdyby było więcej radnych o poglądach prawicowych to ustawa by przeszła bez problemu. Niestety tak się nie stało. Proszę powiedzieć czy to nie polityka?

do odpowiadam; 4 grudnia 2014, 19:33

To niech się za robotę wezmą a nie za politykowanie. W pierwszym etapie bycia politykiem trzeba zrozumieć, że na ona służyć ludziom którzy ich wybrali a nie wybranym. W drugim stopniu wtajemniczenia wybierający ich ludzie muszą pojąć, że płacą każdemu radnemu i urzędnikowi z własnej pracy i właśnie pracy a nie politykowania od wybranych muszą wymagać.

Basik; 4 grudnia 2014, 21:57

Jestem całym sercem za tym aby odłączyć Warkę od powiatu grójeckiego. to byłoby coś!

GRÓJEC NASZ; 4 grudnia 2014, 22:05

PO MIEŚCIE KRĄŻY INFORMACJA ZE JAKIŚ Z RADOMIA MA BYĆ STAROSTĄ TEN CO GO WYRZUCILI W RADOMIU
CZY TO PRAWDA?
MAMY W GRÓJCU DOBRYCH LUDZI POCO AŻ Z RADOMIA

wyborca; 5 grudnia 2014, 12:56

Do Grójec nasz-proszę nie powielać kłamstw internautów tu piszących. Jeszcze nie wybrano starosty a już tyle insynuacji z tą sprawą. Zobaczymy i dopiero komentujmy. Trzeba było wybrać tylko ludzi z Grójca a nie głupoty pisać. Niestety tak wyborcy wybrali i tak to działa, że do powiatu należą inne miejscowości.

do wyborcy; 5 grudnia 2014, 13:38

Tylko dlaczego się wszędzie coś buduje (Warka - sala konferencyjna przy muzeum, Nowe Miasto- izba przyjęć) a w Grójcu stadion przy zespole szkól należący do starostwa jest w stanie kompletnej ruiny. Ja bym to tak zostawił i przemianował tylko na pomnik imienia starostów którzy doprowadzili go do takiej dewastacji. Gorszego syfu nie ma w promieniu 100 km od Grójca - wstyd i hańba. Nową władzę będę oceniał po tym jak sobie ze stadionem w Grójcu poradziła.

wiesiek; 5 grudnia 2014, 18:24

Moim zdaniem Pan Kosztowniak zrządzał większą jednostką samorządową.W moim przekonaniu to może
być szansa dla naszego powiatu.Dla mnie jako zwolennika odważnych decyzji uznał bym za trafne
postawienie takiej kandydatury na starostę w Grójcu.Raczej trzeba zapytać Pana Kosztowniaka o zgodę.
Nasi rządzili i jak ktoś zauważył przy ul. P.Skargi w Grójcu mamy śmietnik.

wyborca; 5 grudnia 2014, 22:00

Jakich partii pan Kumorek był członkiem?

zerkam sobie; 6 grudnia 2014, 08:58

Powinien zostać ktoś z Grójca. Nie róbcie cyrku z Powiatu już jest wystarczająco

komentator; 6 grudnia 2014, 09:59

to już nie mamy własnych ludzi, spośród których wybierzemy starostę? To po co wybory? Niech komisyjnie wyznaczą nam starostę i radnych z Radomia. Albo lepiej: rozszerzmy okręg wyborczy na Radom! Ci, którzy nie przejdą w Radomiu automatycznie zostaną przeniesieni do rządzenia powiatem grójeckim.

Jan; 6 grudnia 2014, 11:11

czy pan Kumorek należał do PZPR?

Dziadek; 6 grudnia 2014, 14:00

Pamiętam gościa jak chodził do ogólniaka. jak się nie mylę to mieszkał chyba w internacie męskim, który był w drewniaczku na Piłsudskiego, czyli stare dzieje. Jak mieszkał i pracował w tym swoim Leźnem, raczej był z dala od PZPR. Pytania w stylu czy ktoś należał do słusznej jedynej w tamtych czasach, jest jak gdyby nie na miejscu.Zadaję się takie pytania, żeby komuś doszyć łatkę, coś dorobić. Ale jak w zyciu politycznym Grójca uczestniczą byli pracownicy etatowi tej partii to się nie widzi. Pokory troszkę przegrani

depp; 6 grudnia 2014, 17:25

Czyli należał? A czy ma na koncie skaza ie prawomocnym wyrokiem?

wyborca; 6 grudnia 2014, 19:07

To środowisko tego okręgu jest ciężkie do myślenia, albo wychowane na słusznie funkcjonujących mendiach. Trudno tu komentować. Ale warto tu napisać, że Ci którzy tak nie merytorycznie tu się wysilają nie mają nic do powiedzenia tylko kłamstwa, insynuacje i manipulacje.

Elżbieta; 6 grudnia 2014, 19:27

Do redakcji- Droga redakcjo! Bardzo proszę o napisanie artykułu pt. \"Kto jest kim w gminie\".

ask; 6 grudnia 2014, 22:37

Kto starostą i skąd?

zerkam sobie; 7 grudnia 2014, 08:18

powinni powołać Grzankę. Za jego czasów było super . Pracownik

obserwator; 7 grudnia 2014, 13:06

od czasow pana Grzanki nikt glosno nie krzyczy w sprawach Grojca. Cala reszta walxzy we wlasnych interesach. Pan Rozycki obrazony na Pana Stolarskiego, pan Banasiewicz i pan Rozycki rozdajacy granty w krainie kwitnacej wisni w czym tak naprawde pomogl naszemu miastu. Zalatwili jakies fundusze dla miasta w ramach ich pracy w powiecie?

opinia; 7 grudnia 2014, 15:48

ciekawy artykuł:
http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=14358

ciekawski; 7 grudnia 2014, 19:21

Panie Sitarek. To co pan napisał jest obrzydliwym, kłamstwem.!!!!!!! Jedno tylko po tym artykule mogę stwierdzić, że współpracować z panem nikt nie będzie chciał. Zapamiętają to panu wyborcy, którzy na pana głosowali. Lubi pan opluwać ludzi, którzy inaczej myślą niż pan. Pani Teresa Bednarska to wykształcona i inteligentna kobieta. porównywanie ją do sprzątaczki jest niegodziwe. Niech pan uważa bo ktoś powie panu, że jest np: chłopkiem roztropkiem albo jeszcze coś bardziej nieprzyjemnego. Ale pana artykuł nie trafiony a co gorsze nieuczciwy i niewiarygodny. Współczuję pana żonie jeżeli ją pan ma.

Stefan ; 7 grudnia 2014, 19:51

czy pan Leszek Kumorek należał do ORMO?

Zenek; 7 grudnia 2014, 20:06

wystarczy spojrzeć na inteligentne i myślące twarze pańów Kumorka i Prusia i od razu widać, że to chłopaki z PiSu :)

Jan; 7 grudnia 2014, 22:28

a jakie wykształcenie ma panie Teresa Bednarska? jakie sukcesy zawodowe?

Jarosław; 7 grudnia 2014, 23:50

nieszczęściem tej partii w naszym regionie jest poseł Suski. Ostatnio też mieliśmy spięcie. Na jednym z naszych spotkań przed sesją, zachowywał się tak, że mu wreszcie powiedziałem: Trzeba było kandydować na radnego, wygrać wybory i wtedy miałby pan prawo głosu... Jestem zdania, że gdyby nie poseł Suski, rządzilibyśmy powiatem już cztery lata temu. http://www.kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=14358

odpowiadam; 8 grudnia 2014, 11:27

Panie Janie i Jarosławie- Pani Teresa ma wykształcenie wyższe. Studia skończyła w Krakowie. Osiągnięcia tej pani to : pracując w biurze posła Suskiego pomagała ludziom, którzy mieli problemy, którym ani gmina ani powiat nie chciał pomóc. Pracując w bibliotece dziecięcej była bardzo oddana dzieciom. Jest bardzo pracowita. Za to szczęściem dla tej partii i naszego regionu jest Pan poseł Maliszewski. Proszę zapisać się do PSL-u to będzie wszystko ok. Jeżeli Suski zabierał głos na sesji to wydaje mi się, że tylko na prywatnych spotkaniach wyklucza się ludzi których się nie lubi i się nie zaprasza. Na sesje każdy ma prawo wejść i zabrać głos i wyciągać wnioski. Chyba, że pan jako funkcyjny traktuje tę instytucję jako prywatną.

gra; 8 grudnia 2014, 12:33

za co Pani Bednarska została wydalona z bibloteki

do gry; 8 grudnia 2014, 19:30

Nie chcę komentować takich spraw bo bym zaszkodziła co niektórym ludziom. Ci którzy krzywdzą innych będą z takimi niegodziwymi zachowaniami żyć ale na pewno nie z czystym sumieniem.

NONO; 9 grudnia 2014, 19:17

Uważam,że ktoś lub coś połknął ość i nie może jej strawić.Na miejscu Bednarskiej mógłbym się z tego
ubawić.

do NONO; 9 grudnia 2014, 19:37

Ma pan rację, ale nie mogłabym z takim człowiekiem pracować. Dobrze, że pani Teresa Bednarska zajmuje się polityką i mam nadzieję, że jest uodporniona. Ale pan Sitarek nie jest w porządku i posuwa się za daleko.

Do do NONO; 9 grudnia 2014, 20:42

Sitarek nie moze posuwać za daleko bo lustrzycę ma. I do tego w opozycji jest i będzie jeszcze 4 latka.

NONO; 9 grudnia 2014, 21:26

Może trzeba się zapytać komu potrzeba zrobić lewatywę lub rektoskopię?Ciągle słyszę,że mogli rządzić,chcą
rządzić ale tu nie ma odniesienia,że chcą służyć .Wyrażnie widać ,że Suskiemu nie chodzi o koryto ale
o moralne zasady.On jeden nie krzyczy ,że bierzcie co się da i rządzimy!

ocena; 9 grudnia 2014, 23:01

Nie będę nikogo gnęnił. Co bym zrobił jakbym miał większość w radzie np. 11/20. Dla spokoju wyrzucił 2 i zbudował silną opozycję :). Joke.

Czeka lud na zarząd komisaryczny. To najlepsze wyjście, nie płacić radzie.

Janek; 10 grudnia 2014, 13:02

to nei Sitarek jest problemem tego powiatu tylko psoeł Suski

wyborca; 10 grudnia 2014, 13:05

a pamietacie jak poseł SUski darł w sejmie list biskupa? tak sie katolik zachowuje?

bobol; 10 grudnia 2014, 13:10

mało tych zalet Pani Bednarskiej i bardzo pospolite...

Czytelnik; 10 grudnia 2014, 13:13

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Czytelnik; 10 grudnia 2014, 13:23

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

gra; 10 grudnia 2014, 13:45

czy za małość zalet i za pospolitość z pracy nie usuwają ludzi

Do Janek; 10 grudnia 2014, 19:38

Proszę napisać dlaczego problemem jest poseł Suski? Może dlatego, że nie wchodzi w żadne układy, nie kradnie, nie pomawia i żyje uczciwie. Wydaje mi się, że nie ma pan żadnych argumentów i pisze insynuacje bez pokrycia. Nadmieniam, iż ten człowiek zamieszkuje w tej gminie i ma prawo do działania, pracy i życia.

obserwer; 11 grudnia 2014, 09:38

a pamiętacie jak poseł Suski mówił ze tylko potomkowie żołnierzy AK i podziemia zasługują na dobre traktowanie i na zajmowanie ważnych stanowisk. Jedyna słuszna klasa społeczna jak kiedyś traktowała społeczeństwo PZPR nie wspominając złych wzorców przedwojennych za zachodniej granicy.

do obserwer; 11 grudnia 2014, 22:18

Jeżeli pan chce przytaczać słowa Suskiego, niech pan robi to rzetelnie a nie pisze głupot. Wie pan, że dzwonią ale nie wie pan w którym kościele. Na brednie nie można nawet odpowiedzieć. Jedno tylko dodam, że prawdą jest, że prawdziwi solidarnościowcy, którzy walczyli o Polaków przymierają głodem a komuniści którzy mordowali mają się dobrze i nazywają się ludźmi honoru. Proszę poczytać książki. Polecam \"Resortowe dzieci\"

obserwer; 12 grudnia 2014, 10:24

nie tylko komuniści mają się w tym kraju dobrze, posłowie koledzy Pana Suskiego także też nie mają sie super i wydają lekką ręką na podróże po świecie a tu się zgadzam ze ci najbardziej zasłużeni solidarnościowcy mogą tylko pomarzyć o dietach poselskich i innych honorach

%99; 12 grudnia 2014, 13:57

Tak sobie utworzyli prawo, że komuniści od nich powinni się uczyć młody kolego i tu nie trzeba czytać książek. W tamtym systemie na wszystko musiała być podkładka, faktura, bilet itp i pamietaj, ze jak jakiś sekretarz podpadł to szedł w niebyt. Teraz zrobili dla siebie Socjalizm i to nie tylko w Sejmie. Zaczynając od Rad Gminnych, diety bez podatku, pełny darmowy bufet podczas każdej sesji, za wszystko kasa bez podatku. Dla Ciebie stworzyli kapitalizm, gdzie sie nie ruszysz płać i pamietaj o papierku, bo jak, nie to Cię udupią, ze Twoje pokolenia jeszcze to odczują.

o/o; 13 grudnia 2014, 13:15

Gloryfikować komunistów ,którzy tą władzę otrzymali z Moskwy? Ktoś kto się mieni 99%,a morze to sprawa
spirytusu,że takie poglądy wyskakują.Mnie się obecnie wiele rzeczy nie podoba ale twierdzić ,że za
komuny nie było złodziejstwa to plugawy żart .Komuna się rozpadła właśnie od złodziejstwa.To ,że
SOLIDARNOŚĆ ten proces upadku przyspieszyła to nie znaczy,że faktycznie przejęła władzę.Mnie jest
przykro jako byłemu członkowi SOLIDARNOŚĆ ,że zostaliśmy oszukani i obarczeni rosnącą biedą.

%99; 13 grudnia 2014, 15:30

@o/o ale, ziemia nadana na rozkaz Moskwy w postaci reformy rolnej to już Ci nie przeszkadza co? Wiesz ja tez byłem członkiem solidarności, ale pamiętam tych z PZPR co na przemian byli w tych organizacjach.

o/o; 13 grudnia 2014, 17:14

Nic nie mam do tzw reformy rolnej.Moja najbliższa rodzina nic takiego nie otrzymała.Problem ziemi istniał
przed drugą wojną światową.Państwo Podziemne też po zakończeniu wojny ten problem chciało rozwiązać
W związku z tym nie wiemy do końca jakie postępy byśmy poczynili mając wolność wyboru.
Do PZPR nie należałem.Gdybym należał mogłem mieć obietnicę lepszego życia ,mieszkania poza kolejką.
Ja nie rzucam się na osoby ,które tam były.Jest to kwestia wyboru,na który władza wywierała presje.
Znamy więc jedną stronę lustra.Ja na tle tzw.reformy rolnej mogę stwierdzić mądrość polskiego rolnika,
że nie dał zapędzić się do kołchozu.Ja nie przyprawiam ludziom krzywej gęby ale gloryfikowanie systemu
sowieckiego jest dla mnie nie do przyjęcia.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.