Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kupujemy projekt domu "bliźniaka"

29 maja 2017; 19:39

Materiał promocyjny

Domy w zabudowie bliźniaczej wyróżniają się wieloma zaletami, ale niosą one ze sobą też pewne ograniczenia. Kiedy wobec tego powinniśmy zdecydować się na budowę domu z innym inwestorem w tej właśnie opcji?

News will be here

Na budowę domu bliźniaka najczęściej decydują się te osoby, które chciałyby zamieszkać blisko swoich rodzin albo znajomych. Wtedy możemy nie tylko żyć blisko siebie, ale również zaoszczędzić na wybudowaniu domu. Zanim jednak wybierzemy projekt domu bliźniaka, powinniśmy zawsze przeanalizować wszystkie za oraz przeciw.

 

Jaka działka będzie potrzebna?


Do wybudowania domu w zabudowie bliźniaczej będziemy potrzebowali odpowiedniej działki. Nie musi być to jednak działka bardzo duża. Możemy też wybrać projekt domu pasujący na działkę wąską. Musimy przy tym pamiętać, że odległość od sąsiedniej granicy działki musi wynosić minimum 4 metry dla ściany z oknami i drzwiami oraz 3 metry dla ścian bez okien i drzwi.

Musimy przy tym pamiętać, że ograniczeniem może być kształt działki. Gdy działka jest węższa od strony drogi, wówczas jedynym rozwiązaniem będzie wybudowanie domów bliźniaczych łączonych dłuższą ścianą. W przeciwnym przypadku możemy wybudować je tak, aby łączące ściany nie był tymi o największej powierzchni.

 

bivona.jpg

Projekt z https://pracownia-projekty.dom.pl/kolekcje,projekty_blizniaki.html

 

Dom bliźniak to nie tylko wspólna ściana


Domy w zabudowie bliźniaczej są rozwiązaniem ekonomicznym, ponieważ łączą ze sobą jedną wspólną ścianę. Pełni ona rolę buforu, dlatego też zapobiega ucieczce ciepła na zewnątrz. Możemy wobec tego zaoszczędzić na wykonaniu izolacji termicznej w miejscu łączenia budynków. Nie powinniśmy jednak oszczędzać na izolacji akustycznej, aby nie słyszeć, co robią sąsiedzi za ścianą.

Także zamieszkanie w domu bliźniaku ma inne zalety. Przede wszystkim nie musimy wydawać tak dużo na wykonanie przyłączy, ponieważ możemy podzielić się kosztami na połowę. Także możemy zaoszczędzić na materiałach budowlanych, ponieważ kupujemy ich więcej i możemy otrzymać rabaty.

 

Kup gotowy projekt domu bliźniaka!


Jeśli chcemy zdecydować się na wybudowanie domu bliźniaka razem z kimś nam bliskim, wówczas nie musimy jednak wcale udawać się do pracowni projektowej, aby zlecić jego przygotowanie. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakupienie gotowego projektu domu w zabudowie bliźniaczej – możemy zrobić to obecni nawet przez internet.

W sieci znajdziemy projekty bliźniaków w wielu różnych wariantach – jako domy parterowe, z użytkowym poddaszem, piętrowe, w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Pamiętajmy o tym, że kupujemy wtedy jedną połowę domu, dlatego przy realizacji bliźniaka musimy zakupić dwa projekty.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.