Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Kurs samoobrony dla kobiet prowadzony przez grójeckich policjantów już rozpoczęty

20 lutego 2019; 09:30

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Grójeccy policjanci rozpoczęli III edycję kursu samoobrony dla kobiet „Przezorna i bezpieczna”. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłych latach. Blisko 90 kobiet pozna techniki samoobrony oraz unikania zagrożenia, aspekty psychologiczne w przewidywaniu niebezpieczeństw i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

News will be here

W poniedziałek w hali sportowej Spartakus w Grójcu rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet pod patronatem Starosty Grójeckiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, który prowadzą instruktorzy z grójeckiej Policji, w tym m. in. szef grójeckich policjantów - nadkom. Robert Faryna.

Pierwsze spotkanie uroczyście otworzyli nadkom. Robert Faryna, wicestarosta grójecki Teresa Sitarek, burmistrz grójecki Dariusz Gwiazda oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu - Andrzej Kosatka. Jest to już trzecia edycja kursu, do której przystąpiła rekordowa jak do tej pory liczba kobiet. Grupa składa się z 90 kobiet, które podczas zajęć będą ćwiczyć w dwóch mniejszych zespołach. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie, dwa razy w tygodniu do końca marca.

Głównym celem kursu jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa kobiet, samodzielności oraz aktywności - zarówno sportowej, jak i w życiu codziennym. Policjanci przygotowując kolejną edycję kursu, chcą zwiększyć poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet oraz pomóc im w zdobyciu wiedzy w zakresie aspektów prawnych samoobrony. Kurs stanowi połączenie wiedzy dotyczącej bezpiecznych postaw z nabyciem praktycznych umiejętności obrony przed napastnikiem.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.