Grojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Labirynt Królowej Bony - nowa atrakcja turystyczna nieopodal Grójca

31 lipca 2022; 16:32

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. jkw Fot. jkw

Labirynt Królowej Bony w Czersku to nowa atrakcja turystyczna na mapie Mazowsza.

Położony u podnóża Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku hektar pola kukurydzy skrywa zagadki i tajemnice, które należy rozwiązać. Legenda głosi, że uciekająca pośpiesznie z zamku Królowa Bona rozerwała sznur pereł. Rozsypały się one po okolicy i zaginęły. Od tamtej pory każdego roku, na początku lipca pole zarastało nikomu nienznanym gatunkiem roślin. Królowa domyśliła się, że ma to związek z perłami, które musiały mieć magiczną moc i zapragnęła je odzyskać obiecując wielkie bogactwa śmiałkowi, który odnajdzie perły w labiryncie kukurydzy. Nikomu to się jednak nie udało, a co więcej, mało kto odnajdywał drogę powrotną. Dziś każdy może spróbować swoich sił i zanurzyć się w tajemniczym labiryncie. Pomocna okazuje się mapa, którą każdy śmiałek otrzymuje na starcie. Są na niej miejsca na dziewięć pieczęci, które również ukryte są w zawiłych ścieżkach labiryntu. Gdy odnajdziemy je wszystkie, na mecie otrzymamy unikatowy medal.Pomysłodawcą Labiryntu Królowej Bony jest Bartosz Obuchowicz - znany z filmu "Czas serferów" czy serialu "Na dobre I na złe", związany z Czerskiem od dziecka. Wraz z przyjaciółmi postanowił rozsławić Czersk jako miejscowość turystyczną, historyczną, pełną tajemnic i zabytków, legend i atrakcji dla każdego, kto odwiedzi ten cudowny zakątek naszego kraju.

Labirynt w okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) czynny jest 7 dni w tygodniu w godzinach 12-20.

Po przejściu labiryntu na zwiedzających czeka strefa chillout oraz strefa rekreacyjna (badminton, siatkówka, paintball). Dzieci do lat 4 oraz osoby z niepełnosprawnościami otrzymają wstęp darmowy (za bilet płaci tylko opiekun). Dzieci poniżej 12 roku życia wstęp tylko z opiekunem. Na miejscu można również odpocząć na leżakch, wypić zimne i ciepłe napoje oraz smacznie zjeść. Cena biletu to 25 zł. Redakcja Gorakalwaria.net serdecznie poleca i zaprasza.

(jkw)

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

10 lat Grojec24.net! Zapraszamy na Amatorski Turniej Piłkarski Grójec Cup 7 października na boisku przy Hali Sportowej Spartakus w Gr...
Rząd rozdał pieniądze na zabytki. 15 mln zł trafi do powiatu grójeckiego Premier Mateusz Morawiecki ogłosił we wtorek wyniki drugiej...
Od(b)jazdowe warsztaty W ramach projektu "Od(b)jazdowe warsztaty" Fundacji Stacja...
Dobre materace piankowe – wyśpij się na zdrowie! Sen to nieodłączny element każdego człowieka. Problemy w...
Młodzi chcą rządzić Młodzi, ambitni, pełni energii i pomysłów. Radni Młodzież...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.