Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi?

20 maja 2024; 09:52

Materiał promocyjny

Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej można nawiązać kontakt z innymi uczestnikami ruchu, znaleźć towarzysza drogi, a także zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Do jej nawiązania potrzebny będzie wysokiej jakości interkom oraz inne urządzenia.

News will be here

Podstawowymi narzędziami, które umożliwiają bezprzewodową komunikację głosową pomiędzy motocyklistami, są interkomy motocyklowe. Stanowią ważny element zapewnienia bezpieczeństwa podczas podróży, ponieważ właśnie dzięki nim motocykliści mogą informować się wzajemnie o niebezpieczeństwach, takich jak dziury w jezdni, inne pojazdy, itd. Oprócz tego, motocyklista potrzebował będzie jeszcze innych akcesoriów, takich jak mikrofono-głośniki, zestawy słuchawkowe, uchwyty na telefon czy system nawigacji. Bardzo dobre sprzęty tego typu produkuje FreedConn. Wyroby tego i innych renomowanych producentów znaleźć można na 4ride.pl oraz w salonach motocyklowych w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku lub Łodzi.

 

Interkom motocyklowy - działanie i funkcja

Interkom umożliwia komunikację podczas jazy między kierowcą motocykla a pasażerem oraz pomiędzy różnymi motocyklistami. W skład tego urządzenia wchodzą przede wszystkim mikrofon oraz głośnik lub słuchawki, które umożliwiają prowadzenie rozmowy z innymi osobami. Do wyposażenia zaliczają się także przyciski, a w większości modeli również pokrętło do sterowania. Interkomy z wyższej półki posiadać mogą funkcję sterowania głosowego.

Interkomy dzielą się na przewodowe (dźwięk przesyłany jest za pośrednictwem kabla) i bezprzewodowe. Te drugie korzystają z technologii Bluetooth lub Mesh. Warto zwrócić uwagę na modele bazujące na Bluetooth, ponieważ z reguły można je połączył z innymi urządzeniami korzystającymi z tej technologii np. smartfonem czy nawigacją, co umożliwia np. słuchanie radia i muzyki, komend nawigacji bądź prowadzenie rozmów telefonicznych. Tego typu interkom jest bardzo wielofunkcyjny.

Czym kierować się przy wyborze interkomu motocyklowego? Warto brać pod uwagę zwłaszcza:

- wersję modułu Bluetooth;

- język komunikatów głosowych;

- czy urządzenie ma wbudowane radio;

- liczbę urządzeń Bluetooth lub Mash, jakie można podłączyć;

- czas pracy na jednym ładowaniu;

- czy interkom jest dedykowany, czy uniwersalny;

- rodzaj baterii (wbudowana lub zewnętrzna);

- zasięg;

- możliwość podłączenia interkomów innych producentów;

- funkcje ułatwiające obsługę podczas jazdy motocyklem.

 

Ważna jest jakość

Wybierając interkom motocyklowy oraz inne akcesoria komunikacyjne, należy również brać pod uwagę ich jakość, czyli zastosowane technologie oraz materiały. Dobry sprzęt musi być trwały, odporny na uszkodzenia i zanieczyszczenia, a także bezawaryjny. Liczy się wszak komfort eksploatacji.

W ofercie 4ride.pl znajdziemy akcesoria komunikacyjne renomowanych producentów. Oprócz wymienionego wyżej FreedConn, godne polecenia są chociażby interkomy motocyklowe Cardo.

Wykonane są one w oparciu o zaawansowaną technologię i innowacyjne materiały, co przekłada się na wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Są też nader wygodne i ergonomiczne w obsłudze. Oferują cały szereg opcji. Wymienić można przykładowo: odbieranie i nawiązywanie połączeń głosowych, połączenie interkomu z dowolną słuchawką Bluetooth, słuchanie i dzielenie się ulubioną muzyką podczas jazdy, automatyczne wyszukiwanie stacji radiowych i automatyczną regulację głośności. Co ważne, przełączenie rozmowy telefonicznej na interkom jest bardzo łatwe i komfortowe. Wielką zaletę stanowi długi czas działania akumulatora (można go ładować w czasie jazdy).

Wybór odpowiedniego sprzętu do komunikacji motocyklowej uczyni podróż znacznie przyjemniejszą i bardziej bezpieczną.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.