Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Legalni bukmacherzy 2019

24 stycznia 2019; 11:41

Materiał promocyjny

Przed dwunastoma miesiącami mieliśmy tylko siedmiu legalnych bukmacherów w Polsce. Rok 2018 obfitował w nowych bukmacherów w Polsce. W tym okresie licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich na terenie Polski uzyskało od Ministerstwa Finansów, bowiem aż osiem kolejnych podmiotów. Legalni bukmacherzy w Polsce obejmują obecnie piętnaście firm, warto także nadmienić, iż o licencję w roku 2019 starają się kolejne firmy.

News will be here

W Polsce funkcjonuje obecnie system licencjonowania bukmacherów internetowych, które są przyznawane, na sześć lat firmom zlokalizowanym na terenie kraju. Szacuje się, że rynek legalnych bukmacherów w Polsce wart jest około 5.1 miliarda złotych. Jest to aż 55% więcej niż legalni bukmacherzy w Polsce, osiągnęli w analogicznym okresie ubiegłego roku.

To także oznacza, że legalni bukmacherzy w Polsce, zapłacą fiskusowi z tego tytułu ponad 600 milionów złotych! Za rok 2017 bilans legalnych bukmacherów w Polsce wynosił niecałe 400 milionów. Choć 2018 rok przyniósł dobre wyniki finansowe legalnych bukmacherów w Polsce, nadal jednak ponad połowę rynku stanowią nielegalnie działające firmy. Prawdopodobnie legalni bukmacherzy w Polsce będą nadal w 2019 tracić na tym procederze.

Proces przyznawania licencji wśród legalnych bukmacherów w Polsce w roku 2019


Czy zmienią się wymogi dotyczące otrzymania licencji w roku 2019? Nie, aby zostać legalnym bukmacherem w Polsce nadal trzeba będzie złożyć wniosek zgodny z wytycznymi ustawy. Jak już wspominaliśmy, legalny bukmacher w Polsce musi być zarejestrowany jako oddzielna spółka na terenie RP. Wniosek przez przyszłego legalnego bukmachera w Polsce, musi zostać wysłany na 6 miesięcy przed rozpoczęciem działalności. MF na rozpatrzenie owego wniosku ma również 6 miesięcy – legalny bukmacher w Polsce może zacząć funkcjonować, zatem teoretycznie w ciągu 6 miesięcy.

Co musi zawierać wniosek o przyznanie licencji na urządzanie zakładów wzajemnych dla przyszłego legalnego bukmachera w Polsce? Wniosek legalnego bukmachera w Polsce musi zawierać informacje, iż zamierza on prowadzić działalność w postaci przyjmowania zakładów wzajemnych w sieci. Oczywiście każda z firm chcących stać się legalnym bukmacherem w Polsce musi także mieć w pełni precyzyjną koncepcję funkcjonowania strony pod kątem technicznym. Dodatkowo, legalny bukmacher w Polsce musi zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników. Dla legalnych bukmacherów w Polsce zmiana ustawy dotycząca RODO, wymusiła także dodatkową ochronę danych osobowych.

Każdy z legalnych bukmacherów działających w Polsce musi posiadać zabezpieczenie finansowe w wysokości 480 tysięcy złotych.

Samo zezwolenie dla legalnego bukmachera w Polsce na prowadzenie zakładów wzajemnych to już dodatkowy koszt. Oczywiście zezwolenie dla legalnego bukmachera w Polsce odnosi się wyłącznie dla jednej strony internetowej. Każda uruchomienie kolejnej witryny to dla legalnego bukmachera w Polsce, to dodatkowy koszt kwoty bazowej, wyrażonej w procentach.

To tylko początek wymogów, jakie spełnić musi przyszły legalny bukmacher w Polsce. Być może także to odstrasza europejskich gigantów, aby ubiegać się o licencję i bycie legalnym bukmacherem w Polsce? A może wypłacalność z zakładów, przy nałożonej marży, nie pozwoliłaby na konkurowanie z legalnymi bukmacherami w Polsce o ugruntowanej pozycji? Tym niemniej, obstawiając zakłady u legalnego bukmachera z Polski, możecie być pewni, że nie łamiecie prawa. Co także jest bardzo ważnym argumentem, jeśli rozważacie grę online. U bukmachera można wygrać lub przegrać, ale na pewno nie warto łamać prawa.

Poniżej przedstawiamy aktualną listę legalnych bukmacherów w naszym kraju wedle daty otrzymana licencji:

2012 – STS, Fortuna, Milenium
2013 - Totolotek
2014 - Etoto
2016 – Lvbet, Forbet
2017 – Superbet
2018 – Totalbet, Cherry Online, Betclic, BetFan, eWinner, Typiko, Traf

Powyższa lista bukmacherów online (wyłączając Superbet), działa legalnie na polskim rynku zakładów bukmacherskich, po wprowadzeniu ustawy hazardowej w dniu 1 kwietnia 2017 roku.

Owa ustawa hazardowa zmieniła, bowiem drastycznie układ sił na bukmacherskiej mapie Polski. Przed tą datą bukmacherzy legalni stanowili bardzo mały procent rynku polskiego, na którym w głównej mierze operowały zagraniczne firmy. A zatem powstaje pytanie, które zakłady bukmacherskie w Internecie są legalne w roku 2019?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta i sprowadza się do wyżej wymienionej listy. Zarejestrowani bukmacherzy w Polsce posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów w zakresie oferowania i przyjmowania zakładów wzajemnych w internecie (poza Superbet – na chwilę obecną prowadzą tylko punkty naziemne), tym samym działają legalnie.

Legalny bukmacher w Polsce otrzymuje wyłącznie licencje na prowadzenie zakładów sportowych. Tym samym na stronie każdego legalnego bukmachera w Polsce znajdziesz wyłącznie ten produkt. Niemniej każdy z legalnych bukmacherów w Polsce pod tym pojęciem oczywiście skrywa także zakłady poza sportowe (społeczne i polityczne). Generalizując każdy z legalnych bukmacherów w Polsce otrzymał licencję na prowadzenie wszelkich zakładów wzajemnych. Jeśli na stronie legalnego bukmachera w Polsce zauważysz jakikolwiek inny produkt, oznacza to, że ta firma działa w Polsce nielegalnie. Pamiętaj także, iż tylko domeny zakończone znakami .pl oznaczają legalnego bukmachera na terenie Polski.

Coraz więcej legalnych bukmacherów w Polsce stopniowo będzie poszerzała jednak swoją ofertę o stacjonarne automaty, zwane także terminalami. Obecnie legalnym bukmacherem w Polsce posiadającym najwięcej tego typu urządzeń jest Forbet. Z kolei inny legalny bukmacher w Polsce, LVbet miał trochę problemów natury prawnej ze swoimi terminalami. Od 2019 roku, kolejny legalny bukmacher w Polsce, mianowicie Fortuna będzie wprowadzała do swoich punktów stacjonarnych takie urządzenia.

Z kolei kolejni legalni bukmacherzy w Polsce, udostępnią dla użytkowników swoje strony – m.in. Betclic, eWinner, BetFan oraz Typiko.

Tymczasem stale rozwijająca się czarna lista nieautoryzowanych domen gier hazardowych online wciąż rośnie. Według stanu na 31 października na niepisanej liście rządu było 4 049 nazw, o 489 więcej niż na początku miesiąca. Legalni bukmacherzy jednak nadal nie mają lekko. Daleko jeszcze do prawie 14 tys. domen zablokowanych przez rosyjski rząd w zeszłym miesiącu, ale mimo wszystko to przyzwoity wynik.

Rok 2019 wśród nowych legalnych bukmacherów w Polsce także zapowiada się obiecująco, gdyż w kolejce po licencję ustawiło się już pięć kolejnych firm. Na chwilę obecną nie jest znana lista podmiotów, które prawdopodobnie wejdą do i tak już niemałego grona legalnych bukmacherów w Polsce. Jeśli owe podmioty dołączą do obecnie istniejących legalnych bukmacherów w Polsce, lista ich poszerzy się do dwudziestu. Według niektórych, kolejnymi legalnymi bukmacherami w Polsce mogą być William Hill, Pinnacle, Betfair oraz EnergyBet.

Ponieważ bukmacherzy w Polsce są jedyną legalną formą prywatnego hazardu online i mobilnego w Polsce, entuzjastyczni gracze w dużej mierze zaspokajają swoją pasję, stawiając na liczne popularne europejskie sporty. Futbol u legalnych bukmacherów w Polsce stał się szczególną pasją, a niedawny turniej Mistrzostw Świata wprowadził liczbę przyjmowanych zakładów piłkarskich na nowy poziom. Dużym zainteresowaniem cieszy się także każda liga polska, bukmacher Fortuna jest sponsorem tytularnym niższej klasy rozgrywkowej, czyli 1 ligi.

Legalni bukmacherzy w Polsce, na rok 2019 zacierają już ręce na zakłady związane z Formułą 1. A to, dlatego, że do akcji wraca nasz rodak Robert Kubica. Wśród legalnych bukmacherów w Polsce najwięcej zakładów specjalnych na Roberta posiada Forbet.

Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna to także sporty, które w ofercie w 2019 roku będzie musiał mieć każdy legalny bukmacher. Wszystko, dlatego, że dwa z tym niszowych dyscyplin na świecie, są bardzo popularne w naszym kraju, toteż dla legalnego bukmachera w Polsce to szansa na zysk.

Szacuje się, iż rok 2019 przyniesie także zwiększenie ilości punktów naziemnych, wśród legalnych bukmacherów w Polsce. Pomimo, że przyszłość każdego legalnego bukmachera to Internet, a właściwie należałoby napisać świat mobile, nadal rośnie liczba punktów stacjonarnych, wynosząc obecnie grupo ponad 1000.

>Sama Fortuna wśród legalnych bukmacherów w Polsce planuje otworzyć ponad 80 nowych punktów w 2019 roku.

Bardzo interesującą kwestią jest również zestawienie legalnych bukmacherów w Polsce według udziału rynkowego:

STS - 48%
Fortuna – 31%
Totolotek – 10%
Forbet – 5%
Reszta – 6%

Jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych użytkowników u legalnych bukmacherów w Polsce, to jest ich ponad 3.5 miliona.

Jak zatem będzie wyglądał rynek legalnych bukmacherów w Polsce w roku 2019?

Lista legalnych bukmacherów w Polsce 2019

Totolotek (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485.
Fortuna (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565
LVbet (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.9.2016.EQK
STS (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12
eToto (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17
Milenium (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599
Forbet (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.10.2016.
Totalbet (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.15.2017.
PZbuk (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.26.2017.
Betclic (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.11.2017.
Betfan (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.3.2018.
eWinner (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.29.2017
Typiko (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.30.2017
Traf (legalny bukmacher w Polsce)
Działa na podstawie zezwolenia Ministra Finansów PS4.6831.3.2018

Coraz częściej się jednak słyszy, że legalni bukmacherzy w Polsce w roku 2019 mogą czuć się zagrożeni. Dlaczego? W sieci pojawiają się informacje, iż kolejnymi legalnymi bukmacherami w Polsce będą niedawni krezusi rodzimego rynku – obecnie będącymi na czarnej liście.

Dlaczego niemal po dwóch latach od wprowadzenia nowej ustawy, europejscy krezusi nie dołączyli do grona legalnych bukmacherów w Polsce? Odstrasza ich wysoki, bo 12 % podatek obrotowy, który płacą legalni bukmacherzy w Polsce, a który uniemożliwia tym podmiotom kontynuowanie agresywnej polityki marketingowej.

Oczywiście bez zmian pozostanie ten jeden z czynników wyróżniających legalnego bukmachera z Polski, czyli podatek obrotowy. U legalnych bukmacherów w Polsce wynosi on 12% i stawka ta pozostanie niezmieniona w nadchodzącym roku.

Co przyniesie 2019 rok odnośnie nielegalnych podmiotów działających w Polsce?

Wygląda na to, że MF nie jest w stanie bardziej pomóc legalnym bukmacherom działającym w Polsce. Część nielegalnych firm zasłaniając się prawem europejskim – starając się przekonywać, że są w trakcie uzyskiwania licencji, aby zostać kolejnym legalnym bukmacherem w Polsce. MF także nie udziela informacji ile tych podmiotów złożyło wnioski. Poza firmą Betclic, żadna z zagranicznych firm nie jest legalnym bukmacherem w Polsce. Rejestr Domen Zakazanych natomiast funkcjonuje jako widmo, gdyż jest tylko informacją mówiącą, o tym, która z firm nie jest legalnym bukmacherem w Polsce. Walka legalnych bukmacherów w Polsce z europejskimi korporacjami z jednej strony wychodzi na plus, ale ominięcie prawa jest dla nich bardzo proste, bowiem, zagraniczni bukmacherzy tworzą nową domenę, zmieniając adres strony. Oczywiście wszyscy legalni bukmacherzy z Polski starają się współpracować z MF zgłaszając nielegalne domeny zagranicznych bukmacherów. Szacuje się jednak, iż w 2019 roku polski fiskus straci ponad 500 mln złotych, dopuszczając na rynku niezdrową konkurencję dla legalnych bukmacherów w Polsce.

Co ciekawe, największy spośród legalnych bukmacherów w Polsce, stara się rozwijać swój interes w Afryce. Mówi się, że rok 2019 będzie bardzo pracowity dla tego legalnego bukmachera w Polsce. Na razie prowadzone są rozmowy w kilku krajach, oraz rozważa się, iż ten legalny w Polsce bukmacher mógłby świadczyć usługi na rzecz tamtejszych legalnych bukmacherów. Ten legalny bukmacher w Polsce przygląda się także z zainteresowaniem południowym krajom Europy.

Dalszy, spodziewany przyrost legalnych bukmacherów w Polsce, w roku 2019, spowodować może wyłącznie same korzyści dla użytkowników. Większa liczba firm, to większa konkurencja na rynku legalnych bukmacherów w Polsce. Większa konkurencja wśród legalnych bukmacherów w Polsce, to automatycznie korzystniejsza oferta, lepsza obsługa i prawdopodobnie walka z jak najniższą marżą. Przypuszczalnie legalni bukmacherzy z Polski mogą nas także zalać nowymi promocjami, żeby przyciągnąć do siebie nowych klientów. Żaden ze "starych" legalnych bukmacherów w Polsce nie będzie chciał bez walki oddać, choć kawałka z tego tortu dla "nowych" na rynku, – co z oczywistych względów jest logiczne. Nikt, bowiem nie podcina gałęzi, na której siedzi.

Więcej informacji o legalny bukmacher w Polsce https://kodybukmacherskie.pl/

Być może szacowana ilość nowych legalnych bukmacherów w Polsce ulegnie zwiększeniu? Co prawda, spis legalnych bukmacherów w Polsce na razie wygląda dość podobnie jak jeszcze kilkanaście tygodni temu, jednak nie przypuszczamy, żeby ten stan rzeczy długo się utrzymał. Nie będziemy zaskoczeni, jeśli liczba legalnych bukmacherów w Polsce zbliży się do 25 podmiotów na zakończenie roku 2019.

Wygląda na to, że pomimo większej liczby legalnych bukmacherów w Polsce, sezon 2019 będzie obfitował w kolejne rekordowe osiągnięcia.

Zapraszamy do lektury kolejnych artykułów związanych z zakładami sportowymi i legalnymi bukmacherami w Polsce.

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.