Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Lekcja bezpieczeństwa z Dorotą Stalińską

12 grudnia 2016; 12:51

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

W sobotę w sali konferencyjnej grójeckiej komendy gościła aktorka Dorota Stalińska. Celem jej wizyty było przeprowadzenie dla wolontariuszy oraz podopiecznych Wolontariatu Dobre Serce lekcji bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego.

News will be here

Pani Dorota Stalińska od wielu lat organizuje wspólnie z Policją i innymi instytucjami wiele akcji pod hasłem m.in. "Bądź widoczny na drodze". Akcje te objęły swoim zasięgiem kilkadziesiąt tysięcy dzieci, wyposażając je w elementy odblaskowe i odpowiednią wiedzę na temat bezpieczeństwa.

W sobotę znana aktorka złożyła wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Podczas spotkania mówiła m.in. o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku, a także przypomniała wolontariuszom oraz podopiecznym Wolontariaru Dobre Serce z Grójca, którą stroną jezdni należy się poruszać. Następnie Pani Stalińska wyjaśniała zebranym jakie reguły obowiązują każdego podczas poruszania się po ruchliwej drodze. Aktorka przytoczyła również historię z wypadkiem, wskazując na własne doświadczenia oraz tłumacząc, jak powstała jej Fundacja Nadzieja, której celem jest podejmowanie i finansowanie działań, mających na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Najmłodsi mogli także wykazać się swoją wiedzą i wziąć udział w mini konkursie na temat bezpieczeństwa na drodze. Po spotkaniu wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe. Na zakończenie spotkania pojawił się Święty Mikołaj, który wręczył każdemu dziecku słodkie upominki przekazane przez Wolontariat Dobre Serce. Inicjatywa odbyła się dzięki współpracy Pani Doroty Stalińskiej z Komendą Powiatową Policji w Grójcu oraz Panem Karolem Pietrzakiem z Wolontariatu Dobre Serce. 

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.