Wydział Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych UGiM Grójec rozpoczął współpracę w zakresie edukacji ekologicznej z firmą PEPSICO, której zakład produkcyjny znajduje się w pobliskim Michrowie.
Pierwszym projektem tej współpracy była edukacja recyklingowa poprzez lekcje w edukacyjnej śmieciarce, która w dniach 22-23 października odwiedziła Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Grójcu oraz Publiczną Szkołę w Lesznowoli. Uczniowie tych szkół mogli zapoznać się z zasadami recyklingu, zobaczyć jak przetwarzany jest plastik z butelek PET oraz co finalnie może powstaje dzięki takim działaniom. Zainteresowanie dzieci i młodzieży przerosło nasze oczekiwania! Mamy nadzieję, że uda nam się powtórzyć tą akcję w przyszłości! Dziękujemy firmie PEPSICO za sfinansowanie wydarzenia, firmie REKOPOL za przygotowanie śmieciarki i przeprowadzenie zajęć natomiast dyrekcji i nauczycielom obydwu szkół za zadbanie o bezpieczeństwo i higienę podczas wydarzenia z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną.
Inf. prasowa Urzędu Gminy i Miasta Grójec













wczoraj, 21:51
Bartosz Kobza nowym trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec
przedwczoraj, 11:20
PILNE! Karambol na S7 Grójec - Białobrzegi. Droga zablokowana
przedwczoraj, 10:00
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
przedwczoraj, 18:16
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
3 dni temu
Ogłoszenia