Lekko bez uzależnień! Halowa Lekkoatletyczna Liga Szkół Podstawowych

26 marca 2022; 08:48

Informacja prasowa

2 komentarze

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Lekko bez uzależnień!, czyli Halowa Lekkoatletyczna Liga Szkół Podstawowych w grójeckiej hali "Spartakus" zgromadziła blisko 200 uczniów z 6 grójeckich szkół podstawowych.

Skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, bieg na 20m oraz najbardziej emocjonujący bieg na 300m to konkurencje zmagań uczniów klas 4-8.

Event lekkoatletyczny HLLSP to przede wszystkim promocja słusznej idei: „Lekko bez uzależnień”. Dlatego podczas zmagań sportowych obecne było także stoisko z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Można było założyć specjalne gogle i przekonać się jak niefajnie jest, gdy nie zachowujemy trzeźwości umysłu i ciała. Była także specjalna piłka, która najbardziej spodobała się naszej młodzieży.

- Bawiliśmy się dziś na sportowo ze słuszną ideą: stop wszelkim uzależnieniom!, a mnie szczególnie cieszy fakt, że po latach przerwy lekkoatletyczna liga szkół wróciła do Grójca. Mam nadzieję, że młodzieży spodobała się rywalizacja, a nauczyciele wychowania fizycznego mieli szansę odkryć lekkkoatletyczne perełki w swoich zespołach - powiedział Ireneusz Wojciechowski, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu „Mazowsze”.

Piątkową rywalizację wygrała PSP nr 2 z Grójca, uzyskując 530 pkt, o włos wyprzedzając PSP Lesznowola, która zgromadziła na swoim koncie 523 pkt. Trzecie miejsce na podium w klasyfikacji szkół zajęła PSP nr 1 z Grójca z 457 pkt. Kolejne były: PSP Bikówek, PSP 3 Grójec oraz PSP Częstoniew.

TAGI:

Komentarze (2):

Brawo Grójec; 1 kwietnia 2022, 11:41

Super pomysł! Gratulacje

Misiek; 6 kwietnia 2022, 17:13

Pomysł Ok, wykonanie słabsze, dlaczego? Każdy, kto ma pojęcie o uprawianiu sportu wie, że zajęcia na twardych nawierzchniach sal i hal sportowych niszczą stawy. Nie ma powodu aby dzieciaki poza zajęciami lekcyjnymi były narażone na dodatkowe obciążenia. Można było poczekać na lepszą pogodę i zorganizować to na zewnątrz.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W niedzielę piłkarskie derby gminy Grójec W sobotę o godzinie 16.30 na boisku w Głuchowie miejscowy...
Grójecka policja: Dostałeś mandat? Możesz zapłacić kartą lub blikiem Policjanci grójeckiej drogówki pełniąc służbę na drogach...
Jakie są wczesne objawy ciąży? Ciąża jest jednym z najwspanialszych momentów w życiu...
Jaka jest różnica między destylatorem a kolumną rektyfikacyjną? Do wyrobu domowych alkoholi używa się specjalnej aparatury...
Jak projektować skuteczne interfejsy użytkownika? Interfejs użytkownika (UI) to jeden z kluczowych elementów...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
INTENSON S.A. - sklep z ekologiczną... INTENSON to producent zdrowej żywności. Jestesmy również sklepem, zajmującym...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.