Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Leszek Przybytniak - sejmikowy ambasador powiatu grójeckiego

11 marca 2024; 08:49

Materiał promocyjny

Leszek Przybytniak Leszek Przybytniak

Mija kadencja samorządów, w tym także samorządu województwa mazowieckiego. Dzięki Państwa zaufaniu, od 14 lat jestem ambasadorem spraw powiatu grójeckiego. Reprezentuję interesy mieszkańców naszego regionu. Od trzech kadencji pełnię również funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Mazowsza. Jestem także członkiem doraźnej komisji Sejmiku Województwa Mazowieckiego ds. planowanej budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

News will be here

Ambasador grójeckich spraw


W przeciągu ostatnich lat, w powiecie grójeckim udało się zrealizować wiele kluczowych inwestycji. Programy wsparcia uruchomione przez sejmik Mazowsza cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. To pokazuje, że trafnie odpowiadają na potrzeby mieszkańców. Dlatego sejmik nie tylko kontynuuje ich realizację, ale też wprowadza nowe, jak "Mazowsze dla miejsc pamięci" czy "Mazowsze dla zdrowia kobiety". Dzięki temu jest więcej obszarów, w których mazowieckie gminy i powiaty mogą liczyć na pomoc finansową z budżetu województwa. Uzyskane środki pozwalają lokalnym samorządom realizować ważne i często niezwykle kosztowne przedsięwzięcia. Remonty dróg, nowe lub zmodernizowane obiekty sportowe, sprzęt dla OSP, ratowanie zabytków, ochrona zdrowia i środowiska naturalnego to tylko przykładowe działania.

Dziesiątki programów, miliony złotych


Dzięki środkom Mazowsza, powstały lokalne centra integracyjne, świetlice wiejskie, zmodernizowano ośrodki kultury, wymieniono oświetlenie na energooszczędne (wsparcie dla sołectw), zagospodarowano skwery, zorganizowano dziesiątki wydarzeń kulturalnych. W przeciągu ostatnich 5 lat wybudowano ponad 50 km dróg. Inwestycje w infrastrukturę mają bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo. Niebagatelna kwota, bo 25 mln złotych, to środki zainwestowane z grójecki szpital. To realna pomoc, dzięki której zakupiono tomograf, karetki, wyremontowano oddział wewnętrzny, przebudowano parkingi, a już wkrótce rozpocznie się remont oddziału neurologicznego oraz rehabilitacji neurologicznej. Placówka ta zmienia się na naszych oczach, a każda złotówka jest inwestycją w zdrowie mieszkańców powiatu.Fundusze Mazowsza, to również duże wsparcie dla kół gospodyń wiejskich a także ochotniczych straży pożarnych. Dzięki tym środkom, gospodynie mogą wyposażać swoje kuchnie, kupować stroje oraz aktywizować lokalne społeczeństwo. Tylko w 2023 roku to blisko 150 tysięcy złotych. Straże natomiast, remontują swoje remizy, pozyskują środki na zakup niezbędnego sprzętu, a także wozów strażackich. To inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, która w ubiegłym roku wyniosła 1,5 mln złotych.

Zrównoważony rozwój i inwestycje w sport


Dużym wsparcie dla samorządów w powiecie grójeckim są środki w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Dzięki tym funduszom, władze lokalne mogą decydować się na duże inwestycje, które zmieniają najbliższe otoczenie, jak np. podniesienie funkcjonalności terenu rekreacyjnego w Jasieńcu wraz z plażą, przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi gm. Warka, rozwój i modernizacja terenów miejskich w Gminie Grójec czy przebudowa dróg na terenie gminy Warka. W sumie blisko 16 mln złotych, tylko w 2023 roku.Dzięki programowi „Mazowsze dla sportu” zmodernizowano oraz rozbudowano obiekty sportowe, w tym boiska, pumptracki, sale gimnastyczne, stadiony oraz tereny sportu i rekreacji.

Szansa dla dalszy rozwój


Jeśli chcecie Państwo, by np. szpital grójecki dalej zmieniał się na naszych oczach, modernizowane były drogi, aby nasz region miał swojego przedstawiciela w Sejmiku Województwa Mazowieckiego, to nie możecie być obojętni wobec wyborów do sejmiku.

Znam region radomski, wiem, jak go reprezentować w strukturach wojewódzkich, czego dowodem są niebagatelne środki, dzięki którym udało się przeprowadzić wiele inwestycji.

Tym samym zachęcam do zapoznania się z mapą inwestycji, która dostępna jest na mojej stronie internetowej To namacalny dowód moich słów. Moja droga do polityki była drogą oddania się ideałom uczciwości, przejrzystości i zaangażowania. Wiem, że te wartości są fundamentem silnego społeczeństwa i dynamicznego kraju. Pragnę zapewnić Was, że każdy mój krok w polityce, tak jak dotychczas, będzie nasycony tymi zasadami.

Nasz region zasługuje, aby jego przedstawiciele byli blisko ludzi, słuchali i rozumieli codzienne wyzwania oraz aspiracje obywateli. Dlatego zdecydowałem się ponownie kandydować do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, bo tam zapadają istotne decyzje dotyczące naszego regionu. Tam rozdziela się fundusze unijne, tam kształtują się decyzje istotne dla każdego powiatu.

Zachęcam Państwa do wsparcia mojej drogi, do dzielenia się swoimi pomysłami, oczekiwaniami i przemyśleniami. Wasza opinia jest niezwykle dla mnie cenna. To Wy tworzycie ten region każdego dnia. Razem możemy mieć znaczący wpływ na naszą codzienność i życie. Razem możemy wpisać się w jego historię. Dziękuję za dotychczasową wiarę i zaufanie.

Leszek Przybytniak
Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, sadownik, społecznik

Materiał KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.