List do prezesa PKS Grójec z Goszczyna

24 lutego 2019; 09:47

Grojec24.net

7 komentarzy

Publikujemy list Małgorzaty Waleskiej do prezesa PKS Grójec w sprawie skorygowania przebiegu trzech połączeń tak, aby przejeżdżały przez Goszczyn.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej
Pan Wiesław Celejewski
www.pksgrojec.pl
ul. Laskowa 26
05-600 Grójec
 
Szanowny Panie Prezesie.

Przez Goszczyn jeździ za mało autobusów. Nie miałabym śmiałości zaproponowania otwarcia nowych linii. Proszę o skorygowanie przebiegu trzech połączeń tak, aby przejeżdżały przez Goszczyn.
 
Autobus Radom-Grójec 14:45 nie przejeżdża przez Goszczyn, mimo że autobus Grójec-Radom 11:45 wjeżdża do Goszczyn. Tym autobusem do jedzie się z Radomia i Jedlińska do Goszczyna.
 
Autobus Białobrzegi-Warszawa 17:10 omija Goszczyn od poniedziałku do piątku; wjeżdża do Goszczyna tylko w niedziele. Od poniedziałku do piątku ludzie będą wracali z pracy z Białobrzegów do Goszczyna a z Goszczyna dojedzie się Warszawy; nie tylko w piątki przyda się ten autobus; ostatni autobus do Grójca odjeżdża o 8:30.
 
Autobus Warszawa-Białobrzegi 20:45 jeździ tylko w niedziele, przeważnie pusty; mimo to nie wjeżdża do Goszczyna. Będzie można wrócić po weekendzie do Goszczyna. Do Warszawy przyjedzie się w piątek kursem Białobrzegi-Warszawa 17:10, a wrócić będzie można właśnie tym autobusem z godz. 20:45.
 
Nie ma żadnych bezpośrednich kursów z Radomia do Goszczyna, a kurs Warszawa Zachodnia-Bialobrzegi godz. 20:45 (jeździ tylko w niedziele) nie wiedzieć czemu nie wjeżdża do Goszczyna.
 
Warto byłby, aby kurs Radom-Białobrzegi 16:00 połączyć z kursem Białobrzegi-Warszawa 17:10 w jeden kurs: Radom-Jedlińsk-Goszczyn-Warszawa. Byłaby kolejna szansa na wyeliminowanie uciążliwych przesiadek. Byłby utworzony w ten sposób jeszcze jeden bezpośredni kurs z Radomia i Jedlińska do Goszczyna i Warszawy.
 
Żeby zachęcić ludzi do jeżdżenia autobusami, można by było w wybrane dni miesiąca otworzyć w Radomiu, Jedlińsku i Goszczynie punkty sprzedaży 30- i 90-dniowych biletów. Dałabym ulgi handlowe w wysokości np. 25% dla osób w wieku produkcyjnym (18-60 lat), ponieważ przed wszystkimi te osoby jeżdżą autami i mają najmniej (albo żadnych) przywilejów.
 
20 lipca 2015 r. otwarto trasę S8 omijającą Raszyn. Jeżdżą nią autobusy wielu firm, w tym PKS POLONUS. Jazda obwodnicą sporo skróciła czas przejazdu do Tarczyna i Grójca. Pasażerowie domagają się przeniesienia kursów na obwodnicę Raszyna.
 
Aż się prosi o zmianę trasy dla wszystkich kursów w relacji do Warszawy, rozpoczynających trasę z: Drzewicy, Białej Rawskiej, Białobrzegów, Końskich, Nowego Miasta nad Pilicą, Odrzywołu, Opoczna, Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego, żeby zaczęły jeździć obwodnicą Raszyna.
 
Proszę wprowadzić przebieg ww połączeń przez Goszczyn, a będziemy mniej jeździć autami. Pana autobusy są nam bardzo potrzebne. Proszę uwierzyć, że nawet w tak bogatej gminie NIE każdy jest tak zamożny, żeby mieć auto.

Korzystając z okazji chciałabym wspomnieć o jeszcze jednym moim pomyśle, polegającym na połączeniu kursu Radom-Białobrzegi godz. 16:00 z kursem Białobrzegi-Warszawa godz. 17:10 w jeden kurs: Radom-Jedlińsk-Goszczyn-Warszawa.

Połączenie kursów wyeliminuje uciążliwe przesiadki. Gdyby rozszerzyć dni kursowania o soboty i niedziele, osoby po zakończonej pracy, studenci po zajęciach na uczelniach, pacjenci i odwiedzający pacjentów będą wracali do domów tym połączeniem. W ten sposób powstanie jeszcze jedno bezpośrednie połączenie z Radomia do Jedlińska, Goszczyna, Grójca, Tarczyna i Warszawy.

Żeby ułatwić dostępność autobusów PKS jak największej grupie ludzi, moim zdaniem należy wprowadzić zatrzymywanie się autobusów "na żądanie" na każdym napotkanym przystanku pomiędzy Radomiem a Białobrzegami: przede wszystkim na wysokości Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i w JEDLIŃSKU.

Kursami PKS GRÓJEC ludzie zwykle NIE jeżdżą do Warszawy (VIKIBUS i temu podobne jadą o połowę krócej), dlatego tym bardziej autobusy tej spółki powinny obsługiwać wszystkie napotkane przystanki.

Jest to tym bardziej potrzebne po rezygnacji PKS RADOM z obsługi linii Białobrzegi-Radom. W wybrane dni miesiąca proponuję punkty sprzedaży biletów we wszystkich miejscowościach będących siedzibami gmin przez które przejeżdżają autobusy PKS GRÓJEC. Dałabym ulgi handlowe w wysokości np. 25% dla osób w wieku produkcyjnym (18-60 lat), ponieważ przed wszystkimi osoby w tym przedziale wiekowym jeżdżą autami i zarazem nie mają żadnych przywilejów (poza studentami do 26. roku życia, jednak uczniów podstawówek dla dorosłych, zawódówek, techników, liceów już to nie dotyczy).

Małgorzata Waleska

TAGI:

Komentarze (7):

stach; 24 lutego 2019, 11:54

PKS Grójec tonie!

Mm; 24 lutego 2019, 20:20

Glosujcie na pis to wam autobusy przywroca

Adam; 25 lutego 2019, 10:06

Głosujcie na pis to wam autobusy przywrócą?
Kurczę, to się uśmiałem :D

Ew; 25 lutego 2019, 10:15

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wujekdobrarada; 25 lutego 2019, 10:55

Niech pani napisze do pks radom o przywrocenie zlikwidowanego polaczenia. A w ogole niech wprowadza darmowe przejazdy dla dojezdzajacych do ferrero i faurencji

Marketing; 25 lutego 2019, 18:31

Przywrocenie polączen jest wazne, w tych miejscach gdzie troche ludzi jeszcze jezdzilo.
Ponadto PKS powinien rozbudowac gałąź transportu ciezarowego- TiR. Branza mocno sie rozwija i jest na tym kasa.

alboPolonusAlboSamochód; 26 lutego 2019, 09:31

Polonus jeździ z Grójca do Warszawy dwiema trasami: przez Prażmów i przez Głuchów.
Bilety tańsze, komfort wyższy, czas przejazdu krótszy, w autobusach bezpłatne Wi-Fi.

PKS Grójec padłoby, gdyby nie Radni gm. Grójec, którzy bez przetargu sprzedali grójecki dworzec spółce z Laskowej 26.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Trzy konkursy na 600-lecie Grójca Z okazji 600-lecia Grójca organizowane są trzy konkursy:...
Królewska wizyta i koleje Małej Wsi Drezyna ręczna i rowerowa, plenerowa wystawa historii...
Pożar hotelu w Nowym Mieście nad Pilicą Pożar wybuch po godzinie trzeciej nad ranem w niedzielę....
Grójecka Policja ma swój sztandar W piątek po południu na grójeckim Rynku odbyło się...
Co słychać w sprawie S7 z Warszawy do Grójca Portal rynekinfrastruktury.pl sprawdził zaawansowanie w...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Praca Dodatkowa praca polegająca na wypełnianiu ankiet, zarobki to kilkaset...
Stolarz,mechanik,elektryk-Niemcy Niemiecka firma Vartan Germany (produkcja kabin i systemów lotniczych)...
Tynkarz/ Malarz - praca w Niemczech Niemiecka firma budowlana poszukuje pracowników na stanowisko Tynkarz/...
Pomoc kuchenna i praca na zmywaku... Restauracja Kochpott poszukuje Pomocy kuchennej oraz Pracownika na zmywak
kelner/kelnerka Restauracja Alte Henne und Wald-Biergarten poszukuje pracowników na...

Firmy z Grójca i okolic

CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
Prezenty Driving Experience - przejazd... Prezenty Driving Experience to specjalnie przygotowana oferta prezentów...
HOTEL AMBER - hotel blisko lotniska Potrzebujesz znaleźć nocleg w pobliżu Lotniska Chopina? Sprawdź hotel...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
IKOMEBLE - meble kalwaryjskie Szukasz wypoczynku skórzanego? Szukasz narożnika? Interesują Cię meble...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.