Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

List do prezesa PKS Grójec z Goszczyna

24 lutego 2019; 09:47

Grojec24.net

8 komentarzy

Publikujemy list Małgorzaty Waleskiej do prezesa PKS Grójec w sprawie skorygowania przebiegu trzech połączeń tak, aby przejeżdżały przez Goszczyn.

News will be here

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej
Pan Wiesław Celejewski
www.pksgrojec.pl
ul. Laskowa 26
05-600 Grójec
 
Szanowny Panie Prezesie.

Przez Goszczyn jeździ za mało autobusów. Nie miałabym śmiałości zaproponowania otwarcia nowych linii. Proszę o skorygowanie przebiegu trzech połączeń tak, aby przejeżdżały przez Goszczyn.
 
Autobus Radom-Grójec 14:45 nie przejeżdża przez Goszczyn, mimo że autobus Grójec-Radom 11:45 wjeżdża do Goszczyn. Tym autobusem do jedzie się z Radomia i Jedlińska do Goszczyna.
 
Autobus Białobrzegi-Warszawa 17:10 omija Goszczyn od poniedziałku do piątku; wjeżdża do Goszczyna tylko w niedziele. Od poniedziałku do piątku ludzie będą wracali z pracy z Białobrzegów do Goszczyna a z Goszczyna dojedzie się Warszawy; nie tylko w piątki przyda się ten autobus; ostatni autobus do Grójca odjeżdża o 8:30.
 
Autobus Warszawa-Białobrzegi 20:45 jeździ tylko w niedziele, przeważnie pusty; mimo to nie wjeżdża do Goszczyna. Będzie można wrócić po weekendzie do Goszczyna. Do Warszawy przyjedzie się w piątek kursem Białobrzegi-Warszawa 17:10, a wrócić będzie można właśnie tym autobusem z godz. 20:45.
 
Nie ma żadnych bezpośrednich kursów z Radomia do Goszczyna, a kurs Warszawa Zachodnia-Bialobrzegi godz. 20:45 (jeździ tylko w niedziele) nie wiedzieć czemu nie wjeżdża do Goszczyna.
 
Warto byłby, aby kurs Radom-Białobrzegi 16:00 połączyć z kursem Białobrzegi-Warszawa 17:10 w jeden kurs: Radom-Jedlińsk-Goszczyn-Warszawa. Byłaby kolejna szansa na wyeliminowanie uciążliwych przesiadek. Byłby utworzony w ten sposób jeszcze jeden bezpośredni kurs z Radomia i Jedlińska do Goszczyna i Warszawy.
 
Żeby zachęcić ludzi do jeżdżenia autobusami, można by było w wybrane dni miesiąca otworzyć w Radomiu, Jedlińsku i Goszczynie punkty sprzedaży 30- i 90-dniowych biletów. Dałabym ulgi handlowe w wysokości np. 25% dla osób w wieku produkcyjnym (18-60 lat), ponieważ przed wszystkimi te osoby jeżdżą autami i mają najmniej (albo żadnych) przywilejów.
 
20 lipca 2015 r. otwarto trasę S8 omijającą Raszyn. Jeżdżą nią autobusy wielu firm, w tym PKS POLONUS. Jazda obwodnicą sporo skróciła czas przejazdu do Tarczyna i Grójca. Pasażerowie domagają się przeniesienia kursów na obwodnicę Raszyna.
 
Aż się prosi o zmianę trasy dla wszystkich kursów w relacji do Warszawy, rozpoczynających trasę z: Drzewicy, Białej Rawskiej, Białobrzegów, Końskich, Nowego Miasta nad Pilicą, Odrzywołu, Opoczna, Radomia, Tomaszowa Mazowieckiego, żeby zaczęły jeździć obwodnicą Raszyna.
 
Proszę wprowadzić przebieg ww połączeń przez Goszczyn, a będziemy mniej jeździć autami. Pana autobusy są nam bardzo potrzebne. Proszę uwierzyć, że nawet w tak bogatej gminie NIE każdy jest tak zamożny, żeby mieć auto.

Korzystając z okazji chciałabym wspomnieć o jeszcze jednym moim pomyśle, polegającym na połączeniu kursu Radom-Białobrzegi godz. 16:00 z kursem Białobrzegi-Warszawa godz. 17:10 w jeden kurs: Radom-Jedlińsk-Goszczyn-Warszawa.

Połączenie kursów wyeliminuje uciążliwe przesiadki. Gdyby rozszerzyć dni kursowania o soboty i niedziele, osoby po zakończonej pracy, studenci po zajęciach na uczelniach, pacjenci i odwiedzający pacjentów będą wracali do domów tym połączeniem. W ten sposób powstanie jeszcze jedno bezpośrednie połączenie z Radomia do Jedlińska, Goszczyna, Grójca, Tarczyna i Warszawy.

Żeby ułatwić dostępność autobusów PKS jak największej grupie ludzi, moim zdaniem należy wprowadzić zatrzymywanie się autobusów "na żądanie" na każdym napotkanym przystanku pomiędzy Radomiem a Białobrzegami: przede wszystkim na wysokości Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego i w JEDLIŃSKU.

Kursami PKS GRÓJEC ludzie zwykle NIE jeżdżą do Warszawy (VIKIBUS i temu podobne jadą o połowę krócej), dlatego tym bardziej autobusy tej spółki powinny obsługiwać wszystkie napotkane przystanki.

Jest to tym bardziej potrzebne po rezygnacji PKS RADOM z obsługi linii Białobrzegi-Radom. W wybrane dni miesiąca proponuję punkty sprzedaży biletów we wszystkich miejscowościach będących siedzibami gmin przez które przejeżdżają autobusy PKS GRÓJEC. Dałabym ulgi handlowe w wysokości np. 25% dla osób w wieku produkcyjnym (18-60 lat), ponieważ przed wszystkimi osoby w tym przedziale wiekowym jeżdżą autami i zarazem nie mają żadnych przywilejów (poza studentami do 26. roku życia, jednak uczniów podstawówek dla dorosłych, zawódówek, techników, liceów już to nie dotyczy).

Małgorzata Waleska

TAGI:

Komentarze (8):

stach; 24 lutego 2019, 11:54

PKS Grójec tonie!

Mm; 24 lutego 2019, 20:20

Glosujcie na pis to wam autobusy przywroca

Adam; 25 lutego 2019, 10:06

Głosujcie na pis to wam autobusy przywrócą?
Kurczę, to się uśmiałem :D

Ew; 25 lutego 2019, 10:15

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Wujekdobrarada; 25 lutego 2019, 10:55

Niech pani napisze do pks radom o przywrocenie zlikwidowanego polaczenia. A w ogole niech wprowadza darmowe przejazdy dla dojezdzajacych do ferrero i faurencji

Marketing; 25 lutego 2019, 18:31

Przywrocenie polączen jest wazne, w tych miejscach gdzie troche ludzi jeszcze jezdzilo.
Ponadto PKS powinien rozbudowac gałąź transportu ciezarowego- TiR. Branza mocno sie rozwija i jest na tym kasa.

alboPolonusAlboSamochód; 26 lutego 2019, 09:31

Polonus jeździ z Grójca do Warszawy dwiema trasami: przez Prażmów i przez Głuchów.
Bilety tańsze, komfort wyższy, czas przejazdu krótszy, w autobusach bezpłatne Wi-Fi.

PKS Grójec padłoby, gdyby nie Radni gm. Grójec, którzy bez przetargu sprzedali grójecki dworzec spółce z Laskowej 26.

Michał; 30 września 2019, 21:22

Akurat w wielu miejscowościach od 1 października zmienia się rozkład jazdy. Jednak w wielu albo nie ma zmiany albo zmiana jest na gorsze. Przykład: likwidacja połączenia Grójec - Błędów przez Lipie czy brak połączenia w inne dni niż szkolne do Zbroszy czy Machnatki. Takich rzeczy jest wiele. I to ma być rewolucja autobusowa? To jest jedynie miszmasz w rozkładach jazdy. Jak dalej będziecie głosować na PiS, to takich miszmaszów będzie więcej. Przykład: reforma edukacji, przez którą odeszli nauczyciele.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Fałszywi kominarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...
Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.