Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

List wicemarszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego

9 kwietnia 2020; 11:25

Materiał promocyjny

Stanisław Karczewski Stanisław Karczewski

News will be here

Szanowni Państwo,

Święta Wielkiej Nocy to najważniejsze święta dla chrześcijan. To czas głębokiej refleksji i zadumy nad sensem życia i śmierci. Ze względu na stan epidemiczny, w związku z występowaniem wirusa SARS-Cov-2, tegoroczne przeżywanie tego wyjątkowego okresu będzie się znacząco różnić od tego, co do tej pory znaliśmy.

Polska, Europa i świat walczą z epidemią, która rozwija się na niespotykaną skalę. Wszyscy jesteśmy zaskoczeni rozmiarem i tempem szerzenia się zakażeń. Nie możemy pozostawać obojętni i musimy włączyć się do aktywnej walki z wirusem.

Rząd bardzo szybko i elastycznie reaguje na zmieniającą się sytuację w naszym kraju, dzięki czemu radzimy sobie lepiej w porównaniu do innych krajów europejskich. Podejmowanych jest szereg działań mających na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wszelkie obostrzenia wprowadzone w ramach szerokiej akcji #zostańwdomu wynikają z faktu, że najskuteczniejszym środkiem zahamowania epidemii jest maksymalne ograniczenie kontaktów międzyludzkich. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy stosują się do zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Stale zwiększa się liczba przeprowadzanych testów, dystrybucja środków ochrony indywidualnej oraz płynów dezynfekcyjnych.

Warto podkreślić, że zgodna współpraca rządu z prezydentem Andrzejem Dudą gwarantuje szybkość i sprawność w podejmowaniu decyzji wymagających rozwiązań ustawowych. Jestem przekonany, że wprowadzona „tarcza antykryzysowa”, czyli pakiet rozwiązań wspierających przedsiębiorców, pracowników oraz rolników, w dużej mierze zmniejszy skutki kryzysu grożącemu polskiej gospodarce.

Pragnę podziękować tym, którzy są na pierwszym froncie walki: lekarzom, pielęgniarkom, i pozostałym pracownikom placówek medycznych, pracownikom służb sanitarnych, farmaceutom oraz wszystkim, którzy z zaangażowaniem i empatią włączyli się w akcję walki z epidemią. Nie zapominam o pracownikach i ochotnikach służb: policji, wojska, straży pożarnej, a także wielu wolontariuszach, którzy na wiele sposobów pomagają.

Budujące jest obserwowanie wpierających się nawzajem Polek i Polaków, którzy dostrzegają potrzeby ludzi żyjących obok, pomagają starszym, chorym, samotnym. To wspaniałe gesty solidarności społecznej.

Zapewniam, jako lekarz i polityk, o gotowości do dalszej pracy na rzecz pacjentów i mieszkańców naszego regionu.

Niech Zmartwychwstały Chrystus da nam siłę na ten trudny czas i nadzieję na przyszłość. Zdrowych i bezpiecznych Świąt.

Stanisław Karczewski
wicemarszałek Senatu RP
senator ziemi białobrzeskiej, grójeckiej, kozienickiej i przysuskiej

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...
Rozbój w Grójcu! Kopał, zabrał telefon oraz pieniądze Na trzy miesiące do aresztu trafił 36-latek zatrzymany...
Intensywne prace drogowe w gminie Grójec, czyli odpowiedź na potrzeby mieszkańców Gmina Grójec, w odpowiedzi na rosnące potrzeby swoich...
Sklepowy rabuś wpadł na gorącym uczynku. Zatrzymał go policjant po służbie O tym, że policjantem jest się nawet po godzinach służby, m...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.