Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Lodówko-zamrażarka – na co zwrócić uwagę?

31 sierpnia 2018; 13:11

Informacja prasowa

Odwiedzając znajomych, rzadko zwracamy uwagę na lodówkę. W gospodarstwie domowym jest to jednak sprzęt podstawowy i niezbędny; trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne życie. Dobra lodówko-zamrażarka posłuży przez długie lata, lecz aby tak się stało, trzeba zadbać o dostosowanie jej do własnych potrzeb i oczekiwań. Jak to zrobić?

News will be here

Pierwszą sprawą, jaką trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zakup lodówki, jest konieczność wyboru: czy jest nam potrzebna lodówko-zamrażarka, czy wystarczy sama chłodziarka? Lodówko-zamrażarka zajmuje najczęściej nieco więcej miejsca niż chłodziarka lub – szczególnie jeśli ma małe wymiary – jest w niej bardzo mało miejsca do przechowywania. Druga sprawa to wybór sprzętu wolnostojącego lub pod zabudowę – w tym przypadku wiele zależy od wystroju kuchni i możliwości metrażowych. Jeśli te kwestie zostaną wyjaśnione, można przejść do rozmiaru i wnętrza lodówki – obecnie na rynku dostępnych jest wiele wariantów rozmiarów. Najczęściej lodówko-zamrażarka ma ok. 170 cm wysokości, coraz częściej spotyka się jednak i te osiągające nawet 2 m. Rozmiar lodówki trzeba dopasować do swojej kuchni i wybrać dla niej miejsce tak, aby nie była ustawiona bezpośrednio obok kuchenki – może to być bardzo niebezpieczne. Warto też zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu: oznacza się ją literą A, a im więcej plusów, tym więcej energii jest w stanie zaoszczędzić dany model. Co więcej, może on sprawić, że rachunki za prąd znacznie zmaleją! Obecnie najwięcej lodówek dostępnych na rynku ma klasę A+. Warto zauważyć, że lodówko-zamrażarka A++ będzie kosztować więcej niż produkty niższej klasy energetycznej, ale ta inwestycja na pewno zwróci się w postaci wspomnianych już niższych rachunków.

Inne przydatne funkcje

Producenci prześcigają się w pomysłowości, jeśli chodzi o nowe technologie, w które wyposażają swój towar. Chodzi o takie cuda, jak np. system no frost, który obecnie jest już w większości lodówek. Dzięki niemu lodówko-zamrażarka nie wymaga rozmrażania, a rozwój pleśni i bakterii wewnątrz sprzętu jest mocno ograniczony. Popularne są też np. uszczelka antybakteryjna, tak jak jest to w przypadku lodówek Beko, wysuwane półki od Samsunga czy alarm niedomkniętych drzwi spotykany często w lodówkach Amica. Wszystkie te funkcje mają na celu ułatwienie użytkowania lodówki, warto więc zastanowić się, która z nich będzie najbardziej przydatna lub bez której nie wyobrażamy sobie swojego urządzenia. W opisach parametrów lodówek zawsze znajduje się także informacja o poziomie wytwarzanego hałasu – ważne, aby był jak najniższy, np. w okolicy 35, maksymalnie 40 decybeli. Hałas na poziomie 50 i więcej decybeli będzie już dość uciążliwy i może zakłócać domową ciszę i spokój.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.