Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Lubię wracać w strony, które znam... – VI Zjazd Absolwentów szkoły w Nowej Wsi

3 czerwca 2024; 20:05

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU Fot. CKZiU

Jubileusz szkoły to doskonała okazja do wspomnień, które zawsze zostaną w pamięci, a fizyczna obecność w murach szkoły przywołała je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się cząstkę siebie i swojego życia. Ten dzień to przywołanie w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli. To także czas refleksji i wzruszeń nad mijającym czasem. W Roku Jubileuszu 50-lecia szkoły w Nowej Wsi, w sobotę, 25 maja 2024 roku, odbył się VI Zjazd Absolwentów. Pierwszym punktem uroczystości była Msza Św. o godz. 17:00, sprawowana w kościele parafialnym św. Izydora Oracza w Nowej Wsi.

News will be here

Tego popołudnia mury Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi zgromadziły wielu zacnych gości: byłych dyrektorów szkoły, czynnych i emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, absolwentów oraz uczniów.

Każdy zakątek szkolnych korytarzy i sal lekcyjnych przemawiał dzisiaj do nich wyjątkowo intensywnie, łączył bowiem w sposób magiczny przeszłość z teraźniejszością. Wspominała o tym, witając gości,  pani Anna Dacka – dyrektor Centrum. Pani dyrektor zwróciła uwagę, że szkoła to nie tylko budynek, ale przede wszystkim uczniowie oraz nauczyciele. Na przestrzeni 50 lat istnienia szkoły w Nowej Wsi mury jej opuściło ponad pięć tysięcy absolwentów, którzy obecnie pełnią odpowiedzialne funkcje w życiu społeczno – gospodarczym kraju i pracują w różnych zawodach. O wyjątkowych momentach i niezapomnianych ludziach z przeszłości mówili również w swoich wystąpieniach byli dyrektorzy, nauczyciele i absolwenci.

Komitet Obchodów Jubileuszu 50-lecia szkoły i Zjazdu Absolwentów w osobach pana Krzysztofa Czarneckiego, pani Danuty Bagnickiej, pani Iwony Pietrzyckiej, pani Marioli Lenarczyk, pana Sławomira Dolińskiego, pana Janusza Miecznika i pana Łukasza Noremberga przekazał pani dyrektor wyrazy uznania za efektywną, kreatywną i opartą na wzajemnym szacunku współpracę.

Podczas części oficjalnej bogatą historię szkoły przypomniano w specjalnej prezentacji multimedialnej i programie artystycznym, przygotowanym przez uczniów Technikum im. Tomasza Nocznickiego, wspieranych przez panie: Małgorzatę Bosak-Baran, Magdalenę Kmidowską-Giszkę, Ewę Malowaniec. Młodzież zaprezentowała własną, oryginalną wizję wydarzeń sprzed 50 lat – okoliczności powstania szkoły, problemy pierwszego dyrektora i bolączki nauczycieli. Uzupełnieniem inscenizacji był dynamiczny układ gimnastyczny, wzruszające piosenki i odtańczony z niezwykłą elegancją walc.

Po części artystycznej zwiedzano sale lekcyjne i okolicznościowe wystawy. Była też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi i przejrzeć szkolne kroniki. W miłej atmosferze odbywały się spotkania absolwentów z wychowawcami. Potem nadszedł czas na zabawę i pieczonego dzika, ufundowanego przez Związek Sadowników RP. Ok godz. 22:00 wszyscy goście odtańczyli dostojnego poloneza.

Wiele lat niestrudzonej codziennej pracy włożonej w kształcenie i wychowywanie pokoleń młodych Polaków zasługuje na szczególny szacunek. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi to obecnie kuźnia prawych charakterów i miejsce, gdzie uczeń i jego potrzeby to wartości najważniejsze. Wysoka pozycja, jaką osiągnęła nasza szkoła wśród lokalnej społeczności, to efekt inicjatywności i operatywności związanych z nią przez lata pracowników. To również źródło nieustającej satysfakcji i wyzwanie na kolejne lata jej istnienia.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...
Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.