Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Łukasz Drążkiewicz uczeń ZSP Jasieniec z indeksem SGGW z Warszawie

18 kwietnia 2018; 12:12

Informacja prasowa

0 komentarzy

prof. dr hab. Kazimierz Tomala prorektor ds. Dydaktyki składa gratulacje Łukaszowi Drążkiewiczowi. prof. dr hab. Kazimierz Tomala prorektor ds. Dydaktyki składa gratulacje Łukaszowi Drążkiewiczowi.

Podczas odbywającego 13 kwietnia br. w SGGW w Warszawie ogólnopolskiego finału konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?” uczeń Technikum Agrobiznesu ZSP w Jasieńcu, Łukasz Drążkiewicz wygrał indeks na wybraną uczelnię rolniczą w Polsce.

News will be here

Fundacja im. Roberta Schumana we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego zorganizowała w tym roku już XXI edycję konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?”.

Konkurs składa się z dwóch etatów. Na etapie regionalnym uczeń przygotowuje projekt reformy dowolnego, istniejącego gospodarstwa rolnego. Gotową pracę przesyła do komisji regionalnej właściwej dla swojego miejsca zamieszkania.

Na etapie ogólnopolskim autorzy najlepszych prac uczestniczą w finale. Komisja przeprowadza z finalistami rozmowy na temat przygotowanych przez nich prac. Ten etap realizuje centralna komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli komisji regionalnych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Polsce kończących się egzaminem dojrzałości – klas: bezpośrednio przedmaturalnej i maturalnej.

W finałowej rozgrywce XXI edycji konkursu Łukasz zajął drugie miejsce, prezentując pracę z programem modernizacji gospodarstwa i wprowadzenia w nim uprawy nowych gatunków roślin sadowniczych.

Indeks Łukasza Drążkiewicza jest drugim, jaki uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu zdobyli w konkursie Fundacji Schumana i SGGW w Warszawie.

Gratulujemy Łukaszowi

mgr inż. Krzysztof Krześniak

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Pożary, powalone drzewa, podtopienia. Skutki burzy w powiecie grójeckim W związku z przejściem silnego frontu burzowego oraz innych...
Czy Asperger to niepełnosprawność? Asperger, będący częścią spektrum autyzmu, charakteryzuje...
Duży pożar pod Mogielnicą. Kłęby dymu widać z kilku kilometrów [NOWE INFORMACJE] Płonie przechowalnia owoców w miejscowości Dziunin w gminie...
Motocyklista chciał uniknąć kontroli, nie uniknie kary Motocyklista zatrzymany do kontroli w Nowym Mieście nad...
W Grójcu powstanie nowy budynek komunalny Gmina Grójec otrzymała blisko 6 milionów złotych na budowę...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.