Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Łukasz Sobieraj - człowiek roku 2016 powiatu grójeckiego

16 marca 2017; 18:43

Informacja prasowa

2 komentarze

Łukasz Sobieraj Łukasz Sobieraj

Człowiekiem roku 2016, w powiecie grójeckim został Łukasz Sobieraj, założyciel i prezes fundacji Młodzi dla Warki. Kim więc jest Łukasz? Czym konkretnie zajmuje się jego fundacja? Odpowiedział nam na te pytania w czasie rozmowy.

News will be here

Co nam Pan powie o zdobytej nagrodzie?

Muszę przyznać, że nagroda jest dla nas ogromnym zaskoczeniem. Nie spodziewaliśmy się takiego zaszczytu. Gdy dowiedzieliśmy się o nominacji, cały zespół Fundacji Młodzi dla Warki czuł, że już wygraliśmy, ale nie w dosłownym znaczeniu tego słowa. Uznaliśmy, że sama nominacja i zestawienie nas w tak znakomitym gronie osób ubiegających się o to wyróżnienie, już jest dla nas nagrodą. W dniu wręczenia nagród, niestety nie mogłem pojawić się na gali. Pojawiła się za to nasza wolontariuszka Kasia Kreczmańska. Gdy dostałem informację od Kasi, że wygraliśmy i zostałem Człowiekiem Roku Powiatu Grójeckiego, w pierwszej chwili nie mogłem w to uwierzyć. Jechaliśmy na Galę z nadzieją na jakieś wyróżnienie, a tu pierwsze miejsce.

Czemu mówi Pan „my”, skoro to Pan został człowiekiem roku?

Ja zostałem nominowany do tej nagrody dzięki Fundacji Młodzi dla Warki, której jestem założycielem i prezesem. Jednak jest to nagroda, na którą zapracował cały sztab wolontariuszy, ale i osób które nas wspierają i niosą nam wsparcie, abyśmy mogli pomagać innym. Tym samym nagrodę zdobyło wielu mieszkańców naszej gminy, a ja jedynie zostałem wskazany jako osoba która ma ją odebrać.

Co zatem robi Fundacja Młodzi dla Warki?

Robimy wszystko w czym widzimy sens. Fundacja od początku miała założenie, że nie będzie miała wąskiego profilu działalności. Chciałem, abyśmy mieli swobodę w działaniu i robili wszystko to, w co wierzymy. I właśnie slogan którego używamy -"Robi się", jest naszym hasłem przewodnim, dzięki czemu nie tracimy czasu na długie dyskusje o problemie, tylko go rozwiązujemy.

Jakie sukcesy macie na swoim koncie?

Sukcesów mimo krótkiego stażu mamy sporo:

- Udana zbiórka dla niezwykle utalentowanego niewidomego artysty Grzegorza Dowgiałło

- Zbiórki mebli, AGD, RTV, ubrań i zabawek, które trafiły do 7 rodzin. W sumie przez pół roku przekazaliśmy ciężarówkę sprzętu najbardziej potrzebującym i jest to akcja, która cały czas trwa.

- Zbiórka żywności i sprzętu małego AGD dla Świetlicy w Laskach, gdzie przebywa ponad 30 podopiecznych.

- Święty Mikołaj zagościł w Warce na zaproszenie Fundacji.

- Wiele zbiórek pieniężnych, w tym ostatnio zorganizowaliśmy zbiórkę „Ratujemy wzrok babci Eli”, dzięki czemu mogliśmy rozpocząć leczenie tej 64 letniej Pani z naszej gminy.

- Podjęliśmy starania, aby w Warce powstała plaża miejska. Mamy już działkę, a obecnie trwają rozmowy ze sponsorami, którzy chcą w ten teren zainwestować własne środki, celem stworzenia ciekawej oferty turystycznej nad Pilicą.

Jakie plany ma fundacja w najbliższym czasie?

Planów jest sporo:

- 19 marca odbędzie się zbiórka w Warce, gdzie będziemy zbierać na wózek inwalidzki dla Arka.

- W kwietniu będziemy organizować zbiórkę żywności, która trafi do seniorów.

- Chcemy zorganizować charytatywny turniej piłkarski, gdzie zaproszenie do współpracy przy tym projekcie trafiło do CeSiR Warka

- Właśnie pozyskaliśmy sponsora na odblaski dla dzieciaków, które zostaną przekazane Policji w Warce, a funkcjonariusze będą je rozdawać dzieciakom.

- Uruchomienie Plaży Miejskiej w Warce.

- Cały czas zbieramy i wozimy ubrania, meble, AGD i inne rzeczy, których ludzie nie potrzebują już w swoich domach. Przekazują je do fundacji, a my dalej do potrzebujących.

Jedna akcja cały czas trwa (przekazywanie rzeczy), planujecie ją kiedyś zakończyć?

Zakończymy ją tylko wtedy, gdy nasza pomoc będzie już zbędna. Póki jednak mamy co robić planujemy zbudować sieć kontenerów na używaną odzież, która będzie trafiać do mieszkańców danej gminy. Obecnie zbieramy fundusze, aby w pierwszej kolejności takie kontenery pojawiły się w gminie Warka. Dzisiaj mieszkańcy muszą nam przywozić te rzeczy do fundacji, albo sami po nie jeździmy. Kontenery niewątpliwie usprawnią naszą działalność i zwiększą skalę niesionej pomocy. Jeżeli ten system się sprawdzi będziemy chcieli go wprowadzić w całym powiecie grójeckim i kozienickim.

Jak na tak krótki okres działalności macie spore osiągnięcia. Jak to jest możliwe?

To wszystko zasługa ludzi o wielkich sercach. Dlatego z tego miejsca chciałbym podziękować w pierwszej kolejności mojej narzeczonej Iwonce, za pomoc, wsparcie i inspirację do dalszej pracy; Kasi Kreczmańskiej, która jest niezwykłym motorem napędowym w całej fundacji; Martynie Osińskiej i Tomkowi Wdowiakowi za pomoc w organizacji wolontariatu oraz wszystkim wolontariuszom i osobom, które nas wspierają, pomagają, kibicują i są z nami – bez Was to wszystko nie byłoby możliwe.

W Fundacji najwyraźniej szykuje się sporo pracy na najbliższy czas. Zapytałam też Kasię Kreczmańską, wolontariuszkę, która odebrała nagrodę, co sądzi o pierwszym miejscu.

Sama nominacja była ogromnym zaszczytem. Jesteśmy młodą organizacją a jednak szanowna Kapituła doceniła nasze działania i nominowała Łukasza do tytułu Człowieka Roku w powiecie grójeckim. Odbierając nagrodę w jego imieniu byłam bardzo wzruszona i dumna

Nagroda Człowieka Roku powiatu grójeckiego, to rzeczywiście olbrzymie wyróżnienie. Miejmy nadzieję że na koncie fundacji pojawi się jeszcze więcej osiągnięć. Gratulujemy!

Autor: Martyn

Komentarze (2):

verdemia; 16 marca 2017, 19:43

Co to za nagroda? Kto wręcza? Kto jest fundatorem? Gdzie odbywa się gala?

on; 17 marca 2017, 18:39

http://www.echodnia.eu/radomskie/wiadomosci/grojec/a/czlowiek-roku-lekarz-roku-impreza-roku-2016-w-powiecie-grojeckim,11760389/

verdemia - czytaj :)

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.